Archiwum artykułów

Siłownie pod chmurką

Zakład Usług Komunalnych zbuduje w tym roku co najmniej pięć nowych siłowni pod chmurką. Na ten cel przeznaczy pół miliona złotych.

dodano: 27.04.2013

Zmiany na Struga

Mimo ukończenia renowacji głównego odcinka ulicy Struga praca na całym obszarze cały czas wre. Kierowcy jadący jej bocznymi ścieżkami będą musieli przygotować się na kolejne objazdy.

dodano: 26.04.2013

Problemy z zabytkową willą

Budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju zbliża się wielkimi krokami. W najbliższych tygodniach poznamy również los zabytkowej willi przy ulicy Batalionów Chłopskich 61.

dodano: 26.04.2013

W Dąbiu dodatkowe miejsca pracy

Firma KK-Electronic chce otworzyć w Szczecinie nową inwestycje. Dzięki temu ma powstać około 150 nowych miejsc pracy.

dodano: 25.04.2013

Polsko-niemieckie poznanie

W III Liceum Ogólnokształcącym od ponad dwudziestu lat organizowana jest wymiana młodzieży polsko-niemieckiej. Jej opiekunem w tym roku była Beata Bińkowska i Katarzyna Rudkiewicz.

dodano: 24.04.2013

Teatr słowa Proscenium

"Proscenium" to zespół, dla którego żywe słowo stanowi fundament wszelkich działań teatralnych. Jest ono najważniejszym środkiem wypowiedzi scenicznej. Odzwierciedleniem tego są widowiska poetyckie - bardzo oszczędne w formie, gdyż tekst podawany przez młodych recytatorów wysuwa się na plan pierwszy spektaklu. Uważamy bowiem, powtarzając za Arystofanesem, że "w słowie siła tej sztuki i w nim jej zaleta".

dodano: 24.04.2013

Układ zamknięty

Film Ryszarda Bugajskiego został oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w 2003 roku, w Krakowie. Jego bohaterami jest trójka przedsiębiorców, która, w wyniku fałszywych oskarżeń o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy, zostaje aresztowana i bezpowrotnie traci swoje dobrze prosperujące firmy.

dodano: 23.04.2013

Rowerem po Puszczy Bukowej

Fani dwóch kółek nie mogą narzekać na pogodę za oknami. Przyjemna aura sprawia, że Klub Kniejołaza budzi się do życia.

dodano: 23.04.2013

Nieznajomość prawa szkodzi

Wszyscy mieszkańcy Prawobrzeża mają teraz możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez prawnika i radną Osiedla Majowego - Annę Pałgan. Pomoc prawna świadczona jest w każdy czwartek od 17.30-18.30 w Gimnazjum nr 7 sala nr 9 przy ul. Z. Nałkowskiej 33.

dodano: 23.04.2013

Mistrzowie Parkowania - co nimi kieruje?

Kolejne zgłoszenie ze strony pana Wojciecha spłynęło na naszą redakcyjną skrzynkę. Wokół niepoprawnie zaparkowanego auta znajdują się wolne miejsca.

dodano: 22.04.2013

Facebook