Archiwum artykułów

Policjanci uratowali życie żeglarzom

Wiele szczęścia mieli żeglarze na jeziorze Małe Dąbie w ostatnie sobotnie popołudnie. Do zdarzenia doszło 4 sierpnia w godzinach popołudniowych.

dodano: 05.08.2012

Jak zachować się podczas burzy?

2 sierpnia nad Prawobrzeżem przeszły nawałnice. Zalane zostały chodniki i jezdnie, połamane drzewa. Gwałtowne burze są coraz częstszym zjawiskiem pogodowym. Przypominamy jak się wówczas zachować.

dodano: 03.08.2012

Ujęci za włamanie w Zdrojach

Policjanci z Dąbia zatrzymali 18 i 19 latka, którzy włamywali się i okradali kioski na terenie Szczecina. Najpierw wpadł młodszy z mężczyzn, który usiłował włamać się do kiosku „ Ruchu” w Zdrojach a niedługo później mundurowi zatrzymali drugiego ze sprawców. Obaj dobrze są znani policji. Wobec 18 -latka zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

dodano: 02.08.2012

Szybki tramwaj-ruszył przetarg

Wkrótce ruszą warte kilkaset milionów złotych inwestycje związane z poprawą infrastruktury tramwajowej w tym Szczeciński Szybki Tramwaj.

dodano: 31.07.2012

Zakończyły się Dąbskie Wieczory Filmowe 2012.

W Klubie Delta odbyło się spotkanie z Leszkiem Dawidem - reżyserem m.in prezentowanego w Delcie filmu "Ki" czy wchodzącego we wrześniu na ekrany kin: "Jesteś Bogiem" Klub Delta nie pomieścił wszystkich chętnych do obejrzenia filmu).

dodano: 31.07.2012

Pomorska przejezdna

We wtorek 31 lipca o godz. 5.00 do ruchu zostanie oddana ulica Pomorska. Zmiany czekają także kierowców jadących w stronę centrum Szczecina

dodano: 27.07.2012

„China Town” – prawdziwie azjatycka kuchnia na Prawobrzeżu

Restauracja „China Town” przy ul. Rydla 52 w C.H. Helios, to miejsce idealne dla tych, którzy mają ochotę na azjatyckie jedzenie i dla tych, którzy są złaknieni nowych smaków. Zapach unoszący się w lokalu przekonuje nas, że dobrze trafiliśmy.

dodano: 25.07.2012

DYŻURY APTEKdodano: 24.07.2012

Nowy przystanek na Basenie Górniczym

Od dnia 25.07.2012r. uruchamia się przystanek, w stałej lokalizacji, na jezdni wjazdowej na pętlę Basen Górniczy, (na wysokości wiaty przystankowej) dla linii pośpiesznej „C”. Jednocześnie ulega likwidacji dla tej linii przystanek na peronie pozostałych linii pośpiesznych. Zmiana lokalizacji podyktowana jest przybliżeniem przystanku linii pośpiesznej „C” do pozostałych przystanków linii na kierunku do Dąbia Osiedle. Wyjazd autobusów z pętli przez pierwszy wolny peron.

dodano: 24.07.2012

Owocowy smak lata

Sezon owocowy w pełni. Możemy cieszyć się smakiem świeżych malin, truskawek, jagód, wiśni, czereśni, porzeczek. Na osiedlowych rynkach pojawiły się też wczesne odmiany śliwek i jabłek. Warto jeść je na surowo, ale wszystkie będą wyśmienite także jako dodatek do koktajli, naleśników czy ciast.

dodano: 22.07.2012

Facebook