Archiwum artykułów

Mistrzowie z Załomia

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 39 wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 12 w Szczecinie uplasowali się na trzecim miejscu we współzawodnictwie sportowym szczecińskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.25 października odbyło się podsumowanie współzawodnictwa.

dodano: 26.10.2012

Sygnalizacja dla sprinterów

Trzeba nie lada umiejętności sprinterskich lub też trzeba mieć szczęście by przejść na zielonym świetle na największym skrzyżowaniu na Prawobrzeżu. Problem dotyczy skrzyżowanie ulic Struga, Bagiennej i Gryfińskiej. Coraz więcej pieszych nie czeka na zielone światło i wykorzystując kilka sekund gdy nie jadą samochody przechodzą przez ulice na czerwonym świetle

dodano: 26.10.2012

Konkurs fotograficzny - galeria zdjęć

Publikujemy zdjęcia, które zostały nadesłane na 1. etap konkursu fotograficznego. Zachęcamy do głosowania na najlepszą fotografię na naszym profilu na Facebook'u: www.facebook.com/Prawobrzeze.info. Zwycięskie zdjęcie zostanie nagrodzone zaproszeniem do kina Helios oraz zostanie opublikowane w Dwutygodniku Prawobrzeże.info.

dodano: 25.10.2012

Pokonać strach!

Jąkanie to przypadłość, która powoduje strach przed mówieniem. Ludzie jąkający się często zamykają się w domach ze strachu, że zostaną wyśmiani, obawiają się też braku akceptacji. Wielu z nich czuje się niepotrzebnymi.

dodano: 20.10.2012

Pierwszaki na Olimpie

Otrzęsiny na Olimpie? Okazuje się, że i w tym mitycznym miejscu mogą odbyć się nietypowe „igrzyska”. Kilka dni temu właśnie na „Olimpie” pierwszaki z Gimnazjum nr 7 na Osiedlu Majowym zostały przyjęte w poczet braci uczniowskiej.

dodano: 19.10.2012

Przeprowadzka pod nadzorem

Trwa przeprowadzka mieszkańców willi Gruneberga z ul. Batalionów Chłopskich w Zdrojach. Przypomnijmy: kilka dni temu pod willą doszło do przepychanek pomiędzy właścicielem willi, mieszkańcami, Policją i komornikiem. Mieszkańcy willi rozżaleni są postawą władz miasta, które nie uwzględniły do tej pory zwrotu wkładów finansowych poniesionych przez nich przy wykupie mieszkań.

dodano: 19.10.2012

Znane marki w Outlet Park Szczecin od 7 listopada

Puma, Bytom, Reserved, Lee Wrangler - to m.in. te marki pojawią się obok kina Helios i supermarketu Piotr i Paweł w Outlet Park Szczecin, największym w regionie zachodniopomorskim centrum wyprzedażowym, które powstaje przy ul. Struga. Otwarcie 7 listopada o godz. 16:00.

dodano: 17.10.2012

Losujemy zaproszenia!

Wśród osób, które zgłoszą się na naszym facebookowym profilu, rozlosujemy 4 zaproszenia na targi Mamy Dziecko (20-21.10, Hala MTS).

dodano: 17.10.2012

Prawobrzeże inwestycyjne

Ponad miliard złotych to koszt inwestycji, które są lub będą realizowane na Prawobrzeżu Szczecina. Te największe to modernizacja ul. Struga, spalarnia odpadów, Szczeciński Szybki Tramwaj czy uzbrojenie terenów Trzebusza i Dunikowa.

dodano: 16.10.2012

22 października – Światowym Dniem Jąkających się

Żyją w śród nas, z nami pracują, bawią się i uczą. Często jednak zostają z boku, „nie wiele mówią a jeśli mówią to jakoś inaczej: długo, przerywanie, bardzo się przy tym męcząc”. Pozornie śmieszni, chaotyczni, czasem uciążliwi w rozmowie, nie cieszą się powodzeniem w grupie rówieśniczej. Osoby jąkające się, bo o nich tu mowa, skrywają w sobie wiele istotnych dla nas wartości, które ciężko im jest nam zaprezentować: wysoki poziom intelektualny, różnego rodzaju zdolności, ciekawe zainteresowania, dowcip, dobro, lojalność.....

dodano: 15.10.2012

Facebook