Archiwum artykułów

Dni Bezpieczeństwa na Majowym

W kwietniu 2012r. w Gimnazjum nr 7 na Osiedlu Majowym przeprowadzono Dni Bezpieczeństwa. Wszystkie inicjatywy były związane z uzależnieniami od środków psychotropowych. Wychowawcy klas w ciągu roku przeprowadzili lekcje wychowawcze na temat skutków picia alkoholu, zażywania narkotyków, palenia papierosów.

dodano: 05.05.2012

Na Prawobrzeżu kupią hybrydy

Przetarg na zakup trzech nowych autobusów z napędem spalinowo - elektrycznym ogłosiło Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Dąbie”

dodano: 04.05.2012

Przedszkolaki śpiewały z rodzicami

Po raz kolejny Przedszkole „Uśmiech” zaprosiło rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi. Kilka dni temu odbył się VIII Festiwal Piosenki Rodzinnej. Było jury, błyskały flesze aparatów fotograficznych, a na deser wszyscy otrzymali od jednego z wykonawców wspaniały placek z truskawkami.

dodano: 02.05.2012

Flaga w majowe święta

Pierwsze dni maja – święta państwowe. Przy domach pełno jest wywieszonych flag państwowych. Nie zawsze jednak prawidłowo. Jak wieszać flagę? Jak długo powinna wisieć?

dodano: 02.05.2012

440 pięknych kotów, 84 najpiękniejszych

440 kotów z Polski i z zagranicy można było podziwiać podczas XIII i XIV Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych, które w miniony weekend odbyły się w hali MTS. Choć impreza odznaczała się wysokim poziomem możliwe, że w Szczecinie odbyła się po raz ostatni.

dodano: 30.04.2012

W Dąbiu bawili się na ekoFestynie

Setki mieszkańców Prawobrzeża bawiło się w ostatnią sobotę- 28 kwietnia, podczas „ekoFestynu” zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 2 w Dąbiu. Znakomitą atmosferę pikniku dopełniła piękna wiosenna pogoda. Przedsięwzięciu patronowała Gazeta Prawobrzeże.info, oraz portal internetowy Prawobrzeże.info.

dodano: 30.04.2012

Wystawa kotów na MTS

Rasowe koty z Polski, Skandynawii, Niemiec, Holandii, Ukrainy i Czech będzie można zobaczyć na wystawie w hali MTS, w dniach 28 i 29 kwietnia.W programie konkursy kocich piękności i sprzedaż wszystkiego, co koty potrzebują.

dodano: 28.04.2012

Ciemne ulice na Kijewie

Nie ma Kijewo szczęścia do nowych inwestycji. Niedawno pisaliśmy na temat usianego dziurami łącznika pomiędzy ulicami Dąbską i Maciejowicką, teraz znowu fuszerka i to na ulicach Puszczykowej i Sowiej.

dodano: 26.04.2012

W Dąbiu bardzo ekologicznie

28 kwietnia Zespół Szkół nr 2 zaprasza na VIII EkoFestyn, którego hasłem przewodnim będzie tytuł imprezy, która od lat organizowana jest w Szczecinie pt„ Myśl Globalnie Działaj Lokalnie”. Pomimo tak poważnego hasła organizatorzy przygotowali sporo atrakcji o charakterze rekraacyjnym dla mieszkańców Dąbia oraz całego Prawobrzeża

dodano: 25.04.2012

Targi ogrodnicze za nami

Setki drzewek, krzewów i kwiatów, mała architektura ogrodowa, gliniane uśmiechnięte skrzaty, a nawet pionierska uprawa roślin w słoikach. To wszystko można było zobaczyć, w większości także kupić, na 21. Targach Roślin i Architektury Krajobrazu „Ogród – Zielony design”, które w miniony weekend, 20-22 kwietnia, odbyły się na terenie MTS przy ul. Struga w Szczecinie.

dodano: 24.04.2012

Facebook