Archiwum artykułów

Nauczyciel ratuje życie uczennicy

O wielkim szczęściu może mówić jedna z uczennic Zespołu Szkół nr 2 w Dąbiu. Tylko szybki refleks nauczyciela wychowania fizycznego, oraz umiejętności ratownika medycznego spowodowały, że podczas omdlenia uczennica natychmiast uzyskała pierwszą pomoc. Dzisiaj jej życiu nie grozi niebezpieczeństwo. Wtedy natychmiastowej pomocy udzielił Robert Karbownik nauczyciel w-f oraz trener piłki ręcznej.

dodano: 03.06.2012

Hurra kładki gotowe do użytku

Po dwóch latach budowy!! 2 czerwca zostaną oddane do użytku kładki dla pieszych przy ul Gdańskiej i przy ulicy Merkatora. Wcześniej po kładkach mieliśmy chodzić w 2011 roku. Po rocznym poślizgu kładki są.

dodano: 01.06.2012

„Mundial 2006” - fotoreportaż w Delcie

Korzystając z bliskości Berlina, gdzie odbywały się mecze, fotograficy Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego uwiecznili okołostadionową atmosferę towarzyszącą meczom.

dodano: 30.05.2012

Morskie animacje

Po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkól Specjalnych w Zdrojach oraz ich rówieśnicy z Patzig na Rugii spotkali się podczas Polsko-Niemieckich warsztatów związanych z tematyką morską. Wcześniej młodzi Niemcy i Polacy pracowali podczas realizacji projektu pt.”Poczuć wiatr w żaglach”. Kilka dni temu zakończyli pracę w edukacyjnym programie pt.” Morskie Animacje.”

dodano: 30.05.2012

Wiosna w obiektywie

Kilka dni temu w holu Szkoły Podstawowej nr 74 na Osiedlu Bukowym odbył się niezwykły wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Wiosna, wiosna”. Autorkami zdjęć są uczennice Szkoły Podstawowej nr 74: Karolina Chociej, Wiktoria Zębala, Karolina Kuś, Marta Salamon. Opiekunką grupy jest Małgorzata Lewandowska. Patronat medialny i merytoryczny sprawuje Dwutygodnik i Portal Internetowy Prawobrzeze. info.

dodano: 28.05.2012

Buk „Trójki” w Puszczy Bukowej

Przy dźwiękach „12 groszy” w wykonaniu trio Baltic Neopolis Orchestra oraz na sygnał sygnalisty Lasów Miejskich dwumetrowy Buk został posadzony w Puszczy Bukowej - nieopodal Jeziora Szmaragdowego W taki sposób Szczecin uczcił 30 lecie Listy Przebojów Trójki.

dodano: 27.05.2012

Peletonem przez Zdroje

Miłośnicy rowerów ze wschodniej części województwa zjechali się do Zdrojów, by wspólnie wyruszyć do centrum Szczecina na obchody „Święta Cyklicznego” 27 maja.

dodano: 27.05.2012

Babi Targ na Prawobrzeżu

W minioną sobotę, 26 maja, w Szczecinie odbyła się pierwsza edycja Babiego Targu. Do Top Shopping na Prawobrzeżu przyszło około 80 pań chcących wymienić się ciuchami.

dodano: 26.05.2012

Zabawy z Peppą w C.H. Gryf

Wszystkie maluchy, które w piątkowe popołudnie 25 maja przybyły do C.H. Gryf, mogły przeżyć niezapomnianą przygodę ze Świnką Peppą – nie tylko zagrać z nią w piłkę, ale także poprzez zabawy przenieść się w jej świat.

dodano: 26.05.2012

Dzień dla najmłodszych w C.H. Gryf

Zbliża się Dzień Dziecka i piłkarskie mistrzostwa Euro 2012. Z tej okazji C.H. Gryf organizuje w piątek 25 maja, akcję „Zagraj w piłkę ze Świnką Peppą”. Będzie dużo atrakcji dla najmłodszych.

dodano: 25.05.2012

Facebook