Archiwum artykułów

NOC MUZEÓW W KSIĄŻNICY POMORSKIEJ „…gwiazd szukam, przewodniczek łodzi…” 18 maja 2013 (sobota), godz. 18.00-24.00 Książnica Pomorska, budynek od ul. Dworcowej 8

Zapraszamy na Noc Muzeów do Książnicy Pomorskiej. Temat przewodni tegorocznej nocy odsyła do cytatu Adama Mickiewicza ze Stepów Akermańskich „Patrzę w niebo, gwiazd szukam, przewodniczek łodzi..” Pokażemy zbiory Książnicy związane z morzami i ocenami: będzie rzadka okazja zobaczyć oryginalny dziennik okrętowy z XVII w. czy fotografie z wodowania statku M/s Gałczyński w 1964 r. Będą zdjęcia przywołujące morski Szczecin, archiwalne czasopisma o tematyce morskiej. Książki z kolekcji starych druków zilustrują wyobrażenia o morskich głębinach i żyjących w nich potworach. Pisarka Monika Szwaja opowie o swoich morskich podróżach i zaprezentuje własne szanty. Wystąpi Chór Concertinoz pieśniami z egzotycznych wysp i tańcem hula. Żeglarze: Willi Kryska i Piotr Owczarski powspominają swoje rejsy. Można będzie zobaczyć, jak konserwujemy stare dokumenty, zwiedzić przedwojenny magazyn biblioteki, posłuchać anegdot z mesy pisarza marynisty Henryka Mąki w interpretacji Stanisława Heropolitańskiego. Dla dzieci mamy w programie zabawy i warsztaty.

dodano: 13.05.2013

Policja chwali zmiany w funkcjonowaniu buspasa

Ulica Energetyków od kilkunastu tygodni elektryzuje kierowców całego Szczecina. Przed tygodniem doszło tam do kilku zmian. Szczecińska policja ocenia te zmiany pozytywnie.

dodano: 11.05.2013

Piknik nad Odrą

Już w najbliższy weekend, na Wałach Chrobrego, będzie miał miejsce kolejny Piknik nad Odrą. Będzie to połączenie turystycznego festynu z targami żywności.

dodano: 10.05.2013

V Szczeciński Bieg Nocny

Już w sobotę, 18 maja 2013 roku, odbędzie się Szczeciński Bieg Nocny. To już piąta edycja tej imprezy, która praktycznie na stałe zagościła w kalendarzu wszystkich fanów wieczornych zmagań w Puszczy Bukowej.

dodano: 08.05.2013

Sonda

Za nami niewątpliwa przyjemność przeżycia jednego z najdłuższych weekendów w roku. Jak popularną „majówkę” spędzali mieszkańcy Prawobrzeża?

dodano: 07.05.2013

Panaceum

Ostatni film Stevena Soderberga jest zaskakującym thrillerem z podtekstem społecznym, który spodoba się zarówno miłośnikom dobrych zagadek kryminalnych jak i filmowej krytyki zachodniego społeczeństwa. Główną bohaterką Panaceum jest Emily (Rooney Mara), która od lat zmaga się z depresją.

dodano: 07.05.2013

Mistrzowie Parkowania nie odpoczywają

Majowy weekend sprzyja ogólnie pojętemu relaksowi oraz rozwijaniu pasji Polaków jaką jest grillowanie. Jednak nie wszyscy postanowili w ten schemat się wpasować. Mistrzowie Parkowania nie robią sobie wolnego od utrudniania życia mieszkańcom Szczecina.

dodano: 06.05.2013

Fotografia z magnolią

Zakład Usług Komunalnych przygotował zabawę dla wszystkich mieszkańców Szczecina. Jest to konkurs fotograficzny mający przedstawiać najpiękniejszą magnolię. Wśród nagród znajdują się między innymi tablety.

dodano: 05.05.2013

Nowe obiekty przy "Pomarańczowym" boisku

Minął prawie rok odkąd boisko przy ulicy Pomarańczowej miało zostać wzbogacony o szatnie, kabiny prysznicowe oraz portiernie. Mimo wielu perturbacji budowa w końcu zostanie kontynuowana.

dodano: 05.05.2013

Prace Nad Rudzianką

Już na początku marca ruszyły prace wokół stawu Nad Rudzianką. Powstać ma tam teren rekreacyjny na wzór tego nad jeziorem Miedwie.

dodano: 03.05.2013

Facebook