Archiwum artykułów

Saperzy z Podjuch świętują w Afganistanie

16 kwietnia to dzień szczególny dla żołnierzy wojsk inżynieryjnych. Dla upamiętnienia wysiłku saperów biorących udział w 1945 roku w forsowaniu rzeki Odry, dzień ten w Wojsku Polskim obchodzony jest co roku jako Święto Sapera. Żołnierze 5 pułku inżynieryjnego stacjonujący w Szczecinie Podjuchach obchodzili swoje święto nie tylko w koszarach przy ulicy Metalowej i miejscach pamięci narodowej w Siekierkach i Gozdowicach. Od kilku tygodni blisko 100 saperόw z Podjuch pełni służbę w dalekim Afganistanie. Tam też święto sapera miało uroczystą oprawę.

dodano: 23.04.2012

Zielona wyspa na Prawobrzeżu

Targi OGRÓD - ZIELONY DESIGN odbywają się w dniach 20-22 kwietnia 2012 roku w Szczecinie – mieście wyróżniającym się pod względem zieleni i wody.

dodano: 21.04.2012

Najlepsi w wiedzy o ruchu drogowym

Szkoła Podstawowa nr 20 i Gimnazjum nr 7 wygrały eliminacje miejskie turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym i będą reprezentowały Szczecin w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w miesiącu maju w Podgrodziu. Eliminacje odbyły się 19 kwietnia 2012 roku na obiektach Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Rydla na Osiedlu Słonecznym.

dodano: 19.04.2012

Bezpłatne badania słuchu i cholesterolu

20 kwietnia firma Geers oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Grodzki w Szczecinie zaprasza wszystkich mieszakańców Prawobrzeża na bezpłatne badania słuchu, poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, cholesterolu oraz trójglicerydy.

dodano: 18.04.2012

Światowy Dzień Inwalidy na Prawobrzeżu

Członkowie Klubu Seniora działającego przy Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” zainaugurowali sezon spotkań i imprez na świeżym powietrzu. A stało się to za sprawą Światowego Dnia Inwalidy. Kilka dni temu seniorzy oraz osoby niepełnosprawne spotkali się podczas imprezy integracyjnej. Jak zwykle zabawa była znakomita, a piwko i kiełbaski na świeżym powietrzu smakowały wyśmienicie. Impreza odbyła się w parku za Osiedlem Bukowym.

dodano: 17.04.2012

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 19 kwietnia 2012 r. na ulicy Rydla 6 (teren Szkoły Podstawowej nr 37), w godz. 10.00–13.00 odbędą się eliminacje miejskie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

dodano: 17.04.2012

Moto Show 2012

Ryk silników samochodowych i motocyklowych, piękne dziewczyny, westchnienia panów - czyli najnowsze marki samochodów, to wszystko można było zobaczyć podczas tegorocznego Moto Show 2012. Impreza odbyła się 14-15 kwietnia na terenach Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Jak mówią wystawcy - impreza jest doskonałym nośnikiem promocji. Nie wyobrażamy sobie, że mogłoby nas tam nie być.

dodano: 17.04.2012

Rozstrzygnięcie konkursu Top Shopping!

Adam Fedorowicz został zwycięzcą wielkanocnego konkursu zorganizowanego przez Centrum Top Shopping. Losowanie odbyło się w sobotę 14 kwietnia o godzinie 12.00.

dodano: 16.04.2012

Wiosna w Brukseli

Bruksela Europejska metropolia kojarząca się z Unią Europejską. To tu zapadają najważniejsze decyzje związane z życiem w zjednoczonej Europie, tutaj znajdują się też najważniejsze instytucje unijne. My chcemy pokazać państwu nieco inną Brukselę z jej piękną starówką i pierwszą wiosenną zielenią. Autorką zdjęć jest nasza współpracowniczka Agata Sidorowicz

dodano: 14.04.2012

Bat na nielegalnych handlarzy

Zmorą wielkich miast są nielegalni handlarze, którzy bez zezwolenia uprawiają nielegalny handel tekstyliami, artykułami spożywczymi i papierosami w miejscach, w których tego handlu uprawiać nie wolno. Od pewnego czasu obowiązuje nowelizacja kodeksu wykroczeń, która nakłady kary na nielegalnych na handlarzy.

dodano: 12.04.2012

Facebook