Archiwum artykułów

Wielka Orkiestra gra na Wiosennej

Już od 12.00 mieszkańcy Prawobrzeża będą mogli wziąć udział w WOŚP. Na tych, którzy wyjdą z domów czeka moc atrakcji, zatem grajmy razem. Wszystkie imprezy odbywają się przy galerii Gryf przy ul. Wiosennej.

dodano: 08.01.2012

Zacięta walka pod siatką

7 stycznia w hali sportowej Gimnazjum nr 29 na Osiedlu Bukowym odbył się III Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa UKS Bukowe 29. W zawodach udział wzięło 6 drużyn z Polic, Kostrzyna, Bań, Pyrzyc, Dębna i Szczecina. Turniej w niezłym stylu wygrały gimnazjalistki z Bań.

dodano: 07.01.2012

Nadzieje tenisa na korcie

W najbliższa niedzielę 8 stycznia, na kortach Szczecińskiego Centrum Tenisowego przy ul. Dąbskiej, rozpoczyna się Międzynarodowy Turniej Tenisowy Juniorów - "Magnolia Cup".

dodano: 06.01.2012

Kpiny z pasażerów

Od kilku miesięcy pasażerów korzystających z autobusów na pętli Osiedle Słoneczne straszy nieczynna elektroniczna tablica informacyjna odjazdów i przyjazdów autobusów.

dodano: 06.01.2012

Szczecin bliżej Szybkiego Tramwaju

Miasto Szczecin złożyło w Centrum Unijnych Projektów Transportowych wniosek o dofinansowanie budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju.

dodano: 05.01.2012

"Aktywuj ferie"

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Centrum Informacji Młodzieżowej zaprasza młodzież na feryjne warsztaty rozwojowe.

dodano: 04.01.2012

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko - czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

dodano: 04.01.2012

Utrudnienia w ruchu pod kładką

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie informuje, iż do końca stycznia 2012 w godz. 8-14 nastąpi wyłączenie lewego pasa ruchu (pas przy torowisku tramwajowym) ul. Gdańskiej na wysokości ul. Merkatora (nitka wyjazdowa z miasta). Wyłączenie związane jest z budową klatki schodowej kładki.

dodano: 04.01.2012

Wypadek na Jasnej

3 stycznia w godzinach popołudniowych samochód osobowy potrącił przechodnia na ulicy Jasnej przy przystanku autobusowym w okolicach Przedszkola Nutka. Ofiara wypadku została przewieziona do najbliższego szpitala, policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. O szczegółach zdarzenia będziemy informowali na naszym portalu. Ofiarą popołudniowego wypadku była kobieta. Po udzieleniu pomocy została odwieziona do szpitala. Przepraszamy za złą jakość techniczną zdjęć z miejsca zdarzenia. Tekst i foto Andrzej Wiśniewski

dodano: 03.01.2012

Księga Puszczy Bukowej

Po kilkunastu latach starań na lokalnym rynku wydawniczym ukazała się niezwykła książka pt. Księga Puszczy Bukowej. Na ponad sześciuset stronach znalazło się całe kompendium wiedzy dotyczące tego fantastycznego obszaru leśnego, jakim jest Puszcza Bukowa. Wprawdzie o Prawobrzeże zahacza tylko południowa część Puszczy, ale jest to nasza chluba i coś, co przyciąga ludzi w tę część miasta. Warto też wiedzieć, jaki wspaniały skarb przyrody nas otacza. O tym możemy dowiedzieć z nowo wydanej książki. Promocja książki odbyła na początku grudnia 2011 roku.

dodano: 02.01.2012

Facebook