Archiwum artykułów

Tramwaj na Prawobrzeże u Premiera

Niestety po raz kolejny Szybki Tramwaj na Prawobrzeże stanął w miejscu. Kilka dni temu przeciwnicy budowy tej ważnej dla miasta inwestycji komunikacyjnej wysłali list do Premiera Tuska, w którym piszą, aby zabytkowa Willa Grunberga, ulokowana przy ul. Batalionów Chłopskich w Zdrojach, stojąca na trasie Szybkiego Tramwaju, nie była przesuwana.

dodano: 20.01.2012

Sposób na lekcyjną nudę

Oryginalny i niekonwencjonalny sposób nauki języka angielskiego i niemieckiego zaproponowali nauczyciele oraz dyrekcja ZS nr 2 im. Władysława Orkana w Dąbiu. W przeprowadzeniu eksperymentu nieodpłatnie pomogła Szkoła Językowa Mobile Lingua.

dodano: 18.01.2012

Przyjęcie na dobry początek roku!

Na dobry początek roku, generał broni Rainer Korff, Dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, zaprosił najbliższych współpracowników z Kwatery Korpusu oraz partnerów i przyjaciół z kręgów cywilnych na Przyjęcie Noworoczne, które odbyło się w dniu 17 stycznia 2012 r. Wśród zaproszonych gości znalazł się również współpracujący z Korpusem Dwutygodnik Prawobrzeże.info.

dodano: 18.01.2012

Gwiazdkowa niespodzianka

Ponad dwieście dzieci z oświatowych placówek specjalnych z Prawobrzeża i z całego Szczecina wzięło udział kilka dni temu w corocznej imprezie pt. „Gwiazdkowa niespodzianka”. Uczniowie szkół specjalnych, przedszkoli oraz ośrodków wychowawczych gościli w Zespole Szkół Specjalnych w Zdrojach. Akcję od początku koordynuje Kościół Ewangelicznych Chrześcijan Zbór w Szczecinie.

dodano: 16.01.2012

Przez godzinę apteki nieczynne!

Tak jak w całej Polsce, tak i na Prawobrzeżu od 16 stycznia aż do odwołania apteki przez godzinę między 13.00 a 14.00 nie będą sprzedawały leków. Wyjątkiem będą nagłe przypadki - oznacza to, że w nagłej potrzebie między 13 a 14 leki będą mogły być sprzedane.

dodano: 16.01.2012

Niebezpieczne przejście dla pieszych

Kolejnym niebezpiecznym miejscem, na które chcielibyśmy zwrócić uwagę, to przejście dla pieszych na ulicy Przelotowej, tuż przy przystanku autobusowym.

dodano: 15.01.2012

Romowie na Prawobrzeżu

Na Prawobrzeżu mieszka 30 rodzin, w całym Szczecinie żyje ich kilkuset - Romowie, mniejszość narodowa od stuleci związana z naszym krajem, od ponad dwudziestu lat związana z Prawobrzeżną częścią Szczecina.

dodano: 15.01.2012

"Spektakl Bożonarodzeniowy"

15 stycznia, godz. 17.00, Klub Delta w Dąbiu zaprasza na Spektakl Bożonarodzeniowy

dodano: 13.01.2012

Rzecznik Prasowy w ogniu pytań

6 grudnia uczniowie gimnazjum nr 23 w Zdrojach gościli Joannę Wojtachę, Rzecznika Prasowego Straży Miejskiej w Szczecinie. Było to pierwsze z serii spotkań prasowych organizowanych przez uczniów w ramach zajęć medialno-dziennikarskich.

dodano: 11.01.2012

Niebezpieczna Goleniowska

W ostatnim czasie na Prawobrzeżu, a szczególnie w Dąbiu, nasiliły się wypadki drogowe z udziałem pieszych. W tej niechlubnej statystyce wypadkowej przoduje ulica Goleniowska. Tylko w jednym tygodniu na początku stycznia zanotowano cztery potrącenia pieszych i kilka stłuczek.

dodano: 11.01.2012

Facebook