Archiwum artykułów

Rzecznik Prasowy w ogniu pytań

6 grudnia uczniowie gimnazjum nr 23 w Zdrojach gościli Joannę Wojtachę, Rzecznika Prasowego Straży Miejskiej w Szczecinie. Było to pierwsze z serii spotkań prasowych organizowanych przez uczniów w ramach zajęć medialno-dziennikarskich.

dodano: 11.01.2012

Niebezpieczna Goleniowska

W ostatnim czasie na Prawobrzeżu, a szczególnie w Dąbiu, nasiliły się wypadki drogowe z udziałem pieszych. W tej niechlubnej statystyce wypadkowej przoduje ulica Goleniowska. Tylko w jednym tygodniu na początku stycznia zanotowano cztery potrącenia pieszych i kilka stłuczek.

dodano: 11.01.2012

Bezpieczne ferie

Już 16 stycznia br. rozpoczynają się ferie zimowe w pięciu województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. W następnych tygodniach odpoczywać będą dzieci z innych części Polski. Z pewnością część z nich spędzi ferie na zimowiskach w naszym województwie. Tak jak w latach poprzednich, o bezpieczną podróż oraz wypoczynek dzieci i młodzieży dbać będą zachodniopomorscy policjanci.

dodano: 11.01.2012

Czad atakuje

Podstawową przyczyną zatruć czadem jest niepełne spalanie, do którego może dojść np. gdy zbyt szczelnie zamknięte są okna, lub gdy brakuje właściwej wentylacji Taka sytuacja powoduje powstawanie tlenku i utrudnia jego odpływ. Tyle spalin wypłynie na zewnątrz ile świeżego powietrza napłynie do pomieszczenia. Przede wszystkim należy zapewnić możliwość stałego dopływu świeżego powietrza do paleniska (pieca gazowego, kuchenki gazowej, kuchni węglowej lub pieca) oraz swobodny odpływ spalin.

dodano: 11.01.2012

Z Dąbskiej na światowe korty

8 stycznia na kortach tenisowych przy ulicy Dąbskiej rozpoczął się Międzynarodowy Turniej Tenisowy Juniorów - Magnolia Cup 2012. Turniej rozgrywany jest pod patronatem ITF – Międzynarodowej Federacji Tenisowej i zarazem jest jednym z turniejów, który kwalifikuje do międzynarodowych rozgrywek tenisowych w kategorii junior, takich jak Wimbledon, Australian Open, US Open, Roland Garros.

dodano: 09.01.2012

Orkiestra na Prawobrzeżu

Jak co roku mieszkańcy Prawobrzeża licznie i głośno zagrali w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

dodano: 08.01.2012

Wielka Orkiestra gra na Wiosennej

Już od 12.00 mieszkańcy Prawobrzeża będą mogli wziąć udział w WOŚP. Na tych, którzy wyjdą z domów czeka moc atrakcji, zatem grajmy razem. Wszystkie imprezy odbywają się przy galerii Gryf przy ul. Wiosennej.

dodano: 08.01.2012

Zacięta walka pod siatką

7 stycznia w hali sportowej Gimnazjum nr 29 na Osiedlu Bukowym odbył się III Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa UKS Bukowe 29. W zawodach udział wzięło 6 drużyn z Polic, Kostrzyna, Bań, Pyrzyc, Dębna i Szczecina. Turniej w niezłym stylu wygrały gimnazjalistki z Bań.

dodano: 07.01.2012

Nadzieje tenisa na korcie

W najbliższa niedzielę 8 stycznia, na kortach Szczecińskiego Centrum Tenisowego przy ul. Dąbskiej, rozpoczyna się Międzynarodowy Turniej Tenisowy Juniorów - "Magnolia Cup".

dodano: 06.01.2012

Kpiny z pasażerów

Od kilku miesięcy pasażerów korzystających z autobusów na pętli Osiedle Słoneczne straszy nieczynna elektroniczna tablica informacyjna odjazdów i przyjazdów autobusów.

dodano: 06.01.2012

Facebook