Archiwum artykułów

Sonda

Maj to miesiąc maturalny. Wielu powiada, że to najważniejszy egzamin życia, świadczy o dojrzałości. Jak ten test wspominają mieszkańcy prawobrzeża? Postanowiliśmy ich o to zapytać.

dodano: 30.05.2013

Artystycznie i nowatorsko w III Liceum

Pomysł na klasę o profilu humanistyczno-artystycznym to coś nowego Szczecinie, choć u nas funkcjonuje już ta klasa od kilku lat – twierdzi pani Monika Sarad, nauczycielka języka polskiego w naszym liceum - ta klasa to szansa dla młodzieży twórczej i kreatywnej, to klasa, która kształci nie tylko humanistów, ale też twórców kultury. My tutaj nie próżnujemy – przygotowujemy spektakle, wystawy, wydajemy gazetki szkolne, tworzymy kabarety, a wszystko to w powiązaniu z programem nauczania klasy humanistycznej. Sprzeciwiamy się nudzie na lekcji, dlatego ciągle eksperymentujemy, a tym samym – mam nadzieję – kształcimy ludzi mądrych, otwartych, ciekawych świata.

dodano: 29.05.2013

Niebezpieczne Struga

Zazwyczaj po remoncie drogi na danej ulicy staje się ona bezpieczniejsza. Niestety inaczej jest na wciąż modernizowanej Struga.

dodano: 28.05.2013

Ostatnia-nierówna droga, część druga

Ponad pół roku temu poruszyliśmy temat nierównej drogi przy głównej bramie na cmentarzu w Zdrojach. Mimo zapewnień Zakład Usług Komunalnych nie wyrównał tego odcinka drogi. Ma się to jednak zmienić...

dodano: 28.05.2013

Absolwenci na start

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów. To właśnie od jej wyników zależy, czy absolwenci będą mogli pójść na wymarzoną uczelnię i zdecydować o swoim dalszym kształceniu.

dodano: 28.05.2013

Siatkówka - pasja i zawód

Małgorzata Boukadida - nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum numer 29 im. ks. Jana Twardowskiego w Szczecinie. Siatkówka jest bardzo ważną częścią jej życia, podobnie jak szkolenie młodzieży chcących uprawiać ten sport.

dodano: 26.05.2013

Dzień Matki

Jak co roku, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Skąd wzięło się to święto i jakimi prezentami obdarowujemy swoje rodzicielki?

dodano: 26.05.2013

Zmiany na ul. Gdańskiej

Już w najbliższy weekend możemy spodziewać się kolejnych prac na Estakadzie Pomorskiej. Wymieniona zostanie tam nawierzchnia jezdni.

dodano: 24.05.2013

Sprzątnijmy Szmaragdowe!

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się wielka akcja sprzątania jeziora Szmaragdowego w Zdrojach. Przy tej okazji odbędzie się również pokaz sprzętu łowieckiego.

dodano: 24.05.2013

Weź udział w wyścigu Szczecińska Trójka MTB XC

Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w wyścigu rowerowym pod nazwą Szczecińska Trójka MTB XC. Wyścig rozegrany zostanie w Puszczy Bukowej, w rejonie SP-74. Termin 26 maja o godz. 11.00.

dodano: 24.05.2013

Facebook