Archiwum artykułów

Akcja Zima

9 milionów złotych czyli o 100 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym przeznaczono na Akcję Zima na terenie Szczecina. W tym roku Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zawarł umowy na Zimowe oczyszczanie miasta z firma Remondis i MPO. O Prawobrzeże Zimą zadba MPO Lewobrzeżną częścią miasta tej Zimy zaopiekuje się firma Remondis.

dodano: 29.10.2012

Na pomoc dziecku

Co raz więcej dzieci krzywdzonych jest przez rodziców lub też opiekunów. Często wynika to z frustracji, trudnej sytuacji materialnej, braku pracy, alkoholizmu lub też patologii w rodzinie. Niestety problem dzieci poddawanych przemocy w rodzinie nie maleje biją na alarm pedagodzy. Bagatelizowanie tego zjawiska może spowodować nieodwracalne zmiany w psychice dziecka lub doprowadzić do jego śmierci!

dodano: 29.10.2012

Konkurs fotograficzny - drugi etap

Zapraszamy do udziału w drugim etapie naszego konkursu fotograficznego! Tematem etapu jest: "Mój Pupil". Nagrodami są zaproszenia do kina Helios na Prawobrzeżu. Chętnych prosimy o nadsyłanie fotografii na adres e-mail: konkursy@prawobrzeze.info. Termin przyjmowania prac upływa 6.11.2012 r. Spośród nadesłanych zdjęć zostaną wyróżnione dwa. Jedno zdjęcie otrzyma nagrodę redakcji, natomiast drugie będzie wybierane przez czytelników na naszym profilu na Facebook'u: www.facebook.com/Prawobrzeze.info.

dodano: 27.10.2012

Mistrzowie z Załomia

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 39 wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 12 w Szczecinie uplasowali się na trzecim miejscu we współzawodnictwie sportowym szczecińskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.25 października odbyło się podsumowanie współzawodnictwa.

dodano: 26.10.2012

Sygnalizacja dla sprinterów

Trzeba nie lada umiejętności sprinterskich lub też trzeba mieć szczęście by przejść na zielonym świetle na największym skrzyżowaniu na Prawobrzeżu. Problem dotyczy skrzyżowanie ulic Struga, Bagiennej i Gryfińskiej. Coraz więcej pieszych nie czeka na zielone światło i wykorzystując kilka sekund gdy nie jadą samochody przechodzą przez ulice na czerwonym świetle

dodano: 26.10.2012

Konkurs fotograficzny - galeria zdjęć

Publikujemy zdjęcia, które zostały nadesłane na 1. etap konkursu fotograficznego. Zachęcamy do głosowania na najlepszą fotografię na naszym profilu na Facebook'u: www.facebook.com/Prawobrzeze.info. Zwycięskie zdjęcie zostanie nagrodzone zaproszeniem do kina Helios oraz zostanie opublikowane w Dwutygodniku Prawobrzeże.info.

dodano: 25.10.2012

Pokonać strach!

Jąkanie to przypadłość, która powoduje strach przed mówieniem. Ludzie jąkający się często zamykają się w domach ze strachu, że zostaną wyśmiani, obawiają się też braku akceptacji. Wielu z nich czuje się niepotrzebnymi.

dodano: 20.10.2012

Pierwszaki na Olimpie

Otrzęsiny na Olimpie? Okazuje się, że i w tym mitycznym miejscu mogą odbyć się nietypowe „igrzyska”. Kilka dni temu właśnie na „Olimpie” pierwszaki z Gimnazjum nr 7 na Osiedlu Majowym zostały przyjęte w poczet braci uczniowskiej.

dodano: 19.10.2012

Przeprowadzka pod nadzorem

Trwa przeprowadzka mieszkańców willi Gruneberga z ul. Batalionów Chłopskich w Zdrojach. Przypomnijmy: kilka dni temu pod willą doszło do przepychanek pomiędzy właścicielem willi, mieszkańcami, Policją i komornikiem. Mieszkańcy willi rozżaleni są postawą władz miasta, które nie uwzględniły do tej pory zwrotu wkładów finansowych poniesionych przez nich przy wykupie mieszkań.

dodano: 19.10.2012

Znane marki w Outlet Park Szczecin od 7 listopada

Puma, Bytom, Reserved, Lee Wrangler - to m.in. te marki pojawią się obok kina Helios i supermarketu Piotr i Paweł w Outlet Park Szczecin, największym w regionie zachodniopomorskim centrum wyprzedażowym, które powstaje przy ul. Struga. Otwarcie 7 listopada o godz. 16:00.

dodano: 17.10.2012

Facebook