Archiwum artykułów

Siatkarskie mikołajki

Turniej o Puchar Redaktora Naczelnego Dwutygodnika Prawobrzeże został rozstrzygnięty. Czwartego grudnia w Gimnazjum nr 7 (szkole, która wraz z Dwutygodnikiem Prawobrzeże organizowała turniej) na osiedlu Majowym nie brakowało sportowej walki oraz emocji, a przede wszystkim dobrej zabawy. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum nr 15, dowodzona przez Jacka Wróblewskiego. Druga lokata należała do drużyny Agnieszki Beyer-Michoń, trenera Gimnazjum nr 29. Na pudle znalazł się również zespół Gimnazjum nr 32.

dodano: 05.12.2012

Na Prawobrzeżu brakuje rowerowych stojaków!

W Polsce coraz bardziej powszechna jest moda na podróżowanie ekologicznym środkiem lokomocji, jakim jest rower. Samochody mają swoje miejsca parkingowe. Rowery również, są nimi popularne stojaki. Jednak mieszkańcy Prawobrzeża żalą się na zbyt mała ilość takich miejsc dla rowerzystów.

dodano: 05.12.2012

Mamo, tato pobaw się ze mną – bożonarodzeniowy konkurs w PN „Uśmiech”

Tradycją Przedszkola Niepublicznego „Uśmiech” jest cykliczna organizacja rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Mamo, tato pobaw się ze mną”. W tym roku tematem wspólnej zabawy była „Bożonarodzeniowa Szopka”.

dodano: 04.12.2012

Pracownicy stoją murem za dyrektorem Sebastianem Wypychem

Załoga Centrum Żeglarskiego nie może pogodzić się z krzywdzącą decyzją o odsunięciu dyrektora od swoich obowiązków. Napisała list do Prezydenta Miasta Piotra Krzystka i przedstawiła swoje stanowisko w tej sprawie.

dodano: 04.12.2012

Na boisko wstęp wzbroniony

Oj nie mają ludzie łatwego życia w Dąbiu! Od ponad roku boisko przy Szkole Podstawowej nr 23 zamknięte jest na trzy spusty. Decyzję o zamknięciu obiektu podjęła dyrektor szkoły na polecenie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Fatalny stan nawierzchni obiektu zagraża bezpieczeństwu użytkowników.

dodano: 03.12.2012

Prawobrzeska sonda

Prezentujemy nową, stałą rubrykę w naszym dwutygodniku. Z każdym kolejnym numerem naszej gazety, będziemy pytać czytelników oraz mieszkańców Prawobrzeża o tematy, które są ważne dla tej części Szczecina. Na pierwszy ogień postanowiliśmy dowiedzieć się, co prawobrzeżanie sądzą o nowo powstałym Outlet Park Szczecin.

dodano: 03.12.2012

"Mistrzowie Parkowania"

Wbrew pozorom nie chodzi o nagrody dla kierowców, którzy wzorowo wykonują manewr parkowania swojego pojazdu. „Mistrzowie Parkowania” to akcja społeczna serwisu bukowe.info, która ma na celu piętnowanie złych nawyków uczestników ruchu drogowego.

dodano: 03.12.2012

Bezpłatne seminarium ● Odpowiedzialność karna dziecka ● Opieka prawna rodziców nad dziećmi do 13 roku życia, do 16 roku życia, do 18 roku życia

Bezpłatne seminarium organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie, które odbędzie się w Punkcie Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego przy ul. Kosynierów 16

dodano: 03.12.2012

Mistrz Olimpijski ze Szczecina

Konrad Wasielewski - urodził się 19 grudnia 1984 roku w Szczecinie. Polski wioślarz, czterokrotny mistrz świata w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn. W 2008 roku zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

dodano: 02.12.2012

Chętnych na budowę Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju nie brakuje

Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy SST. Zainteresowanie realizacją inwestycji wyraziło czterech wykonawców.

dodano: 01.12.2012

Facebook