Archiwum artykułów

Jest parking przy dworcu

Po wielu latach starań samorządowej Rady Osiedla Dąbie, mamy wreszcie dobrą wiadomość dla przyjeżdżających na dworzec w Dąbiu. Duży, ale potwornie dziurawy plac postojowy opodal postoju taxi, ma nową nawierzchnię i można tu bezpiecznie parkować pojazdy!

dodano: 05.08.2013

Przez Klub Kniejołaza z Pawłem Herbutem

Paweł Herbut - członek Klubu Kniejołaza i administrator strony bukowa.szczecin.pl. W rozmowie z nami zdradzi m.in. czy miasto należycie dba o Puszcze Bukową oraz czy widział piękniejsze krajobrazy niż te w Szczecinie.

dodano: 04.08.2013

Koniec prac na Struga

Firma Eurovia poświęciła modernizacji ulicy Struga ponad dwa lata. 31 lipca to oficjalna data zakończenia prac na tym obszarze Prawobrzeża.

dodano: 31.07.2013

Na pielgrzymim szlaku

Po porannej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym, kilkuset pielgrzymów wyruszyło na szlak 29. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

dodano: 30.07.2013

Gorący towar

Gorący towar to przebojowa komedia kryminalna, której z pewnością widzowie długo nie zapomną. Dostajemy w tym filmie o policjantach i przestępcach, tylko z pozoru takim jak inne, olbrzymią dawkę osobliwego humoru, a do tego naprawdę wciągającą akcję. Jest to o tyle wyjątkowe zjawisko, że główne role grają tu kobiety, a dokładnie, obdarzone wyjątkowymi, choć zupełnie różnymi talentami komediowymi, Sandra Bullock i Melissa McCarthy.

dodano: 29.07.2013

Zdunowo coraz nowocześniejsze

Cztery lata temu ruszyła rozbudowa Szpitala w Zdunowie. W jej ramach powstały dwa nowe skrzydła, których budowę właśnie ukończono.

dodano: 29.07.2013

Feralny poniedziałek na drogach

Nie najlepiej zaczął się początek tygodnia dla kilku kierowców z naszego miasta. Do wypadków doszło na Moście Pionierów oraz na ulicy Eskadrowej.

dodano: 29.07.2013

Mateusz Wagemann - serce i umysł osiedla Bukowego

Mateusz Wagemann jest sekretarzem Rady Osiedla Bukowe-Klęskowo. Postanowiliśmy zapytać go m.in jak łączy pracę zawodową z tą na rzecz mieszkańców i o to czy ma zakusy polityczne.

dodano: 28.07.2013

Z Prawobrzeżem.info po Europie - Budapeszt

Lipiec to czas wakacji, kąpieli, zarówno tych wodnych jak i słonecznych oraz odpoczynku. Przez pierwsze dwa tygodnie redaktor, Rafał Czajkowski, odwiedzi Pragę, Wiedeń oraz Budapeszt, szukając cech wspólnych ze szczecińskim Prawobrzeżem.

dodano: 28.07.2013

Toniemy w śmieciach?

Kilka tygodni temu sejm wprowadził do życia ustawę „śmieciową”. Brak okresu przejściowego sprawił, że ustawa zamiast ułatwiać - utrudnia. Przez brak kontenerów Prawobrzeże tonie w śmieciach.

dodano: 26.07.2013

Facebook