Archiwum artykułów

Szkoła mistrzów

Od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 59 przy ul. Dąbskiej uczestniczą w niecodziennych lekcjach wychowania fizycznego. Zamiast gnieździć się w małej salce gimnastycznej w ramach lekcji wychowania fizycznego i godzin wychowawczych przychodzą na sąsiadujące ze szkołą korty Szczecińskiego Centrum Tenisowego. Sprzęt do gry i miejsce na kortach dzieci otrzymują bezpłatnie.

dodano: 14.09.2012

BABI TARG – po raz drugi w Szczecinie!

We wrześniu odbędzie się w Szczecinie druga edycja niezwykle popularnego BABIEGO TARGU organizowanego przez poznański Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD. Zapisy trwają od 4 września i już teraz można powiedzieć, że impreza spodobała się Szczeciniankom i Szczecinianom – swój udział zapowiedziało już blisko 100 osób! Ciekawą inicjatywą podczas drugiej edycji przedsięwzięcia będzie kiermasz rękodzieła i biżuterii artystycznej. To doskonała okazja, aby zdobyć wyjątkową biżuterię czy dodatki. Nowością będzie także MAMI BABI TARG. Organizatorzy przewidzieli specjalne miejsce dla mam, które chcą wymienić się odzieżą dziecięcą czy ciążową. Przedsięwzięciu będą towarzyszyły eko-warsztaty dla dzieci. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, należy wcześniej mailowo zgłosić swój udział (info@babilad.pl).

dodano: 12.09.2012

Święto Wojsk Lądowych

10 września w rocznicę zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem w Wojsku Polskim obchodzone było Święto Wojsk Lądowych. Przypomnijmy na pamiątkę wiktorii Wiedeńskiej od niedawna obchodzone jest to święto w Wojsku Polskim. Tak jak we wszystkich jednostkach Wojsk Lądowych w Polsce i poza jej granicami saperzy z Podjuch również obchodzili uroczyście swoje święto.

dodano: 10.09.2012

Wicemistrz olimpijski najlepszy w Szczecinie

Bjorn Otto z Niemiec zwyciężył w VIII Mitingu Skoku o Tyczce który odbył się w 9 września 2012 r na Palcu Lotników w Szczecinie. Niemiec pokonał poprzeczkę na wysokości 5m 60 cm

dodano: 10.09.2012

Wskocz na wyższy poziom edukacji!

Nikt nie podważy Twojej wiedzy, jeśli będziesz prezentował wysoki poziom. Osiągniesz go decydując się na naukę w Szczecińskim Centrum Edukacyjnym.

dodano: 10.09.2012

Łubinowa zmienia się

Postępują prace na wlocie ul. Łubinowej. Mimo zwężenia tego odcinka jezdni do jednego pasa ruchu oraz sygnalizacji świetlnej, nie tworzą się dłuższe przestoje w ruchu.

dodano: 09.09.2012

Wernisaż w Delcie

7 września w Galerii Klubu Delta w Dąbiu odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych szczecińskiego artysty-plastyka Stefana Gargały. Na wystawie zgromadzono kilkadziesiąt prac malarskich, które są plonem ostatnich działań plastycznych autora.

dodano: 09.09.2012

Zarzut za rozbój

Mundurowi z Dąbia zatrzymali w bezpośrednim pościgu młodego mężczyznę, który dusząc i obezwładniając mieszkankę Szczecina ukradł jej pieniądze i telefon komórkowy. 21–latkowi za popełnione przestępstwo grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczone, że dziś wobec sprawcy zastosowany zostanie środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

dodano: 08.09.2012

Światowy tenis w Szczecinie

Jubileusz na kortach przy Wojska Polskiego! Po raz dwudziesty do Szczecina zjadą tenisiści z całego świata by rywalizować w 20 Turnieju Tenisowym Pekao Szczecin Open 2012. Turniej potrwa od 17 do 23 września i rozegrany zostanie tradycyjnie na kortach przy ul Wojska Polskiego.

dodano: 08.09.2012

VIII MITYNG SKOKU O TYCZCE SZCZECIN 2012

To już ósma edycja popularnego mityngu skoku o tyczce rozgrywanego w centrum Szczecina. Zawodnicy skakać będą tuż nad głowami kibiców na wysokości prawie sześciu metrów na tle śródmiejskich kamienic otaczających Plac Lotników. Co roku popis najlepszych zawodników ogląda na żywo kilka tysięcy widzów i kolejnych kilkadziesiąt tysięcy przed telewizorem.

dodano: 05.09.2012

Facebook