Archiwum artykułów

Nowy „Swing” już w Szczecinie

Pierwszy z ostatnio zamówionych, dwudziestu dwóch, nowoczesnych tramwajów typu „Swing” jest już w Szczecinie. Do końca marca 2013 roku, nasze miasto powita jeszcze sześć pojazdów tego typu. Natomiast na przełomie lat 2013/2014 do zajezdni w al. Wojska Polskiego wjedzie kolejnych szesnaście.

dodano: 29.01.2013

Nie bądź „Mistrzem parkowania”

- Czemu na os. Majowym są takie szerokie chodniki? - pyta pan Wojciech, jeden z naszych czytelników. - Aby kierowcy mogli na nich parkować pod swoimi balkonami! - odpowiada w tym samym mailu.

dodano: 29.01.2013

Kulturalne Ferie 2013

Zachodniopomorskie, wraz z innymi województwami, weszło w okres ferii zimowych. Dzieci oraz młodzież mają teraz dwa tygodnie wolne od nauki, szkoły i nauczycieli. Dla nielubiących siedzieć bezczynnie w domu przedstawiamy wydarzenia kulturalne, które będą miały miejsce w Szczecinie.

dodano: 29.01.2013

Projekcja filmu ,,Jesteś Bogiem"

30 stycznia, godz. 18:00 – POLSKA ŚWIATŁOCZUŁA: Jesteś Bogiem. Projekcja filmu i spotkanie z operatorem – Radosławem Ładczukiem.

dodano: 27.01.2013

Wernisaż

16 lutego, godz. 17:00 – PAŁAC KOLORÓW - wernisaż Doroty Kościukiewicz – Markowskiej. Wystawa fotografii z katalogu „Pałac Kolorów” oraz spotkanie z autorką i jej książką „Bez Wysiłku”.

dodano: 26.01.2013

Konkurs Rysunkowy "Moja Babcia / Mój Dziadek i Ja"

Zachęcamy do obejrzenia wybranych prac nadesłanych na konkurs rysunkowy "Moja Babcia / Mój Dziadek i Ja". Wśród uczestników rozlosowaliśmy 3 nagrody: - Stanisław Wiśniewski - podwójne zaproszenie do Kina Helios - Szymon Węgrzecki - podwójne zaproszenie na Lodowisko Szczecin - Patryk Flonc - podwójne zaproszenie na Lodowisko Szczecin

dodano: 26.01.2013

Prawobrzeska sonda

Styczeń to miesiąc, który nieodzownie kojarzy nam się z nowym rokiem. Jednak, gdy dłużej pomyśleć nad styczniowymi skojarzeniami to wpadamy na Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tym tygodniu właśnie te święta będą tematem naszej sondy. Zapytaliśmy zatem prawobrzeską młodzież, o to jak celebruje te szczególne dni.

dodano: 25.01.2013

Sparing Pogoni na Pomarańczowej

Drugi skład Pogoni Szczecin rozegra mecz kontrolny z Malchower 90 SV. Co ważne spotkanie zostanie rozegrane przy ulicy Pomarańczowej, na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi 25 stycznia o godzinie 19.

dodano: 25.01.2013

Na Swojskiej bezpieczniej (?)

Mieszkańcy Swojskiej, w przeciwieństwie do nazwy ulicy na której mieszkają, nie mogli czuć się swobodnie na własnej dzielnicy. Dochodziło tam bowiem do wielu kradzieży. Celem włamywaczy były zarówno piwnice, garaże jak i mieszkania znajdujące się na parterze.

dodano: 24.01.2013

Kuźnia młodych aktorów

Iwona Mirońska Gargas - z wykształcenia jest instruktorem teatralnym. Pomaga młodym ludziom w doskonaleniu aktorskich umiejętności. Prowadzi warsztaty dla recytatorów i nauczycieli. Jest także jurorem oceniającym przeglądy teatralne i konkursy żywego słowa. Od 1996 roku prowadzi w Miejskim Ośrodku Kultury w Dąbiu Teatr Słowa Proscenium.

dodano: 22.01.2013

Facebook