Archiwum artykułów

Hitchcock

Na ekranach polskich kin możemy już podziwiać dramat biograficzny opowiadający o niezwykle istotnym fragmencie życia Alfreda Hitchcocka. Film Sachy Gervasiego ukazuje pokazuje widzom miesiące, podczas których genialny reżyser pracował nad swym największym dziełem, czyli nad dreszczowcem Psychoza. Obserwujemy sceny z każdego z etapu pracy nad obrazem, od narodzin pomysłu, poprzez napisanie przez żonę Hitchcocka adaptacji, aż do pracy na planie i głośnej premiery, która wstrząsnęła widownią i zachwyciła znawców kina.

dodano: 08.03.2013

Dzień płci pięknej

Już dziś, ósmego marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Jak przedstawia się historia święta i dlaczego to na trzeci miesiąc w kalendarzu przypada ta uroczystość?

dodano: 08.03.2013

ZDiTM inwestuje

System, który powstaje w Szczecinie ma pomagać nie tylko w zarządzaniu komunikacją miejską. Ma również ułatwić podróżowanie pasażerom, za sprawą dostępu do informacji o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w czasie rzeczywistym.

dodano: 04.03.2013

MLB start!

Ligowa machina Miejskiej Ligi Basketu znów ruszyła. Pierwsze starcia za nami. Która z drużyn będzie w tym sezonie dyktować warunki na podjuszańskich parkietach? Kluczowe rozstrzygnięcia dopiero przed nami!

dodano: 04.03.2013

Parkują po „mistrzowsku”!

Mimo licznych publikacji na łamach naszego dwutygodnika, wciąż nie ustają zgłoszenia w sprawie „Mistrzów Parkowania”. Trzeba stwierdzić, że wszyscy życzylibyśmy sobie by ten dział przestał być tak popularny.

dodano: 04.03.2013

Co z naszymi śmieciami?

W minionym tygodniu ruszył przetarg dotyczący odbioru i gospodarowania odpadami komunalnymi, które powstają na terenie nieruchomości należących do Gminy Miasto Szczecin.

dodano: 03.03.2013

750 lat dziejów Dąbia

Konkurs historyczny jest skierowany do uczniów szkół Dąbia. Obejmuje zdarzenia historyczne, fakty z życia Dąbia i okolic na przełomie 750 lat.

dodano: 03.03.2013

Językowo w LO III

W III Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie licealiści wzięli udział w projekcie "Deutsch-Wagen-Tour". Był skierowany do uczniów, którzy chcieli poznać język naszego sąsiada.

dodano: 02.03.2013

Morskie Opowieści

Centrum Kształcenia Sportowego przy ul.Rydla 49 zorganizowało Konkurs Krasomówczy "Morskie opowieści”, który ma związek z przygotowaniami do The Tall Ships Races 2013.

dodano: 02.03.2013

Czerwona Torebka coraz bliżej

Przy ulicy Kolorowych Domów powstaje kolejny pasaż handlowy - Czerwona Torebka. Oficjalne otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2013 roku.

dodano: 02.03.2013

Facebook