Wystawa fotografii Oldřicha Škácha – Vaclav Havel.

14.03.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii Oldřicha Škácha – Vaclav Havel. Metamorfozy Europy - 18-29 marca 2013 w Sali Kolumnowej Książnicy Pomorskiej

 Wystawa fotografii: Oldřich Škácha – Vaclav Havel. Metamorfozy Europy

Data: 18 - 29 marca 2013
Miejsce:
Sala Kolumnowa
Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii Oldřicha Škácha – Vaclav Havel. Metamorfozy Europy - 18-29 marca 2013 w Sali Kolumnowej.
Oldřich Škácha opowiada historię Havla, widząc w nim polityka, artystę, męża, przyjaciela, ale przede wszystkim jednostkę uwikłaną w swoją współczesność. Osobisty fotograf Havla, fotografując człowieka, dokumentuje wydarzenia z okresu mrocznego socjalizmu, z czasów przemiany i poszukiwania wolności, relacjonuje moment upadku starego systemu i narodzin nowego.
Oldřich Škácha towarzyszył Havlowi przez ponad 30 lat życia, stając się częścią jego intymnego świata. Wykonane przez niego fotografie opowiadają o grupie dysydentów, scenarzystów, którzy zebrali swoich przyjaciół i postanowili znaleźć sposób na zmianę politycznego status quo. To historia artysty, który zostaje symbolem i inspiracją dla ludzi z całego świata - walczących o wolność, represjonowanych z tego powodu. Jest to również historia człowieka, który nie chciał zostać prezydentem, marząc raczej o zwyczajnym życiu w zwyczajnym wolnym kraju.
Puszcza Bukowa - wczoraj, dziś, jutro...
Data: 18 marca - 23 kwietnia 2013, godz. 16:30
Miejsce: Czytelnia Pomorzoznawcza
Zapraszamy wraz z Klubem Kniejołaza na spotkanie z cyklu Cudze chwalimy a i swoje znamy, czyli Spotkania Pomorzoznawcze... : Puszcza Bukowa - wczoraj, dziś, jutro... w poniedziałek 18 marca 2013 o godz. 16.30  do Czytelni Pomorzoznawczej.                        
 W programie spotkania: wystąpienie Pawła Herbuta (Klub Kniejołaza), wykłady Grażyny Domian (Regionalna Dyrekcja Ochrony  Środowiska) i Antoniego Adamczaka (PTTK) i otwarcie wystawy  Puszcza Bukowa - wczoraj, dziś, jutro..
Wystawa Puszcza Bukowa - wczoraj, dziś, jutro prezentuje przedwojenne przewodniki, mapy, pocztówki  dotyczące Puszczy Bukowej - Buchheide. Można ją oglądać od 18 marca do 23 kwietnia 2013 r. w Holu przy Czytelni Pomorzoznawczej.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook