Archiwum artykułów

Szczecin bliżej Szybkiego Tramwaju

Miasto Szczecin złożyło w Centrum Unijnych Projektów Transportowych wniosek o dofinansowanie budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju.

dodano: 05.01.2012

"Aktywuj ferie"

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Centrum Informacji Młodzieżowej zaprasza młodzież na feryjne warsztaty rozwojowe.

dodano: 04.01.2012

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko - czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

dodano: 04.01.2012

Utrudnienia w ruchu pod kładką

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie informuje, iż do końca stycznia 2012 w godz. 8-14 nastąpi wyłączenie lewego pasa ruchu (pas przy torowisku tramwajowym) ul. Gdańskiej na wysokości ul. Merkatora (nitka wyjazdowa z miasta). Wyłączenie związane jest z budową klatki schodowej kładki.

dodano: 04.01.2012

Wypadek na Jasnej

3 stycznia w godzinach popołudniowych samochód osobowy potrącił przechodnia na ulicy Jasnej przy przystanku autobusowym w okolicach Przedszkola Nutka. Ofiara wypadku została przewieziona do najbliższego szpitala, policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. O szczegółach zdarzenia będziemy informowali na naszym portalu. Ofiarą popołudniowego wypadku była kobieta. Po udzieleniu pomocy została odwieziona do szpitala. Przepraszamy za złą jakość techniczną zdjęć z miejsca zdarzenia. Tekst i foto Andrzej Wiśniewski

dodano: 03.01.2012

Księga Puszczy Bukowej

Po kilkunastu latach starań na lokalnym rynku wydawniczym ukazała się niezwykła książka pt. Księga Puszczy Bukowej. Na ponad sześciuset stronach znalazło się całe kompendium wiedzy dotyczące tego fantastycznego obszaru leśnego, jakim jest Puszcza Bukowa. Wprawdzie o Prawobrzeże zahacza tylko południowa część Puszczy, ale jest to nasza chluba i coś, co przyciąga ludzi w tę część miasta. Warto też wiedzieć, jaki wspaniały skarb przyrody nas otacza. O tym możemy dowiedzieć z nowo wydanej książki. Promocja książki odbyła na początku grudnia 2011 roku.

dodano: 02.01.2012

Prawobrzeże w mijającym roku

Od kilku lat pokutuje twierdzenie, że Prawobrzeże to wielka sypialnia i nic praktycznie się tutaj nie dzieje. Malkontentom, a przede wszystkim mieszkańcom Prawobrzeża, chcielibyśmy przypomnieć kilka wydarzeń z mijającego roku, które miały miejsce w naszej dzielnicy. Wiele nowopowstających inwestycji ważne jest nie tylko dla tej części miasta, ale i dla całego Szczecina.

dodano: 31.12.2011

Kombi, lasery i fajerwerki

W tym roku głównym bohaterem Sylwestra w Szczecinie prócz grupy muzycznej Kombi będzie budynek Urzędu Miejskiego. Budynek oświetlony laserami oraz zespół zaprezentują się podczas Multimedialnego Sylwestra, na który zapraszają gospodarze miasta.

dodano: 29.12.2011

Poszukiwana

MONIKA JARZĘBCZYK UR 1995R ZAM. SZCZECIN wzrost :156 cm, waga :42kg szczupła budowa ciała , włosy ciemne, proste długie, oczy brązowe, W chwili zaginięcia ubrana była w czarną kurtkę pikowaną 3/4, spodnie koloru popielatego, buty sportowe czarne krótkie, na głowie miała apaszkę w czarno-białą kratkę, Dziewczyna ostatni raz była widziana w dniu 21.12.2011r. w miejscu zamieszkania. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionej proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Szczecin Dąbie pod nr tel. 91-82-19-105 lub 997 i 112.

dodano: 29.12.2011

Zmiany w ruchu na Sylwestra

W związku z organizacją imprezy sylwestrowej inaczej będziemy jeździć po ulicach przylegających do Jasnych Błoni. Uruchomiana zostanie także dodatkowa komunikacja.

dodano: 28.12.2011

Facebook