Archiwum artykułów

Prawobrzeska sonda

Prezentujemy nową, stałą rubrykę w naszym dwutygodniku. Z każdym kolejnym numerem naszej gazety, będziemy pytać czytelników oraz mieszkańców Prawobrzeża o tematy, które są ważne dla tej części Szczecina. Na pierwszy ogień postanowiliśmy dowiedzieć się, co prawobrzeżanie sądzą o nowo powstałym Outlet Park Szczecin.

dodano: 03.12.2012

"Mistrzowie Parkowania"

Wbrew pozorom nie chodzi o nagrody dla kierowców, którzy wzorowo wykonują manewr parkowania swojego pojazdu. „Mistrzowie Parkowania” to akcja społeczna serwisu bukowe.info, która ma na celu piętnowanie złych nawyków uczestników ruchu drogowego.

dodano: 03.12.2012

Bezpłatne seminarium ● Odpowiedzialność karna dziecka ● Opieka prawna rodziców nad dziećmi do 13 roku życia, do 16 roku życia, do 18 roku życia

Bezpłatne seminarium organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie, które odbędzie się w Punkcie Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego przy ul. Kosynierów 16

dodano: 03.12.2012

Mistrz Olimpijski ze Szczecina

Konrad Wasielewski - urodził się 19 grudnia 1984 roku w Szczecinie. Polski wioślarz, czterokrotny mistrz świata w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn. W 2008 roku zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

dodano: 02.12.2012

Chętnych na budowę Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju nie brakuje

Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy SST. Zainteresowanie realizacją inwestycji wyraziło czterech wykonawców.

dodano: 01.12.2012

Wystawa malarstwa Sabiny Musiał

Wystawa malarstwa Pani Sabiny Musiał już do obejrzenia w Galerii Bistro przy ul. Kolumba 86, serdecznie zapraszamy do końca grudnia. Poniżej kilka zdjęć z pierwszego dnia wystawy.

dodano: 30.11.2012

Dowiemy się jak uniknąć korków

W Szczecinie powstaje nowoczesny System Zarządzania Ruchem. Jest to bardzo ważna inwestycja, która pomoże i ułatwi mieszkańcom poruszanie się po mieście.

dodano: 30.11.2012

Nowe miejsca pracy na Prawobrzeżu

Ruszyła budowa kolejnego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego przy ul. Maciejowickiej/Struga, na terenach objętych statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki firmom, które się tu ulokowały pracę mieć będzie blisko 400 osób. W strugach ulewnego deszczu 29 listopada odbyło się wmurowanie Aktu Erekcyjnego.

dodano: 30.11.2012

Jak uwolnić się od nałogu

Miejski Ośrodek Kultury w Dąbiu był organizatorem finansowanych przez Urząd Miasta Szczecin warsztatów plastycznych pn. "Wolni od nałogu". Był to projekt skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych oraz młodzieży licealnej. Formą realizacji projektu były: wykłady, zajęcia warsztatowe jak również konsultacje indywidualne z instruktorami.

dodano: 29.11.2012

Herbatka na uspokojenie i Święty Mikołaj

Śnieżynki, pyszne ciasto własnej roboty oraz herbatkę melissa na uspokojenie zafundowała dyrekcja Gimnazjum Nr 7 rodzicom podczas ostatniego w tym roku spotkania rodziców przed klasyfikacją na półrocze. Z tych atrakcji rodzice mogli skorzystać podczas Kiermaszu Świątecznego, który odbył się w Gimnazjum przy ul. Nałkowskiej.

dodano: 28.11.2012

Facebook