Archiwum artykułów

Językowo - Muzyczne Przedszkole Niepubliczne "Promyk"

Językowo - Muzyczne Przedszkole Niepubliczne "Promyk" organizuje bezpłatne zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które nie są jeszcze przedszkolakami

dodano: 13.11.2012

Szkoła nr 59 bezpieczna!

Kilka dni temu, w ramach realizacji programu „Bezpieczna szkoła” w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie przy ul. Dąbskiej, odbyło się spotkanie z żołnierzami 12 Grupy Zabezpieczenia Medycznego - szer. D. Wąsowskim - ratownikiem medycznym z grupy ewakuacji medycznej, saperami 12 batalionu dowodzenia KOIRR, szer. P. Kozłowskim, szer. M. Słupskim.

dodano: 13.11.2012

Obchodzimy Święto Niepodległości

11 listopada to jedna z niewielu dat, które Polakom daje prawdziwy powód do dumy i świętowania. Wtedy to, po 123 latach życia pod zaborami Austrii, Prus i Rosji, w 1918 roku, Rzeczpospolita Polska odzyskała niepodległość.

dodano: 11.11.2012

2. etap konkursu fotograficznego - galeria zdjęć

Publikujemy zdjęcia, które zostały nadesłane na 2. etap konkursu fotograficznego. Zachęcamy do głosowania na najlepszą fotografię na naszym profilu na Facebook'u: www.facebook.com/Prawobrzeze.info. Zwycięskie zdjęcie zostanie nagrodzone podwójnym zaproszeniem do kina Helios oraz zostanie opublikowane w Dwutygodniku Prawobrzeże.info. Wśród osób głosujących również rozlosujemy zaproszenie do kina Helios.

dodano: 10.11.2012

O wolną o niepodległą

9 listopada pod Pomnikiem Niepodległości na Osiedlu Słonecznym odbył się Apel Pamięci z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

dodano: 09.11.2012

Miłość bez wzajemności

Czy gimnazja to szkoły, które się nie sprawdziły? Zdania w tej kwestii są podzielone. Wielu rodziców, część pedagogów, ludzie odpowiedzialni za oświatę czy też politycy „chcący zaistnieć” twierdzą, że te szkoły nie mają przyszłości. Czy te krzywdzące opinie mają pokrycie w rzeczywistości? Gimnazjum nr 23 wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 1 w Zdrojach, tak jak wiele innych gimnazjów działających na Prawobrzeżu, potwierdza swoją codzienną pracą, że te szkoły są potrzebne. Wymagają jednak innego traktowania, ukierunkowania na potrzeby dalszej edukacji lub nauki zawodu.

dodano: 09.11.2012

Czerwona Torebka na Prawobrzeżu

Przy ulicy Kolorowych Domów powstaje kolejny pasaż handlowy - Czerwona Torebka. Oficjalne otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2013 roku.

dodano: 08.11.2012

Młodzi kajakarze z Podjuch

W ostatnim czasie, a szczególnie w okresie poolimpijskim dużo mówi się na temat zmian w polskim sporcie. Uwagę kibiców skupiają sukcesy i porażki naszych reprezentantów dając tematy do rozmów o sporcie jego sensie i roli jaką pełni w naszym życiu. Narzekamy i myślimy co robić aby w przyszłości było lepiej, licząc na to, aby emocje jakich dostarczają nam zawodnicy jak najczęściej były pozytywne.

dodano: 08.11.2012

Outlet Park Szczecin otwarty!

Na otwarcie Outlet Park Szczecin 7 listopada zgromadziły się tłumy ludzi. Potrzeba było zatem wytrwałości, by zrobić zakupy. A było o co „walczyć”! W pierwszych godzinach otwarcia Centrum był największy wybór setek markowych towarów, na które obowiązywały specjalne promocje i ceny.

dodano: 07.11.2012

Nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu.

Andrzej Oryl - człowiek, który jest związany z kulturą przez całe swoje życie zawodowe. Z wykształcenia jest aktorem. Ukończył Łódzką Szkołę Filmową i Teatralną. Był czynnym aktorem, dziennikarzem telewizyjnym. Objął również stanowisko dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Kulturowego. Był dyrektorem Filharmonii Szczecińskiej. Obecnie jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu.

dodano: 07.11.2012

Facebook