Archiwum artykułów

W Dąbiu bardzo ekologicznie

28 kwietnia Zespół Szkół nr 2 zaprasza na VIII EkoFestyn, którego hasłem przewodnim będzie tytuł imprezy, która od lat organizowana jest w Szczecinie pt„ Myśl Globalnie Działaj Lokalnie”. Pomimo tak poważnego hasła organizatorzy przygotowali sporo atrakcji o charakterze rekraacyjnym dla mieszkańców Dąbia oraz całego Prawobrzeża

dodano: 25.04.2012

Targi ogrodnicze za nami

Setki drzewek, krzewów i kwiatów, mała architektura ogrodowa, gliniane uśmiechnięte skrzaty, a nawet pionierska uprawa roślin w słoikach. To wszystko można było zobaczyć, w większości także kupić, na 21. Targach Roślin i Architektury Krajobrazu „Ogród – Zielony design”, które w miniony weekend, 20-22 kwietnia, odbyły się na terenie MTS przy ul. Struga w Szczecinie.

dodano: 24.04.2012

Dowiedzieli się o swoim zdrowiu

20 kwietnia w salonie firmy Geers w Zdrojach przy ul. Leszczynowej odbyła się akcja nieodpłatnego badania słuchu oraz kontroli poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, cholesterolu i trójglicerydów. Przebadano ponad siedemdziesięciu mieszkańców Prawobrzeża. Akcji patronowała gazeta Prawobrzeże.info oraz portal internetowy Prawobrzeże.info

dodano: 23.04.2012

Saperzy z Podjuch świętują w Afganistanie

16 kwietnia to dzień szczególny dla żołnierzy wojsk inżynieryjnych. Dla upamiętnienia wysiłku saperów biorących udział w 1945 roku w forsowaniu rzeki Odry, dzień ten w Wojsku Polskim obchodzony jest co roku jako Święto Sapera. Żołnierze 5 pułku inżynieryjnego stacjonujący w Szczecinie Podjuchach obchodzili swoje święto nie tylko w koszarach przy ulicy Metalowej i miejscach pamięci narodowej w Siekierkach i Gozdowicach. Od kilku tygodni blisko 100 saperόw z Podjuch pełni służbę w dalekim Afganistanie. Tam też święto sapera miało uroczystą oprawę.

dodano: 23.04.2012

Zielona wyspa na Prawobrzeżu

Targi OGRÓD - ZIELONY DESIGN odbywają się w dniach 20-22 kwietnia 2012 roku w Szczecinie – mieście wyróżniającym się pod względem zieleni i wody.

dodano: 21.04.2012

Najlepsi w wiedzy o ruchu drogowym

Szkoła Podstawowa nr 20 i Gimnazjum nr 7 wygrały eliminacje miejskie turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym i będą reprezentowały Szczecin w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w miesiącu maju w Podgrodziu. Eliminacje odbyły się 19 kwietnia 2012 roku na obiektach Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Rydla na Osiedlu Słonecznym.

dodano: 19.04.2012

Bezpłatne badania słuchu i cholesterolu

20 kwietnia firma Geers oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Grodzki w Szczecinie zaprasza wszystkich mieszakańców Prawobrzeża na bezpłatne badania słuchu, poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, cholesterolu oraz trójglicerydy.

dodano: 18.04.2012

Światowy Dzień Inwalidy na Prawobrzeżu

Członkowie Klubu Seniora działającego przy Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” zainaugurowali sezon spotkań i imprez na świeżym powietrzu. A stało się to za sprawą Światowego Dnia Inwalidy. Kilka dni temu seniorzy oraz osoby niepełnosprawne spotkali się podczas imprezy integracyjnej. Jak zwykle zabawa była znakomita, a piwko i kiełbaski na świeżym powietrzu smakowały wyśmienicie. Impreza odbyła się w parku za Osiedlem Bukowym.

dodano: 17.04.2012

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 19 kwietnia 2012 r. na ulicy Rydla 6 (teren Szkoły Podstawowej nr 37), w godz. 10.00–13.00 odbędą się eliminacje miejskie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

dodano: 17.04.2012

Moto Show 2012

Ryk silników samochodowych i motocyklowych, piękne dziewczyny, westchnienia panów - czyli najnowsze marki samochodów, to wszystko można było zobaczyć podczas tegorocznego Moto Show 2012. Impreza odbyła się 14-15 kwietnia na terenach Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Jak mówią wystawcy - impreza jest doskonałym nośnikiem promocji. Nie wyobrażamy sobie, że mogłoby nas tam nie być.

dodano: 17.04.2012

Facebook