Archiwum artykułów

Kto naprawi płot?

Pytanie postawione w tytule wydaje się retoryczne, bo odpowiedź nasuwa się sama.

dodano: 25.10.2015

Zmień czas

Po siedmiu miesiącach obowiązywania w Polsce tzw. czau letniego, w nocy z 24 na 25 października wracamy do czasu środkowoeuropejskiego.

dodano: 24.10.2015

Plaga podrzutków

Mieszkańcy rejonu Dąbie Osiedle czekają na ostateczne zakończenie sezonu działkowego.

dodano: 24.10.2015

Sądzą wypadek w Wielgowie (aktualizacja)

W maju pijana kobieta jadąc autem terenowym potrąciła w Wielgowie 15-latkę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

dodano: 23.10.2015

Przesyt…

Kampania wyborcza do Parlamentu rządzi się swoimi prawami, ale jeśli nastąpi przesyt, skutek może być odwrotny od zamierzonego.

dodano: 22.10.2015

Międzynarodowy Rok Światła w III Liceum Ogólnokształcącym w Dąbiu

Poświęcanie konkretnego roku wybitnym postaciom nie jest niczym zaskakującym. Jednak nie tylko ludzie, którzy zasłużyli się dla ludzkości, są godni uwagi. Czasami warto zastanowić się nad bardziej przyziemnymi sprawami, bez których nasze życie byłoby o wiele trudniejsze.

dodano: 21.10.2015

Praktykant

Nowa komedia Nancy Meyers jest tak samo zabawna i urocza jak jej poprzednie filmy, a do tego ma drugie dno i wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia o współczesnym świecie. Jeśli macie ochotę na sporą dawkę błyskotliwego humoru i film z oskarową obsadą, Praktykant z pewnością wam się spodoba.

dodano: 21.10.2015

Toruń w trybie express.

Szkoła to nie tylko zadania domowe i długie siedzenie w ławce. 1 października około godziny piątej na dworcu w Dąbiu pojawiła się grupa zaspanych uczniów klasy IIIb. Wraz z wychowawczynią pojechali oni na wycieczkę do Torunia. Dzięki solidnej porcji dobrego humoru i kilku kubkom kawy atmosfera w przedziałach szybko się poprawiła. Parę godzin później dotarliśmy do naszego celu. Wśród tych młodych ludzi byłam też ja. Mimo ciągłego zmęczenia zachwyciłam się panoramą miasta: budynkami z czerwonej cegły, starymi kamienicami, które z pewnością skrywają wiele niesamowitych historii...

dodano: 21.10.2015

Jednak zalewa

Nie da się przejść suchą nogą peronami SST.

dodano: 20.10.2015

MTS i Żegluga razem

Magistrat powiadomił dziennikarzy o zmianach w funkcjonowaniu dwóch spółek miejskich, MTS i Żeglugi, komunikat miasta przytaczamy w całości.

dodano: 19.10.2015

Facebook