Archiwum artykułów

Festyn rodzinny na osiedlu Bukowym

W niedzielę 2 czerwca, pomimo niesprzyjającej pogody, na osiedlu Bukowym odbył się Festyn Rodzinny współorganizowany przez Radę Osiedla Bukowe-Klęskowo oraz Parafię św. Stanisława B.M. przy ul. Kolorowych Domów.

dodano: 07.06.2013

Nowe miejsca pracy na Prawobrzeżu

Przy ulicy Kniewskiej, na Prawobrzeżu, powstanie około stu nowych miejsc pracy. North-West Logic Park rozpoczął współpracę z nowymi spółkami.

dodano: 05.06.2013

Pętla na osiedlu Słonecznym – raport

Zgodnie z naszą tradycją odwiedzamy plac budowy, którym jest pętla autobusowa na osiedlu Słonecznym. Pojawiły się przy niej nowe udogodnienia.

dodano: 03.06.2013

Dzień Dziecka

1 czerwca, jak co roku w naszym kraju, obchodzimy Dzień Dziecka. Jaka jest geneza powstania tego jednego z najweselszych dni w roku?

dodano: 01.06.2013

Festyn Rodzinny na Bukowym

2 czerwca przy kościele św. Stanisława, przy ulicy Kolorowych Domów, odbędzie się festyn rodzinny. Jego organizatorem jest Rada Osiedla Bukowe-Klęskowo we współpracy z Parafią św. Stanisława B.M.

dodano: 31.05.2013

Wielki Gatsby

Kolejna ekranizacja wielkiej amerykańskiej powieści to prawdziwy przebój tego sezonu, na który widzowie czekali z niecierpliwością i wielkimi nadziejami. Uwspółcześniona wersja Baza Luhrmana to jednocześnie opowieść o latach 20-tych minionego wieku, w których Nowy Jork bawił się do upadłego a kreatywni bankierzy nie przewidywali jeszcze kryzysu gospodarczego, jak i komentarz do dzisiejszych czasów, w których w wielu miejscach odbywa się podobny bal na Titanicu.

dodano: 31.05.2013

Sonda

Maj to miesiąc maturalny. Wielu powiada, że to najważniejszy egzamin życia, świadczy o dojrzałości. Jak ten test wspominają mieszkańcy prawobrzeża? Postanowiliśmy ich o to zapytać.

dodano: 30.05.2013

Artystycznie i nowatorsko w III Liceum

Pomysł na klasę o profilu humanistyczno-artystycznym to coś nowego Szczecinie, choć u nas funkcjonuje już ta klasa od kilku lat – twierdzi pani Monika Sarad, nauczycielka języka polskiego w naszym liceum - ta klasa to szansa dla młodzieży twórczej i kreatywnej, to klasa, która kształci nie tylko humanistów, ale też twórców kultury. My tutaj nie próżnujemy – przygotowujemy spektakle, wystawy, wydajemy gazetki szkolne, tworzymy kabarety, a wszystko to w powiązaniu z programem nauczania klasy humanistycznej. Sprzeciwiamy się nudzie na lekcji, dlatego ciągle eksperymentujemy, a tym samym – mam nadzieję – kształcimy ludzi mądrych, otwartych, ciekawych świata.

dodano: 29.05.2013

Niebezpieczne Struga

Zazwyczaj po remoncie drogi na danej ulicy staje się ona bezpieczniejsza. Niestety inaczej jest na wciąż modernizowanej Struga.

dodano: 28.05.2013

Ostatnia-nierówna droga, część druga

Ponad pół roku temu poruszyliśmy temat nierównej drogi przy głównej bramie na cmentarzu w Zdrojach. Mimo zapewnień Zakład Usług Komunalnych nie wyrównał tego odcinka drogi. Ma się to jednak zmienić...

dodano: 28.05.2013

Facebook