Czerwcowe propozycje stowarzyszenia Szczecińska Offensywa Kulturalna SZOK

08.06.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W listopadzie 2012 r. Stowarzyszenie Szczecińska Offensywa Kulturalna SZOK zorganizowało koncert Grażyny Auguścik z amerykańskimi jazzmanami, jesteśmy też organizatorami cyklu Szczecińskie Wierszogranie i wielu innych przedsięwzięć.

18 marca w Filharmonii Szczecińskiej, która jest naszym Głównym Partnerem zorganizowaliśmy koncert rewelacyjnego Joscho Stephan Quartet, z którym zagrał również światowej klasy polski gitarzysta Krzysztof Pełech. 23 maja na nasze zaproszenie wystąpił Carlos Pinana ze spektaklem flamenco Body & Soul.

Najbliższy koncert to wydarzenie najwyższej światowej klasy. Dlatego znalazł się w cyklu SZOK ARTS FESTIVAL. Najgenialniejszy wirtuoz ludowego rosyjskiego instrumentu jakim jest bałałajka Alexey Arkhipovsky zagra jedyny koncert w Polsce będąc w trasie po Niemczech i Szwajcarii. Szczegóły poniżej:

11.06.2013. wtorek g.19:30 - Paganini Bałałajki - Alexey Arkhipovsky - koncert
Stowarzyszenie SZOK przygotowało kolejne niezwykłe wydarzenie muzyczne! Największy Geniusz Bałałajki ALEXEY ARKHIPOVSKY, nazywany „Paganinim Bałałajki” wystąpi 11 czerwca w Szczecinie z jedynym koncertem w Polsce podczas swojej trasy koncertowej po Niemczech! To absolutnie niepowtarzalne widowisko pozwoli szczecińskim melomanom przekonać się, że na bałałajce możliwe jest wykonanie Toccaty i Fugi d-mol J.S.Bacha, koncertów Paganiniego czy Mozarta! Poza niezwykłymi aranżacjami największych arcydzieł klasyki będą również tematy z historii muzyki rozrywkowej, ludowej muzyki rosyjskiej oraz własne kompozycje artysty. W jego rękach bałałajka brzmi jak harfa, banjo, gitara, klawesyn i wszystkie instrumenty strunowe świata. Dziennikarze opisują go jako mix Jeffa Becka i Steve’a Vaia. The New York Times napisał o nim, że jego bałałajka tworzy niezwykle wirtuozerski i pełen ironii show, magazyn The America porównuje brzmienie strun jego bałałajki do dźwięków wodospadu Niagara, żurawi lecących nad taflą jeziora i sączącego się z plastrów miodu. Prestiżowe pismo Audio Video nazywa go Jimi Hendrixem bałałajki!

Alexey Arkhipovsky urodził się w 1967 roku w Tuapse w Rosji. Już od najmłodszych lat miał do czynienia z muzyką, gdyż jego ojciec był ogromnym pasjonatem harmonii i akordeonu. Bałałajką zainteresował się już jako 9-latek. Ukończył rosyjską szkołę Gnessin State Musical College. Jest zwycięzcą 3. Rosyjskiego Konkursu dla Artystów Grających na Instrumentach Ludowych. Koncertował w Europie, Azji i Ameryce Północnej, występował w telewizjach i rozgłośniach radiowych na całym świecie. Wszędzie wzbudza owacyjne reakcje publiczności i konsternację krytyki. Często nazywany jest Paganinim bałałajki. Oprócz kariery solowej nadal współpracuje z rozmaitymi zespołami i wybitnymi artystami całego świata.

Wydarzenie na Facebook - https://www.facebook.com/events/505897739448189/

Bilety w cenie 85 zł i 70 zł dostępne są na bilety.fm

http://bilety.fm/pl/muzyka/346-bilety-na-koncert-alexey-arkhipovsky-11-czerwca-2013-o-19-30-w-filharmonii-szczecinskiej.html oraz w kasie filharmonii.


Ponadto w czerwcu zapraszamy na dwa klubowe koncerty, również znakomitych wykonawców:

14.06. piątek g.20 - Arian Houshmand (Argentyna) - „Latino Guitar Impressions” - koncert w Royal Club Music Place
Wirtuoz gitary z Argentyny, który zagra 14 czerwca w Szczecinie, Arian Houshmand urodził się 1983 w Szwajcarii w rodzinie perskich przedsiębiorców, a wzrastał w prawdziwie światowym otoczeniu od Wybrzeża Kości Słoniowej, Indonezji, Emiratów Arabskich po Danię, Szwajcarię i USA gdzie jego rodzice prowadzili swoje interesy. Przygodę z gitarą zaczął już w wieku 10 lat by po 4 latach rozpocząć studia gitary klasycznej i flamenco pod okiem kubańskiego mistrza Ciro Sosa, który zaszczepił w nim miłość do muzyki latynoamerykańskiej i flamenco! Dalszą edukację kontynuował w średniej szkole muzycznej w Danii by po jej zakończeniu udać się na studia do SUNY Purchase College Nowojorskiego Uniwersytetu Stanowego. Tam tajniki gitary jazzowej studiował pod okiem Michael`a Bocian, a muzyki karaibskiej mistrza Enrique Lopeza. Od 2004 roku mieszka w Argentynie, z którą związał się emocjonalnie na stałe i gdzie nie tylko koncertuje, ale uczy adeptów gitary w klasach mistrzowskich! Arian Houshmand dzięki gruntownemu i wszechstronnemu wykształceniu stał się artystą w pełni dojrzałym operującym w szerokim spektrum stylów. Ale najbardziej odnajduje się w muzyce latynoamerykańskiej, której bogactwo i różnorodność od Brazylii, Argentyny po Kubę prezentuje podczas swoich koncertów. Co ciekawe gra nie tylko na gitarze, ale i tradycyjnych latynoamerykańskich instrumentach ludowych: kubańskim tres, andyjskim charango, wenezuelskim cuatro oraz…klarnecie! 

Arian Houshmand zagra dla szczecińskich fanów latin-jazzu swój jedyny solowy koncert w Polsce dzięki mecenatowi i wsparciu firmy BTS Sp. z o.o., która umożliwiła jego przylot z Argentyny oraz pobyt i wsparcie wydarzenia na miejscu! Organizatorem i promotorem jest Stowarzyszenie SZOK, Szczecińska Offensywa Kulturalna oraz Royal Club Music Place!

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w:

1. Royal Club Music Place - Szczecin ul. Mariacka 26
2. www.bilety.fm


17.06. poniedziałek g.19 - 35 lat Do Góry Dnem - koncert z cyklu "Szczecińskie Wierszogranie"

Motto:
Jeszcze grajmy, grajmy jeszcze, chociaż blisko koniec drogi
Jeszcze nas otulą deszcze, jeszcze nas zabolą nogi...

Szczecińska grupa Do Góry Dnem obchodzi w tym roku 35-lecie działalności. W marcu 1978 roku na przeglądzie YAPA w Łodzi, zespół zadebiutował piosenką "Ziarnko maku" i zdobył swoje pierwsze (z licznych) wyróżnienie. Grupę tworzyli wówczas: Alina Tomczak, Jacek Żurawski, Władek Piątkowski oraz Przemek Niwiński - współzałożyciel i pomysłodawca nazwy zespołu. W kolejnych latach do zespołu dołączali nowi członkowie: Czesiek Lasiuk (twórca największych przebojów DGD), Wojtek Czemplik (późniejszy wieloletni skrzypek zespołu Stare Dobre Małżeństwo), Marek Kuc i inni. W 2005 roku do grupy dołączyli Aleksandra Kiełb-Szawuła i Andrzej Stagraczyński (obydwoje udzielający się w SDM). W ciągu swojego 35-letniego istnienia (z przerwami na wychowanie dzieci), grupa wielokrotnie występowała na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach piosenki studenckiej, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1983 roku za piosenkę "Sierpień", a na przeglądzie Bazuna w 1981 roku tytuł Rajdowej Piosenki Roku dla "Turystycznej samby".

Grupa Do Góry Dnem wydała również trzy płyty:
2002 r. - "Rozmowy z piecem"
2006 r. - "Być, iść"
2012 r. - "Jeszcze grajmy"
oraz nakręciła teledysk do tytułowej piosenki z najnowszej płyty.

Obecnie grupa występuje w składzie:
Przemek Niwiński - gitara, śpiew
Marek Kuc - gitara, śpiew
Czesiek Lasiuk - śpiew
Ola Kiełb-Szawuła - gitara, śpiew
Monika Kobayashi - flet
Ania Dębicka - skrzypce
Andrzej Stagraczyński - gitara basowa
Andrzej Kalus - gitara basowa

Do Góry Dnem, zespół zawsze wierny klimatom Krainy Łagodności, balladzie i piosence turystycznej, zaprasza na Koncert Jubileuszowy w dniu 17 czerwca 2013 r. o godz. 19 do Klubu Rocker w Szczecinie przy ul. Partyzantów 2. W czasie koncertu grupę wspomogą muzycy z zaprzyjaźnionego szczecińskiego zespołu Sklep z Ptasimi Piórami.

Bilety w przedsprzedaży 25 zł - www.bilety.fm, w dniu koncertu 30 zł.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.211.26.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.