Archiwum artykułów

OGRÓD – Zielony design 14. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu 20-22.04.2012

Targi OGRÓD - ZIELONY DESIGN odbędą się w dniach 20-22 kwietnia 2012 roku w Szczecinie – mieście wyróżniającym się pod względem zieleni i wody. Liczne wyspy, kanały, plaże i zatoki, a także parki, lasy oraz ciekawe rozwiązania architektoniczne stanowią o wyjątkowości tego miasta. Są też jego wielkim potencjałem, z czym wiązany jest projekt Szczecin Floating Garden. W tym kontekście tworzone są Targi Roślin i Architektury Krajobrazu OGRÓD - ZIELONY DESIGN - wydarzenie skierowane do profesjonalistów: architektów, urbanistów, architektów krajobrazu, projektantów zieleni, przedstawicieli samorządów, deweloperów, zarządców oraz wykonawców zieleni, ogrodników, szkółkarzy, dostawców produktów i usług, kupców, hurtowników, firm wykonawczych, a także do wszystkich miłośników przyrody.

dodano: 11.04.2012

Fuszerka na Maciejowickiej

Nie popisali się drogowcy budując nawierzchnię drogi łączącej ulicę Dąbską i Maciejowicką. Ulica na czas przebudowy Struga, jest jedną z ważniejszych dróg na Prawobrzeżu. Okazuje się, że po niespełna pół roku miejsce to usiane jest dziurami. Aktualnie stan techniczny łącznika poważnie zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

dodano: 11.04.2012

Wygraj wycieczkę od Top Shopping

Konkurs "Wygraj wycieczkę od Top Shopping" cieszy się dużym zainteresowaniem. W związku z tym Organizatorzy zdecydowali się przedłużyć czas jego trwania. Kupony konkursowe będzie można wrzucać do urny do końca tygodnia tj. 13 kwietnia.

dodano: 10.04.2012

Święta Wielkanocne

Drodzy Czytelnicy, już za kilka godzin zasiądziemy przy Wielkanocnym śniadaniu. Ostania krzątanina w domu, potrawy już poświęcone, zatem możemy zacząć świętować!

dodano: 07.04.2012

Bezpieczny Śmigus-Dyngus

Zbliżające się Święta Wielkanocne związane są z obyczajem oblewania wodą tzw. "Śmigusa Dyngusa", który przypada w drugi dzień Świąt.

dodano: 06.04.2012

Szansa na pracę na Prawobrzeżu

Firma Garo Polska jest pierwszym inwestorem, który będzie w Szczecinie prowadził działalność na terenach objętych Specjalną Strefą Ekonomiczną. Według planów firmy produkcja powinna rozpocząć się jesienią bieżącego roku, a pracę znajdzie ok. 50 osób.

dodano: 02.04.2012

Hybrydowe testy

Przynajmniej do połowy kwietnia po Szczecinie kursował będzie hybrydowy autobus marki Volvo

dodano: 02.04.2012

Wygraj wycieczkę od Top Shopping

Egzotyczne kraje, gorące plaże, błękitne morza. Któż z nas o tym nie marzy? Teraz spełnienie tych pragnień jest na wyciągnięcie ręki...

dodano: 29.03.2012

Szkoła z klasą

Załom - dzielnica Szczecina leżąca daleko od gwarnego śródmieścia miasta. Jeżeli ktoś uważa, że w szkole leżącej na uboczu miasta dzieje się niewiele to bardzo się myli. Tutaj szkoła nie jest jedynie miejscem gdzie pobiera się naukę, jest miejscem kulturotwórczym, skupia wokół siebie młodszych i starszych mieszkańców tej dzielnicy.

dodano: 27.03.2012

Godzina dla Ziemi

W ostatnią sobotę marca w Szczecinie zgaśnie Teatr Letni, Trasa Zamkowa, Urząd Miasta i dziesiątki mieszkań. To nie żadna awaria, ale wielka akcja łącząca ludzi z całego świata zaangażowanych w działania proekologiczne.

dodano: 26.03.2012

Facebook