Archiwum artykułów

Taniec zostaje w nas

Rozmowa z Jackiem Porazikiem właścicielem Szkoły Tańca Astra w Szczecinie Od ponad 20 lat w Szczecinie działa jedna z najbardziej znanych szkół tanecznych w kraju i poza jego granicami. Astra, gdyż tak nazywa się szkoła, to marka dobrze znana w naszym mieście. Astra nie tylko wychowuje mistrzów, ale również edukuje najmłodszych. Szkoła ma też ambicje być placówką, która ukulturalnia nasze miasto. Aby zaspokoić taneczne potrzeby Szczecinian kilka lat temu na Prawobrzeżu powstał oddział szkoły.

dodano: 31.08.2012

W nowym roku po staremu

Koniec wakacji. Za chwilę pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Jaki będzie ten rok w polskiej oświacie? Czy jest szansa na zmiany? Na pewno zmian Polskiej oświacie potrzeba. Czy będzie kogo uczyć? Czy rodziców będzie stać na to, aby kupić dzieciom szkolne wyprawki? Niestety w tej kwestii jest coraz gorzej. Zatem jaki kierunek obierze Polska szkoła?

dodano: 30.08.2012

32 rocznica strajku w Stoczni Szczecińskiej

30 sierpnia o godz. 12 przed bramą Stoczni Szczecińskiej odbyła uroczysta msza w intencji stoczniowców poległych podczas akcji strajkowych w Stoczni.

dodano: 30.08.2012

Owoce w szkole

Jabłka, gruszki, marchewka zamiast batoników, Coca-Coli i słodyczy. Polska szkoła ma ambicje zmienić nawyki żywieniowe najmłodszych uczniów. Od trzech lat w szkołach podstawowych w całej Polsce trwa realizacja programu żywieniowego „Owoce w Szkole”. Tylko w Szkole Podstawowej nr 65 w Zdrojach po raz kolejny nieodpłatnie z poczęstunku z warzyw i owoców skorzysta blisko dwustu uczniów klas I-III. Akcję wspiera Agencja Rynku Rolnego.

dodano: 27.08.2012

Dyżury Aptek w miesiacu wrześniudodano: 27.08.2012

Helios na Prawobrzeżu prawie gotowy

1403 miejsca, 7 sal kinowych, kasobar oraz repertuar filmowy na najwyższym poziomie. Kino Helios na Prawobrzeżu prawie gotowe. Największa sala pomieści ponad 400 osób, najmniejsza ponad 100. 24 sierpnia po raz pierwszy dziennikarze mogli od środka zobaczyć nowopowstające obiekty - Kino Helios oraz Outlet.

dodano: 24.08.2012

Dzieje się - weekend 24-26 sierpnia

Co wydarzy się w naszym mieście w najbliższe wolne dni? W ten weekend czeka nas koncert Pawła Małaszyńskiego z zespołem Cochise, wyjątkowy spektakl „Zemsta Nietoperza” i ostatnia odsłona Różanego Ogrodu Sztuki. Nie zabraknie także sportowych emocji za sprawą Turnieju o Tęczowy Puchar i Półmaratonu Gryfa.

dodano: 23.08.2012

Areszt za rozbój

Dzielnicowi z Dąbia zatrzymali 28–letniego mieszkańca Szczecina, który dokonał napadu na 67–latka. Po zatrzymaniu napastnik najpierw trafił do policyjnego aresztu, a po przedstawieniu zarzutu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy - aresztowanie na 3 miesięce.

dodano: 19.08.2012

Columbus Coffee "Myjnia" otwarta!

Prawobrzeże doczekało się swojego Columbusa! – informuje na swoim Facebooku Columbus Coffee. Kawiarnia została otwarta w piątek, 17 sierpnia. Na klientów czeka od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-22:00, w sobotę 9:00-22:00 i w niedzielę 9:00-20:00.

dodano: 18.08.2012

Outlet Park - opóźnienie otwarcia

Największe centrum wyprzedażowe w regionie zachodniopomorskim otwarte zostanie jesienią. O przesunięcie daty otwarcia zawnioskował generalny wykonawca, firma Polimex-Mostostal SA. Echo Investment - inwestor obiektu - wykorzysta ten czas na modernizację układu drogowego.

dodano: 18.08.2012

Facebook