Archiwum artykułów

Byzantium

Klara i Eleanor to na pozór zwyczajne młode Brytyjki, których sytuacja finansowa nie jest najlepsza i z tego względu często się przeprowadzają. Szybko jednak widzowie mogą się zorientować, że oprócz więzów krwi, łączy ich niesamowita i trudna do ogarnięcia tajemnica, którą młodsza Eleanor bardzo chce komuś wyjawić. Grana przez Saoirse Ronan dziewczyna jest od dwustu lat wampirem, podobnie jak wyglądająca na starszą siostrę matka (Gemma Arterton).

dodano: 05.08.2013

Jest parking przy dworcu

Po wielu latach starań samorządowej Rady Osiedla Dąbie, mamy wreszcie dobrą wiadomość dla przyjeżdżających na dworzec w Dąbiu. Duży, ale potwornie dziurawy plac postojowy opodal postoju taxi, ma nową nawierzchnię i można tu bezpiecznie parkować pojazdy!

dodano: 05.08.2013

Przez Klub Kniejołaza z Pawłem Herbutem

Paweł Herbut - członek Klubu Kniejołaza i administrator strony bukowa.szczecin.pl. W rozmowie z nami zdradzi m.in. czy miasto należycie dba o Puszcze Bukową oraz czy widział piękniejsze krajobrazy niż te w Szczecinie.

dodano: 04.08.2013

Koniec prac na Struga

Firma Eurovia poświęciła modernizacji ulicy Struga ponad dwa lata. 31 lipca to oficjalna data zakończenia prac na tym obszarze Prawobrzeża.

dodano: 31.07.2013

Na pielgrzymim szlaku

Po porannej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym, kilkuset pielgrzymów wyruszyło na szlak 29. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

dodano: 30.07.2013

Gorący towar

Gorący towar to przebojowa komedia kryminalna, której z pewnością widzowie długo nie zapomną. Dostajemy w tym filmie o policjantach i przestępcach, tylko z pozoru takim jak inne, olbrzymią dawkę osobliwego humoru, a do tego naprawdę wciągającą akcję. Jest to o tyle wyjątkowe zjawisko, że główne role grają tu kobiety, a dokładnie, obdarzone wyjątkowymi, choć zupełnie różnymi talentami komediowymi, Sandra Bullock i Melissa McCarthy.

dodano: 29.07.2013

Zdunowo coraz nowocześniejsze

Cztery lata temu ruszyła rozbudowa Szpitala w Zdunowie. W jej ramach powstały dwa nowe skrzydła, których budowę właśnie ukończono.

dodano: 29.07.2013

Feralny poniedziałek na drogach

Nie najlepiej zaczął się początek tygodnia dla kilku kierowców z naszego miasta. Do wypadków doszło na Moście Pionierów oraz na ulicy Eskadrowej.

dodano: 29.07.2013

Mateusz Wagemann - serce i umysł osiedla Bukowego

Mateusz Wagemann jest sekretarzem Rady Osiedla Bukowe-Klęskowo. Postanowiliśmy zapytać go m.in jak łączy pracę zawodową z tą na rzecz mieszkańców i o to czy ma zakusy polityczne.

dodano: 28.07.2013

Z Prawobrzeżem.info po Europie - Budapeszt

Lipiec to czas wakacji, kąpieli, zarówno tych wodnych jak i słonecznych oraz odpoczynku. Przez pierwsze dwa tygodnie redaktor, Rafał Czajkowski, odwiedzi Pragę, Wiedeń oraz Budapeszt, szukając cech wspólnych ze szczecińskim Prawobrzeżem.

dodano: 28.07.2013

Facebook