Archiwum artykułów

Nowy pomysł na segregację śmieci

Na początku lutego na Kijewie rusza pilotażowy program Dualnego Systemu Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie to pierwszy w Szczecinie system rozdzielania odpadów komunalnych przez mieszkańców. Wprowadzane zostaną dwa rodzaje  segregowania śmieci, mokry i suchy. Program realizowany będzie  na  posesjach Spółdzielni Mieszkaniowej „Płonia”.  Inicjatorem pomysłu jest  Spółka SITA JANTRA w Szczecinie.

dodano: 27.01.2011

Ulica Struga do przebudowy

Dobra wiadomość dla mieszkańców Prawobrzeża. Ulica Struga do przebudowy. Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie zakończył kontrolę przetargu na „Modernizację drogowego dostępu do portu w Szczecinie.

dodano: 14.01.2011

Więcej zwolnień z abonamentu RTV

Dzień 1 marca 2010 r. przyniósł wejście w życie dosyć ważnej dla sporej liczby osób zmiany prawa – nowelizacji ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. Poszerza ona katalog zwolnień z abonamentu radiowo – telewizyjnego. Nasza Kancelaria uznała, że tematowi temu warto poświęcić nieco uwagi.                  

dodano: 17.03.2010

Problemy z „becikowym”

Nasza Kancelaria zobowiązuje się do bezpłatnego poprowadzenia sprawy kobiety, która zgłosi się do nas jako pierwsza i nie otrzymała becikowego z przyczyn opisanych powyżej. Sprawa ta prawdopodobnie nie będzie szybka i będzie wymagała złożenia skargi do Trybunału Konstytucyjnego, jednakże jesteśmy oburzeni działaniami polskiego Sejmu w tym zakresie i uważamy, że przynajmniej jedną taką sprawę w interesie publicznym należy poprowadzić....

dodano: 17.02.2010

Porady Prawne Urlopy „tacierzyńskie”

   Rok 2010 przyniósł wiele zmian w zakresie prawa pracy w szczególności w sferze urlopu ojcowskiego (tzw. „tacierzyńskiego”), czyli płatnej przerwy w sferze zawodowej dla ojców, którą będą mogli poświęcić swoim pociechom.     Wskazana przerwa w pracy, a tym samym prawo do urlopu i zasiłku za ten czas stanowi prawo niezależne od praw matek i ewentualnego korzystania z podstawowego oraz dodatkowego zasiłku macierzyńskiego.     Co istotne urlop tacierzyński przysługuje nie tylko pracownikom w rozumieniu

dodano: 03.02.2010

Porady prawne Składanie PIT-ów bez wychodzenia z domu

Składanie PIT-ów bez wychodzenia z domu Jak co roku, musimy zmierzyć się z obowiązkiem złożenia zeznań podatkowych. Należy to zrobić do 30 kwietnia. Od ubiegłego roku jest możliwe przesłanie zeznania przez Internet. Doniosłość tej możliwości polega na tym, że po raz pierwszy w kontaktach pomiędzy państwem polskim a obywatelami przesłanie dokumentu nie wymaga podpisania tzw. „bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu”, który kosztuje kilkaset złotych, jest wystawiany tylko przez kilka firm  informatycznych i mało kto go ma.  Tym razem procedura jest prosta. Należy

dodano: 29.07.2009

Okiem Lipienia

Kilka dni trzeba będzie nam zaczekać na uaktywnienie się ryb. Ich spowolniony niskimi temperaturami metabolizm każe im odpoczywać w głębokich zimowych ostojach. Ale niech no tylko zrobi się cieplej, to wygłodzone zimowym postem płocie i jazie ruszą gremialnie ku płytszym warstwom wody.

dodano: 04.03.2009

W Szczecinie mamy kolejny szlak turystyczny, jest nim ścieżka edukacyjna o nazwie „Śladami Quistorpów”.

Ścieżkę edukacyjną „Śladami Quistorpów” zrealizowało Stowarzyszenie Nasze Wycieczki, w ramach zadania publicznego „Promocja turystyki w zakresie krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży”. Na realizację zadania przyznano dofinansowanie z Urzędu Miasta w wysokości 7,5 tys. zł.

dodano: 16.09.2008

Złapać leszcza

Złapać leszcza to nie problem, złapać duży okaz leszcza - to już jest wyższa szkoła jazdy.

dodano: 11.08.2008

Wyślij nam zdjęcia

Masz ciekawe zdjęcia zrobione na Prawobrzeżu i okolicach i chcesz się nimi pochwalić? Możesz nadesłać lub przynieść zdjęcia do nas, a my opublikujemy je na naszej stronie internetowej.

dodano: 08.08.2008

Facebook