Archiwum artykułów

2. etap konkursu fotograficznego - galeria zdjęć

Publikujemy zdjęcia, które zostały nadesłane na 2. etap konkursu fotograficznego. Zachęcamy do głosowania na najlepszą fotografię na naszym profilu na Facebook'u: www.facebook.com/Prawobrzeze.info. Zwycięskie zdjęcie zostanie nagrodzone podwójnym zaproszeniem do kina Helios oraz zostanie opublikowane w Dwutygodniku Prawobrzeże.info. Wśród osób głosujących również rozlosujemy zaproszenie do kina Helios.

dodano: 10.11.2012

O wolną o niepodległą

9 listopada pod Pomnikiem Niepodległości na Osiedlu Słonecznym odbył się Apel Pamięci z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

dodano: 09.11.2012

Miłość bez wzajemności

Czy gimnazja to szkoły, które się nie sprawdziły? Zdania w tej kwestii są podzielone. Wielu rodziców, część pedagogów, ludzie odpowiedzialni za oświatę czy też politycy „chcący zaistnieć” twierdzą, że te szkoły nie mają przyszłości. Czy te krzywdzące opinie mają pokrycie w rzeczywistości? Gimnazjum nr 23 wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 1 w Zdrojach, tak jak wiele innych gimnazjów działających na Prawobrzeżu, potwierdza swoją codzienną pracą, że te szkoły są potrzebne. Wymagają jednak innego traktowania, ukierunkowania na potrzeby dalszej edukacji lub nauki zawodu.

dodano: 09.11.2012

Czerwona Torebka na Prawobrzeżu

Przy ulicy Kolorowych Domów powstaje kolejny pasaż handlowy - Czerwona Torebka. Oficjalne otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2013 roku.

dodano: 08.11.2012

Młodzi kajakarze z Podjuch

W ostatnim czasie, a szczególnie w okresie poolimpijskim dużo mówi się na temat zmian w polskim sporcie. Uwagę kibiców skupiają sukcesy i porażki naszych reprezentantów dając tematy do rozmów o sporcie jego sensie i roli jaką pełni w naszym życiu. Narzekamy i myślimy co robić aby w przyszłości było lepiej, licząc na to, aby emocje jakich dostarczają nam zawodnicy jak najczęściej były pozytywne.

dodano: 08.11.2012

Outlet Park Szczecin otwarty!

Na otwarcie Outlet Park Szczecin 7 listopada zgromadziły się tłumy ludzi. Potrzeba było zatem wytrwałości, by zrobić zakupy. A było o co „walczyć”! W pierwszych godzinach otwarcia Centrum był największy wybór setek markowych towarów, na które obowiązywały specjalne promocje i ceny.

dodano: 07.11.2012

Nowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu.

Andrzej Oryl - człowiek, który jest związany z kulturą przez całe swoje życie zawodowe. Z wykształcenia jest aktorem. Ukończył Łódzką Szkołę Filmową i Teatralną. Był czynnym aktorem, dziennikarzem telewizyjnym. Objął również stanowisko dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Kulturowego. Był dyrektorem Filharmonii Szczecińskiej. Obecnie jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu.

dodano: 07.11.2012

Siłaczki z Płoni

Daleko od centrum „wielkiego Szczecina” leży jedna z dzielnic peryferyjnych miasta. Trochę zapomniana kojarzy się z bezrobociem i brakiem perspektyw. Czy jednak tak jest? Okazuje się, że światełkiem w tunelu dla wielu mieszkańców Płoni jest miejscowa szkoła. Zespół Szkół nr 11.

dodano: 06.11.2012

Ostatnia-nierówna droga

1 listopada przez cmentarz w Zdrojach przewinęło się wiele mieszkańców Szczecina. Nie dało się nie zauważyć fatalnego stanu ścieżki przy wejściu głównym. Na prośbę naszej czytelniczki zajęliśmy się tą sprawą.

dodano: 06.11.2012

Problematyczne miejsca parkingowe przy ul. Jasnej

Popularne koperty dla osób niepełnosprawnych często generują liczne problemy. Nierzadko są zajmowane przez nieuprawnionych do tego kierowców. W przypadku ul. Jasnej na miejscach przeznaczonych dla dwóch aut staje ich więcej.

dodano: 06.11.2012

Facebook