Archiwum artykułów

Szukają złodziei i relikwii

Po włamaniu na plebanię parafii rzymsko-katolickiej na osiedlu Kasztanowym, trwają działania policji zmierzające do wykrycia sprawców.

dodano: 19.03.2016

By nie zabrakło siły

Szczecin otrzymał kolejne źródło bezpośredniego zasilania w energię elektryczną.

dodano: 19.03.2016

Fiskus czeka

Mamy czas do 2 maja by rozliczyć się ze skarbówką z dochodów i podatków za miniony rok.

dodano: 18.03.2016

Żaki zwycięskie

Młodzi piłkarze nożni z Klubu Żaki osiągnęli duży sukces.

dodano: 18.03.2016

Poczta z jubileuszem

Już 165 lat istnieje w Podjuchach urząd pocztowy.

dodano: 17.03.2016

Pasażerom wstęp wzbroniony

O pętli autobusowej w Podjuchach można pisać w nieskończoność, przeważnie źle.

dodano: 16.03.2016

Niewinne

Jeszcze przed swoją polską premierą, najnowszy film Anne Fontaine był uważany za dopełnienie Idy. Antypolski, antyklerykalny, obrazoburczy obraz, w którym znowu jedną z głównych ról gra Agata Kulesza. Oprócz pewnych kontrowersji, taka opinia jest także potężnym magnesem, przyciągającym widzów do kina i na pewno warto wybrać się na Niewinne by się przekonać, czy zarzuty były słuszne.

dodano: 16.03.2016

Humaniści z III LO … w Dreźnie, czyli w poszukiwaniu wielkich mistrzów malarstwa.

Piękne i ciekawe miejsca są o wiele bardziej dostępne niż mogłoby się wydawać. Ponad 300 km od Szczecina leży miasto o interesującej historii i wielu urokliwych uliczkach- Drezno. Właśnie do tego miejsca 4 marca udali się uczniowie III LO. Abyśmy mogli w pełni zapoznać się z miastem, wyruszyliśmy o 4:30 rano. Mimo wczesnej godziny ciężko było pozostać śpiącym, kiedy przed nami rozciągał się cudowny widok na panoramę miasta.

dodano: 15.03.2016

Dni otwarte w SP nr 59 „Mali tropiciele szkolnych przygód”

Jak co roku w marcu nasza placówka otworzyła swe podwoje dla przyszłych adeptów, którzy rozpoczną naukę w szkole. Na rodziców i dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek, które z pewnością przybliżyły specyfikę pracy z dziećmi w naszej placówce, dostarczyły informacji niezbędnych do podjęcia tak ważnej decyzji, jaką jest wybór miejsca dalszej edukacji dzieci. Już przy wejściu czekali na gości uczniowie ze starszych klas, którzy wręczali kartę „Małego tropiciela szkolnych przygód” uprawniającą do uczestnictwa w zabawach i doświadczeniach edukacyjnych przygotowanych przez naszych nauczycieli.

dodano: 15.03.2016

Czeka dermatolog

Dziś (wtorek) od godziny 15.30 w Szpitalu w Zdrojach dzieci mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych.

dodano: 15.03.2016

Facebook