Archiwum artykułów

Akcja charytatywna w Zdrojach

Akcja „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym” organizowana jest od 11 lat. Organizator to Zespół Szkół Nr 5 w Szczecinie, ul. Hoża 3. Celem akcji jest podjęcie działań, które zaktywizują dzieci i młodzież szczecińskich i polickich szkół do niesienia pomocy innym.

dodano: 19.12.2011

Diler narkotykowy z Prawobrzeża w areszcie

Szczecińscy policjanci z komendy wojewódzkiej, miejskiej oraz z komisariatu Szczecin Dąbie doprowadzili do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami w znacznych ilościach. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie blisko 900 gramów.

dodano: 19.12.2011

Hala sportowa w Dąbiu natychmiast do remontu!

Warunki do pracy jak za wczesnego PRL-u. Uliczne lampy na ścianach, kilka lamp jarzeniowych, poobijane ściany i wszechobecna ciasnota. Tak wygląda sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Dąbiu. W tak trudnych warunkach wychowania fizycznego uczy się codziennie blisko pięciuset uczniów uczęszczających do tej szkoły.

dodano: 16.12.2011

Włamywacz z Żydowiec zatrzymany!

Informacje kryminalnych z KWP Szczecin i współpraca z policjantami z komisariatu w Dąbiu doprowadziły do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o włamanie do domu i samochodu w dzielnicy Żydowce. Sprawca usłyszał już zarzuty.

dodano: 15.12.2011

Policja ostrzega - okazja czyni złodzieja

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przedświąteczny ruch, pora wzmożonych zakupów, pośpiech i roztargnienie są powodem tego, że większość ludzi zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Często uśpiona czujność prowadzi do tego, iż mieszkańcy padają ofiarami oszustów i złodziei.

dodano: 14.12.2011

Dowiedz się więcej o Puszczy Bukowej

Spotkanie promocyjno-autorskie książki „Księga Puszczy Bukowej”, na którym będzie można otrzymać egzemplarz tego wydawnictwa, odbędzie się w piątek 16 grudnia br., na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, przy ul. Słowackiego w Szczecinie.

dodano: 14.12.2011

Ułatwienia pod kładką

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie informuje, iż 14.12. zdemontowana została podpora montażowa kładki dla pieszych w rejonie ul. Merkatora, na nitce wjazdowej do miasta. Ruch pojazdów w tym rejonie odbywa się trzema pasami ruchu.

dodano: 14.12.2011

Uczniowie niedowidzącym

W sobotę 10 grudnia 2011 r. uczniowie ZS nr 1 w Zdrojach zostali zaproszeni na Wigilię do Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Podczas uroczystości zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe.

dodano: 13.12.2011

Czołgi pod stocznią

10 grudnia pod bramą Stoczni Szczecińskiej odbyła się inscenizacja historyczna, upamiętniająca przebieg pacyfikacji Stoczni Szczecińskiej im. A. Warskiego.

dodano: 11.12.2011

Uwaga! Złodzieje kradną punkty Payback

Już 10 osób zostało okradzionych z punktów Payback, które klienci zbierają podczas zakupów. Stracili je w sklepie Real przy ulicy Struga. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

dodano: 10.12.2011

Facebook