Archiwum artykułów

Tydzień Aktywności

Tydzień Aktywności odbędzie się w Szczecinie już po raz trzeci. Głównym celem wydarzenia jest promocja idei wolontariatu, a także zachęcanie do podejmowania aktywnych działań we własnym środowisku: szkole, pracy, podwórku. Na Tydzień Aktywności zapraszamy w dniach 30 listopada-6 grudnia 2011. Do debaty na temat przyszłości młodzieży w Szczecinie została zaproszona Redakcja Dwutygodnika Prawobrzeże.info.

dodano: 01.12.2011

Tysiące światełek na Święta

Kurtyny, anioły ażurowe, kule śnieżne, fontanny i choinki - takie świecące ozdoby upiększą Szczecin przed świętami Bożego Narodzenia. Na ulicach i placach pojawiło się już ponad 1000 błyszczących elementów. Ruszył montaż choinki przed urzędem. W tym roku także rozbłyśnie budynek Dworca PKP.

dodano: 30.11.2011

Turniej o Puchar Redaktora Naczelnego "Prawobrzeża"

3 grudnia 2011 r. o godz. 11.00 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 7 na Osiedlu Majowym rozpocznie się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Redaktora Naczelnego Dwutygodnika Prawobrzeże.info.

dodano: 30.11.2011

Śmiertelny wypadek w Żydowcach

29 listopada 2011 r. około 22.30 na ul. Przodowników Pracy doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.

dodano: 30.11.2011

Dziady w hipermarkecie

Nie przypuszczał wieszcz Adam Mickiewicz, że jego Dziady staną się kanwą przedstawienia, które przeniesie widza do naszej jakże trudnej i skomplikowanej rzeczywistości. Okazuje się, że morały zawarte w utworze wcale się nie zestarzały, a ich uniwersalizm sprawia, że treści zawarte w utworze są bardzo aktualne. O tym, że tak jest przekonywali uczniowie z Gimnazjum nr 23 ZS nr 1 w Zdrojach podczas przedstawienia pt. "Dziady 2011 - czyli nie bierz życia na serio bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy".

dodano: 29.11.2011

Morsy płyną do Szczecina

Już niewiele ponad 100 kilometrów ma do pokonania grupa śmiałych morsów, którzy płyną razem z Odrą do Szczecina. W stolicy województwa zachodniopomorskiego wyprawa zamelduje się na mecie na Wałach Chrobrego około godz. 12. Ostatnie kilometry przepłynie wraz z morsami wicemarszałek województwa Andrzej Jakubowski. Po wyjściu na brzeg wyprawa „zacumuje” na statku bazie m/s „Sucharski”.

dodano: 29.11.2011

Mistrzostwa Europy w Pływaniu w TV

Relacje z Mistrzostw Europy w Pływaniu, które w przyszłym tygodniu rozpoczną się w Szczecinie, będzie można oglądać w telewizji, m. in. TVP, TVP Sport oraz Eurosport.

dodano: 29.11.2011

Autobus "B" powraca na stałą trasę

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego informuje, iż od dnia 28.11. od godz. 11.00 przywraca się stałą trasę linii B tj. osiedle Słoneczne – osiedle Arkońskie.

dodano: 28.11.2011

Najnowsze wieści ze Struga

Przebudowa ulicy Struga nabrała rozpędu. Kilka dni temu rozpoczęły się roboty w okolicach ul. Jasnej. Aktualnie trwają tam wiercenia pod filary przyszłego wiaduktu, który będzie elementem bezkolizyjnego skrzyżowania ulicy Jasnej ze Struga.

dodano: 27.11.2011

Pływackie pokolenia w wodzie

26 listopada 2011 r. po raz pierwszy w Szczecinie na basenie CKS przy ul. Rydla spotkały się pływackie pokolenia podczas „Pierwszego Pływackiego Wyścigu Pokoleń”. Zawody zorganizowane przez Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Szczecinie były jedną z imprez towarzyszących Mistrzostwom Europy w Pływaniu, które odbędą się w naszym mieście w grudniu tego roku. W zawodach udział wzięło ponad siedemdziesięciu zawodników. Jedną z nagród w zawodach były bilety na grudniowe ME.

dodano: 26.11.2011

Facebook