Archiwum artykułów

Są pieniądze na "Centrum Edukacji Ekologicznej Szmaragdowe – Zdroje"

Szczeciński projekt „Utworzenie »Centrum Edukacji Ekologicznej Szmaragdowe – Zdroje« w Szczecinie” ostatecznie znalazł się na liście konkursowych projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach Poddziałania 4.5.1 Promowanie bioróżnorodności i ochrona przyrody (w tym NATURA 2000) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

dodano: 14.08.2012

Saperzy świętują

14 sierpnia, w przeddzień Święta Wojska Polskiego, w koszarach 5. Pułku Inżynieryjnego w Podjuchach, odbyła się uroczysta zbiórka upamiętniająca Święto Żołnierza Polskiego. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych - Policji i Straży Pożarnej oraz burmistrzowie i wójtowie ościennych miast i gmin, z którymi saperzy z Podjuch na co dzień współpracują. Gośćmi żołnierzy były też rodziny żołnierzy poległych w Afganistanie i żołnierzy, którzy biorą udział w afgańskiej misji stabilizacyjnej.

dodano: 14.08.2012

Powstaje Columbus Coffee

Już wkrótce przy ul. Struga 36 otwarta zostanie Columbus Coffee „Myjnia”. Będzie to jedna z pierwszych kawiarni w Polsce z opcją drive thru.

dodano: 12.08.2012

Outlet Park – otwarcie 13 września

Już 13 września otworzone zostanie pierwsze w Szczecinie centrum wyprzedażowe. Prace przy pierwszym etapie dobiegają właśnie końca, najemcy wciąż poszukują pracowników.

dodano: 11.08.2012

Mapa ulubionych miejsc Prawobrzeża

Zaczynamy projekt stworzenia mapy ulubionych miejsc Prawobrzeża. Liczymy na Wasze – czytelników zgłoszenia. Podzielcie się z innymi swoimi najlepszymi miejscami. Chcemy udowodnić, że w naszej dzielnicy można atrakcyjnie spędzić czas i przyjemnie odpocząć.

dodano: 10.08.2012

Nowe szkoły w Centrum Edukacji Zdroje

Sierpień to ostatni moment by podjąć decyzję, w jakiej szkole będziemy kontynuować naukę po wakacjach. Duży wybór kierunków i form kształcenia oferuje Centrum Edukacji Zdroje (CEZ) przy ul. Jabłoniowej 15 – szkoła z 14-letnim doświadczeniem. Rozmawiamy z dyrektor szkoły Danutą Langowską.

dodano: 10.08.2012

Ulica Łubinowa będzie jednokierunkowa

W związku z koniecznością przebudowy wlotu ulicy Łubinowej w ulicę Struga od 20 sierpnia inaczej jeździć będziemy jeździć w tym rejonie miasta

dodano: 10.08.2012

Zbędne rzeczy – kłopotliwe śmieci

Co zrobić z niepotrzebną kanapą, starymi oknami, zużytą lodówką czy przestarzałym telefonem? Tych odpadów nie należy wyrzucać do typowych pojemników na śmieci, ani przy nich pozostawiać. Jak pozbyć się ich?

dodano: 10.08.2012

Złodziej w potrzasku

Przytomność przechodniów i szybkość działania Straży Miejskiej z Prawobrzeża doprowadziły do ujęcia złodzieja w Dąbiu.

dodano: 09.08.2012

Kolejowi złodzieje zatrzymani

Policjanci z Dąbia zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży z włamaniem. Mężczyźni z miejsca przestępstwa zabrali przewody elektryczne i narzędzia. Poszkodowane PKP Cargo wycenił straty na 700zł. Nietrzeźwi sprawcy trafili do Izby Wytrzeźwień, po jej opuszczeniu usłyszą zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

dodano: 08.08.2012

Facebook