Archiwum artykułów

Gwiazdy w konfesjonale

Janusz Gajos, Artur Barciś, Aleksandra Kwaśniewska, Dorota Zawadzka, Danuta Wałęsa i Henryka Krzywonos wysłuchiwali w „konfesjonałach” wczasowiczów podczas spotkań widzów z gwiazdami. „Wysłuchanie grzechów” odbywało się podczas "Karuzeli Cooltury", która rozpoczęła się 20 lipca w Świnoujściu i potrwa do 22 lipca.

dodano: 21.07.2012

Autobusy wracają na Pomorską

W związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Struga oraz budową ronda na skrzyżowaniu ulicy Pomorskiej, Zwierzynieckiej i Struga, od dnia 30.07.2012 r. udrożniony zostanie wjazd z ulicy Struga w ulicę Pomorską i jednocześnie przywrócone zostanie kursowanie linii nr 54 na odcinku Kijewo – Pomorska – Zakłady Mięsne.

dodano: 20.07.2012

Bezpieczne drogi dla strażaków

Nareszcie strażacy będą mogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do budynków mieszkalnych administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Dąb”. Aktualnie trwają prace przy poszerzaniu drogi wzdłuż jednego z najwyższych budynków na Osiedlu Słonecznym przy ul. Rydla.

dodano: 18.07.2012

Kolejne zmiany na Struga

Od poniedziałku 30 lipca inaczej pojedziemy w rejonie remontowanej ulicy Struga. Zmiany dotyczyć będą kierowców wjeżdżających do Szczecina.

dodano: 17.07.2012

Pobicie turysty przy Szmaragdowym

Policjanci z Dąbia zatrzymali 41 letniego mężczyznę, który napadł na spacerującego w okolicach jeziora Szmaragdowego – niemieckiego turystę. Za ten czyn sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dodano: 16.07.2012

Prośba o pomoc w ustaleniu tożsamości

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie zostali powiadomieni o ujawnieniu ciała kobiety nieopodal kąpieliska Dziewoklicz. Przeprowadzone czynności do chwili obecnej nie doprowadziły do ustalenia jej tożsamości.

dodano: 16.07.2012

ŚMIERĆ ZANIECZYSZCZENIOM I BRUDNEJ WODZIE

14 lipca na Wałach Chrobrego w strugach deszczu na przemian ze słońcem uroczyście zakończono tegoroczny, a XVII z kolei Flis Odrzański. Flis, to nie tylko poznawanie regionu i okolic rzeki Odry. Podczas imprezy odbywają się warsztaty ekologiczne na których uczniowie gimnazjów, szkół średnich, oraz studenci z naszego miasta badali czystość akwenów wodnych Szczecina i okolic.

dodano: 16.07.2012

27-29 lipca 2012 – Dąbskie Wieczory Filmowe

Dąbskie Wieczory Filmowe to prezentacje i spotkania filmowe w wakacyjnych warunkach, na plaży nad czwartym co do wielkości jeziorem w Polsce. Takie połączenie sprzyja budowaniu wyjątkowej atmosfery, a światła miasta po drugiej stronie jeziora stwarzają dodatkowe poczucie oderwania od codzienności.Jednym z patronów medialnych imprezy jest Dwutygodnik Prawobrzeze.info oraz portal Internetowy Prawobrzeze.info.

dodano: 16.07.2012

Flis Odrzański wpływa do Szczecina

Dobiega końca tegoroczny 17 Flis Odrzański. 14 lipca do Szczecina wpłyną tratwy oraz jednostki pływające towarzyszące Flisowi. Przypomnijmy Flis Odrzański, to impreza w którą włączone są wszystkie regiony leżące nad Odrą. Flis to promocja Odry, oraz regionów nad nią leżących. W imprezę zaangażowana jest młodzież szkolna oraz studenci. Patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

dodano: 13.07.2012

Przedszkola od września

Podczas konferencji prasowej została zaprezentowana bieżąca sytuacja dotycząca zatrudnienia w przedszkolach publicznych na rok szkolny 2012/2013.

dodano: 12.07.2012

Facebook