Archiwum artykułów

2 miliony złotych na remont Komisariatu Policji Szczecin Dąbie

W środę (tj. 09.03.2011r.) o godzinie 9.00 w Komisariacie Policji Szczecin Dąbie przy ulicy Pomorskiej 15 Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie nadinsp. Wojciechem Olbrysiem podpisze porozumienie w sprawie przekazania środków finansowych z Urzędu Miasta w kwocie 2 milionów złotych przeznaczonych na drugi etap remontu powyższego komisariatu.

dodano: 07.03.2011

Konsorcjum firmy Eurovia przejęło plac budowy ul. Struga

 W najbliższych tygodniach wykonawca będzie organizował plac budowy. O planowanych utrudnieniach w ruchu oraz zmianach organizacji przejazdu będziemy informować na bieżąco.

dodano: 22.02.2011

Na rowerze wzdłuż rzeki Płoni

Śniegi puściły i w Dąbiu robota wre! Ruszyła budowa dwukilometrowej trasy spacerowo-rowerowej wzdłuż rzeki Płoni. Aktualnie ukończono blisko 40 procent robót. Planowane oddanie inwestycji to kwiecień 2011 roku. Przede wszystkim jest dobra wiadomość dla rowerzystów. Nareszcie będą mogli bezpiecznie poruszać się na rowerach, po terenach tej części Prawobrzeża.

dodano: 22.02.2011

Nowy pomysł na segregację śmieci

Na początku lutego na Kijewie rusza pilotażowy program Dualnego Systemu Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie to pierwszy w Szczecinie system rozdzielania odpadów komunalnych przez mieszkańców. Wprowadzane zostaną dwa rodzaje  segregowania śmieci, mokry i suchy. Program realizowany będzie  na  posesjach Spółdzielni Mieszkaniowej „Płonia”.  Inicjatorem pomysłu jest  Spółka SITA JANTRA w Szczecinie.

dodano: 27.01.2011

Ulica Struga do przebudowy

Dobra wiadomość dla mieszkańców Prawobrzeża. Ulica Struga do przebudowy. Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie zakończył kontrolę przetargu na „Modernizację drogowego dostępu do portu w Szczecinie.

dodano: 14.01.2011

Więcej zwolnień z abonamentu RTV

Dzień 1 marca 2010 r. przyniósł wejście w życie dosyć ważnej dla sporej liczby osób zmiany prawa – nowelizacji ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. Poszerza ona katalog zwolnień z abonamentu radiowo – telewizyjnego. Nasza Kancelaria uznała, że tematowi temu warto poświęcić nieco uwagi.                  

dodano: 17.03.2010

Problemy z „becikowym”

Nasza Kancelaria zobowiązuje się do bezpłatnego poprowadzenia sprawy kobiety, która zgłosi się do nas jako pierwsza i nie otrzymała becikowego z przyczyn opisanych powyżej. Sprawa ta prawdopodobnie nie będzie szybka i będzie wymagała złożenia skargi do Trybunału Konstytucyjnego, jednakże jesteśmy oburzeni działaniami polskiego Sejmu w tym zakresie i uważamy, że przynajmniej jedną taką sprawę w interesie publicznym należy poprowadzić....

dodano: 17.02.2010

Porady Prawne Urlopy „tacierzyńskie”

   Rok 2010 przyniósł wiele zmian w zakresie prawa pracy w szczególności w sferze urlopu ojcowskiego (tzw. „tacierzyńskiego”), czyli płatnej przerwy w sferze zawodowej dla ojców, którą będą mogli poświęcić swoim pociechom.     Wskazana przerwa w pracy, a tym samym prawo do urlopu i zasiłku za ten czas stanowi prawo niezależne od praw matek i ewentualnego korzystania z podstawowego oraz dodatkowego zasiłku macierzyńskiego.     Co istotne urlop tacierzyński przysługuje nie tylko pracownikom w rozumieniu

dodano: 03.02.2010

Porady prawne Składanie PIT-ów bez wychodzenia z domu

Składanie PIT-ów bez wychodzenia z domu Jak co roku, musimy zmierzyć się z obowiązkiem złożenia zeznań podatkowych. Należy to zrobić do 30 kwietnia. Od ubiegłego roku jest możliwe przesłanie zeznania przez Internet. Doniosłość tej możliwości polega na tym, że po raz pierwszy w kontaktach pomiędzy państwem polskim a obywatelami przesłanie dokumentu nie wymaga podpisania tzw. „bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu”, który kosztuje kilkaset złotych, jest wystawiany tylko przez kilka firm  informatycznych i mało kto go ma.  Tym razem procedura jest prosta. Należy

dodano: 29.07.2009

Okiem Lipienia

Kilka dni trzeba będzie nam zaczekać na uaktywnienie się ryb. Ich spowolniony niskimi temperaturami metabolizm każe im odpoczywać w głębokich zimowych ostojach. Ale niech no tylko zrobi się cieplej, to wygłodzone zimowym postem płocie i jazie ruszą gremialnie ku płytszym warstwom wody.

dodano: 04.03.2009

Facebook