Archiwum artykułów

Szczecin doczeka się Ikei?

Sklep legenda. Wielu szczecinian już o nim słyszało, jednak jeszcze nikt go nie widział. Najbliższy taki w Poznaniu. Być może już niedługo! Wiele wskazuje na to, że doczekamy się tej oczekiwanych przez tłumy inwestycji.

dodano: 28.03.2013

Maciej Szyszko: Moim marzeniem jest rozegranie setnego sezonu Miejskiej Ligi Basketu.

W tym wydaniu dwutygodnika Prawobrzeże.info rozmawiamy z panem Maciejem Szyszko, który bez wątpienia jest ciekawą osobowością prawobrzeża. Jednak przede wszystkim jest olbrzymim pasjonatem koszykówki.

dodano: 28.03.2013

„Dzięki rencie dożywotniej mogę żyć godnie” – wywiad z klientką Funduszu Hipotecznego Familia

Z oferty renty dożywotniej mogą skorzystać osoby powyżej 65 roku życia, które są właścicielami nieruchomości. Renta dożywotnia to pieniądze wypłacane co miesiąc do końca życia seniora w zamian za przeniesienie własności mieszkania, domu lub działki na fundusz hipoteczny, pozostając jednak jedynym użytkownikiem swojego mieszkania. Jedną z takich osób jest Pani Elżbieta z Warszawy, która opowie nam co skłoniło ją do skorzystania z oferty renty dożywotniej jak zmieniło się dzięki temu jej życie.

dodano: 28.03.2013

Z komputerem na ty

W Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie odbyła się już VIII finałowa edycja Wojewódzkiego Konkursu Komputerowego pod nazwą „Internetowa Mądra Głowa”.

dodano: 26.03.2013

Cukiernia Malek osładza życie

Wyroby cukiernicze Cukierni Malek są znane na rynku już od ponad dwudziestu lat. Do tej pory wyroby tej znanej szczecińskiej cukierni mogliśmy nabyć w sklepie przy ulicy Rydla 91a jak i w Centrum Handlowym „Wilcza”.

dodano: 26.03.2013

Stettiner Rechtes Oderufer

Portal Prawobrzeze.eu to bardzo ciekawa inicjatywa chcąca pokazać historyczny wygląd tej części Szczecina. Co ciekawe każdy mieszkaniec, będący w posiadaniu starych zdjęć, może tę stronę współtworzyć.

dodano: 26.03.2013

WALENTYNKA DLA ZWIERZAKA

Jak co roku w pierwszej połowie marca odbyła się kolejna edycja „Walentynki dla Zwierzaka” - corocznej akcji charytatywnej organizowanej przez harcerki i harcerzy z 65 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Szarańcza" z Hufca Szczecin Dąbie.

dodano: 25.03.2013

Buspas na ul. Energetyków zostanie, ale w innej formie

Sporo kontrowersji ostatnimi czasy budził fragment pasa dla autobusów, przy ul. Energetyków. Sprawa została rozwiązana. Według Urzędu Miasta najlepszym pomysłem będzie kompromis.

dodano: 25.03.2013

Sonda

Tematem sondy w tym numerze będzie popularne w Polsce święto - Prima Aprilis. Zapytaliśmy mieszkańców Prawobrzeża, o ich najbardziej udany żart zorganizowany z tej okazji. Oto co dane nam było usłyszeć.

dodano: 25.03.2013

Prawobrzeże.info w SALPS-ie – statystki

Połowa drugiej rundy III ligi SALPS-u już za nami. Czas na podsumowanie dotychczasowych spotkań siatkarzy Prawobrzeża.info.

dodano: 24.03.2013

Facebook