Archiwum artykułów

Duże zmiany na Hangarowej i Zwierzynieckiej

Od wtorku zmotoryzowana część Szczecina musi przygotować się na kolejne utrudnienia. Zamknięte zostaną ulice Hangarowa i Zwierzyniecka.

dodano: 13.08.2013

Słaby stan muru

W Żydowcach są przynajmniej dwa miejsca, gdzie istniejące mury oporowe ewidentnie zagrażają bezpieczeństwu ludzi bądź przeszkadzają w budowie nowych obiektów. W okolicach ulicy Rymarskiej i Raszyńskiej istnieje mur oporowy, kompletnie zasypany ziemią, który blokuje budowę przystanku.

dodano: 11.08.2013

Trwają prace przy Marcredo Center Szczecin [fotorelacja]

Do końca roku, na Prawobrzeżu, powstać ma kolejne centrum handlowe. Postanowiliśmy sprawdzić jak zmienił się plac budowy, na którym ma stanąć Marcredo Center Szczecin.

dodano: 08.08.2013

Struga (ponownie) zalane

Nawałnica, która przeszła przez Szczecin czwartkowego poranka znów dała sie we znaki mieszkańcom Prawobrzeża. Odcinek Struga znajdujący się pod wiaduktem kolejowym został kompletnie zalany.

dodano: 08.08.2013

Remont jezdni na Zwierzynieckiej

Od 8 sierpnia rozpocznie się remont nawierzchni na ulicy Zwierzynieckiej. Znana na Prawobrzeżu firma Eurovia zmodernizuje ten odcinek jezdni.

dodano: 07.08.2013

Obecność

Wśród wielu nieudanych i bardzo przeciętnych tegorocznych propozycji filmowych na lato, Obecność w reżyserii Jamesa Wana zdecydowanie się wyróżnia. Ten dreszczowiec to bardzo udane połączenie wielu tradycyjnych wątków horrorowych takich jak opowieść o domu, w którym straszy, o zabawkach ożywianych złymi mocami, o wstępowaniu duchów w żyjących ludzi oraz o klątwie czarownicy trwającej przez wieki.

dodano: 07.08.2013

Prawobrzeże bez ciepłej wody

Przed dwa nadchodzące dni (7 i 8 sierpnia) niektóre z osiedli na Prawobrzeżu będą pozbawione dostawy ciepłej wody. Powodem są kolejne prace przy SST.

dodano: 06.08.2013

Byzantium

Klara i Eleanor to na pozór zwyczajne młode Brytyjki, których sytuacja finansowa nie jest najlepsza i z tego względu często się przeprowadzają. Szybko jednak widzowie mogą się zorientować, że oprócz więzów krwi, łączy ich niesamowita i trudna do ogarnięcia tajemnica, którą młodsza Eleanor bardzo chce komuś wyjawić. Grana przez Saoirse Ronan dziewczyna jest od dwustu lat wampirem, podobnie jak wyglądająca na starszą siostrę matka (Gemma Arterton).

dodano: 05.08.2013

Jest parking przy dworcu

Po wielu latach starań samorządowej Rady Osiedla Dąbie, mamy wreszcie dobrą wiadomość dla przyjeżdżających na dworzec w Dąbiu. Duży, ale potwornie dziurawy plac postojowy opodal postoju taxi, ma nową nawierzchnię i można tu bezpiecznie parkować pojazdy!

dodano: 05.08.2013

Przez Klub Kniejołaza z Pawłem Herbutem

Paweł Herbut - członek Klubu Kniejołaza i administrator strony bukowa.szczecin.pl. W rozmowie z nami zdradzi m.in. czy miasto należycie dba o Puszcze Bukową oraz czy widział piękniejsze krajobrazy niż te w Szczecinie.

dodano: 04.08.2013

Facebook