Archiwum artykułów

Powstaje Columbus Coffee

Już wkrótce przy ul. Struga 36 otwarta zostanie Columbus Coffee „Myjnia”. Będzie to jedna z pierwszych kawiarni w Polsce z opcją drive thru.

dodano: 12.08.2012

Outlet Park – otwarcie 13 września

Już 13 września otworzone zostanie pierwsze w Szczecinie centrum wyprzedażowe. Prace przy pierwszym etapie dobiegają właśnie końca, najemcy wciąż poszukują pracowników.

dodano: 11.08.2012

Mapa ulubionych miejsc Prawobrzeża

Zaczynamy projekt stworzenia mapy ulubionych miejsc Prawobrzeża. Liczymy na Wasze – czytelników zgłoszenia. Podzielcie się z innymi swoimi najlepszymi miejscami. Chcemy udowodnić, że w naszej dzielnicy można atrakcyjnie spędzić czas i przyjemnie odpocząć.

dodano: 10.08.2012

Nowe szkoły w Centrum Edukacji Zdroje

Sierpień to ostatni moment by podjąć decyzję, w jakiej szkole będziemy kontynuować naukę po wakacjach. Duży wybór kierunków i form kształcenia oferuje Centrum Edukacji Zdroje (CEZ) przy ul. Jabłoniowej 15 – szkoła z 14-letnim doświadczeniem. Rozmawiamy z dyrektor szkoły Danutą Langowską.

dodano: 10.08.2012

Ulica Łubinowa będzie jednokierunkowa

W związku z koniecznością przebudowy wlotu ulicy Łubinowej w ulicę Struga od 20 sierpnia inaczej jeździć będziemy jeździć w tym rejonie miasta

dodano: 10.08.2012

Zbędne rzeczy – kłopotliwe śmieci

Co zrobić z niepotrzebną kanapą, starymi oknami, zużytą lodówką czy przestarzałym telefonem? Tych odpadów nie należy wyrzucać do typowych pojemników na śmieci, ani przy nich pozostawiać. Jak pozbyć się ich?

dodano: 10.08.2012

Złodziej w potrzasku

Przytomność przechodniów i szybkość działania Straży Miejskiej z Prawobrzeża doprowadziły do ujęcia złodzieja w Dąbiu.

dodano: 09.08.2012

Kolejowi złodzieje zatrzymani

Policjanci z Dąbia zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży z włamaniem. Mężczyźni z miejsca przestępstwa zabrali przewody elektryczne i narzędzia. Poszkodowane PKP Cargo wycenił straty na 700zł. Nietrzeźwi sprawcy trafili do Izby Wytrzeźwień, po jej opuszczeniu usłyszą zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

dodano: 08.08.2012

Wysoka kultura na plaży

W dniach 21-23 lipca w Świnoujściu odbywała się Karuzela Cooltury - jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w naszym regionie. Jak zwykle do Świnoujścia zawitali intelektualiści, celebryci i i artyści z pierwszych stron gazet. Fenomen tej imprezy spowodował, że jeszcze przez kilka lat mieszkańcy naszego regionu będą mogli zobaczyć w Świnoujściu Janusza Gajosa, Krzysztofa Zanussiego czy Dantę Wałęsową.

dodano: 08.08.2012

Wiadukty prawie gotowe

W ekspresowym tempie trwa przebudowa ul. Struga. Mosty przy ulicach Jasnej i Łubinowej są prawie gotowe. Kilka dni temu oddano do użytku rondo, które umożliwia wjazd na Pomorską od strony Kijewa. Zaawansowane roboty trwają na estakadzie, która umożliwi wjazd do Szczecina od Stargardu Szczecińskiego.

dodano: 07.08.2012

Facebook