Archiwum artykułów

Gwiazdkowa niespodzianka

Ponad dwieście dzieci z oświatowych placówek specjalnych z Prawobrzeża i z całego Szczecina wzięło udział kilka dni temu w corocznej imprezie pt. „Gwiazdkowa niespodzianka”. Uczniowie szkół specjalnych, przedszkoli oraz ośrodków wychowawczych gościli w Zespole Szkół Specjalnych w Zdrojach. Akcję od początku koordynuje Kościół Ewangelicznych Chrześcijan Zbór w Szczecinie.

dodano: 16.01.2012

Przez godzinę apteki nieczynne!

Tak jak w całej Polsce, tak i na Prawobrzeżu od 16 stycznia aż do odwołania apteki przez godzinę między 13.00 a 14.00 nie będą sprzedawały leków. Wyjątkiem będą nagłe przypadki - oznacza to, że w nagłej potrzebie między 13 a 14 leki będą mogły być sprzedane.

dodano: 16.01.2012

Niebezpieczne przejście dla pieszych

Kolejnym niebezpiecznym miejscem, na które chcielibyśmy zwrócić uwagę, to przejście dla pieszych na ulicy Przelotowej, tuż przy przystanku autobusowym.

dodano: 15.01.2012

Romowie na Prawobrzeżu

Na Prawobrzeżu mieszka 30 rodzin, w całym Szczecinie żyje ich kilkuset - Romowie, mniejszość narodowa od stuleci związana z naszym krajem, od ponad dwudziestu lat związana z Prawobrzeżną częścią Szczecina.

dodano: 15.01.2012

"Spektakl Bożonarodzeniowy"

15 stycznia, godz. 17.00, Klub Delta w Dąbiu zaprasza na Spektakl Bożonarodzeniowy

dodano: 13.01.2012

Rzecznik Prasowy w ogniu pytań

6 grudnia uczniowie gimnazjum nr 23 w Zdrojach gościli Joannę Wojtachę, Rzecznika Prasowego Straży Miejskiej w Szczecinie. Było to pierwsze z serii spotkań prasowych organizowanych przez uczniów w ramach zajęć medialno-dziennikarskich.

dodano: 11.01.2012

Niebezpieczna Goleniowska

W ostatnim czasie na Prawobrzeżu, a szczególnie w Dąbiu, nasiliły się wypadki drogowe z udziałem pieszych. W tej niechlubnej statystyce wypadkowej przoduje ulica Goleniowska. Tylko w jednym tygodniu na początku stycznia zanotowano cztery potrącenia pieszych i kilka stłuczek.

dodano: 11.01.2012

Bezpieczne ferie

Już 16 stycznia br. rozpoczynają się ferie zimowe w pięciu województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. W następnych tygodniach odpoczywać będą dzieci z innych części Polski. Z pewnością część z nich spędzi ferie na zimowiskach w naszym województwie. Tak jak w latach poprzednich, o bezpieczną podróż oraz wypoczynek dzieci i młodzieży dbać będą zachodniopomorscy policjanci.

dodano: 11.01.2012

Czad atakuje

Podstawową przyczyną zatruć czadem jest niepełne spalanie, do którego może dojść np. gdy zbyt szczelnie zamknięte są okna, lub gdy brakuje właściwej wentylacji Taka sytuacja powoduje powstawanie tlenku i utrudnia jego odpływ. Tyle spalin wypłynie na zewnątrz ile świeżego powietrza napłynie do pomieszczenia. Przede wszystkim należy zapewnić możliwość stałego dopływu świeżego powietrza do paleniska (pieca gazowego, kuchenki gazowej, kuchni węglowej lub pieca) oraz swobodny odpływ spalin.

dodano: 11.01.2012

Z Dąbskiej na światowe korty

8 stycznia na kortach tenisowych przy ulicy Dąbskiej rozpoczął się Międzynarodowy Turniej Tenisowy Juniorów - Magnolia Cup 2012. Turniej rozgrywany jest pod patronatem ITF – Międzynarodowej Federacji Tenisowej i zarazem jest jednym z turniejów, który kwalifikuje do międzynarodowych rozgrywek tenisowych w kategorii junior, takich jak Wimbledon, Australian Open, US Open, Roland Garros.

dodano: 09.01.2012

Facebook