Marzec 2012 w Klubie Delta
05.03.2012, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
11 marca, godz. 17:00 – Maciej Strycharczyk Trio M3 – koncert, bilety 10 zł
TRO M3
powstało z przypadku…, ale przykłady z życia pokazują, że rzeczy dobre i fajne z reguły powstają z przypadku. Muzyka, jaką wykonuje ten nietypowy skład jest gorąco przyjmowana przez publiczność zarówno salach koncertowych i na imprezach kameralnych…
Podczas występów M3 można usłyszeć mieszankę wielu stylów muzycznych, które nie sprawiają wrażenia jednolitości, bo mieszanka jazzu, muzyki Karaibów, popu i soulu, ale daje niesamowitą mieszankę pełną wrażeń i odcieni
Zespół występuje w składzie:
Maciej Strycharczyk – saksofon tenorowy
Maciej Kazuba – gitara elektroakustyczna
Marcin Matecki - piano
Maciej Strycharczyk – saksofon tenorowy
z wykształcenia klarnecista, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie studiował w klasie prof. Zdzisława Nowaka, na scenie również znakomity saksofonista! Od lat zakochany w muzyce latynoamerykańskiej i jazzie. Znany w kraju i za granicą. Współpracował z Filharmonią Szczecińską. Brał udział w festiwalach muzyki klasycznej w Kamieniu Pomorskim i Międzyzdrojach.
Wielokrotnie koncertował na Sycylii z Anną Jurksztowicz, kompozytorem Krzesimirem Dębskim i pianistą Andrzejem Jagodziński.
Znany jest z takich projektów muzycznych jak „Old Friends Orchestra” i „Dixie Lovers” (laureaci „Złotej Tarki”). Koncertował w Skandynawii, we Włoszech i Niemczech. Był częstym gościem Warsztatów Jazzowych w Chodzieży i Puławach. Występował m.in. z Ewą Bem, Lorą Szafran, Wadimem Brodzkim, Jamesem Michaelem Stuartem i Larrym Randalem.
Maciej Kazuba – gitara elektroakustyczna
Urodzony w Szczecinie. Absolwent Średniej Szkoły Muzycznej, ukończył także 4 lata Akademii Muzycznej w Poznaniu filia w Szczecinie - kierunek gitara klasyczna. Od zawsze zafascynowany muzyką jazzową i muzyką Karaibów pozostał w tych klimatach na stałe. I tak..... przerywa studia na 4 roku czynnie uczestnicząc w różnych zespołach kameralnych łączących oba te nurty muzyczne: Custom Club, Jazz Duo, Duo Tacos, duet gitarowy wraz z Wojciechem Szymańskim; potem....... stała współpraca z zespołem Grupo Costa, liczne koncerty na terenie całego kraju i za granicą, częsta współpraca z Josse Torres, występ w serialu "Kiepscy". Po odejściu z Grupo Costa powstaje duet wokalno-instrumentalny Duo Palmeras - trwało to do maja 2006 roku (cały czas muzyka Karaibów z elementami jazzu). W lipcu 2006 powstaje z jego inicjatywy Triom3. Oprócz gry na gitarze był organizatorem wielu koncertów jazzowych w Szczecinie - Janusz Strobel, Piotr Biskubski, Mariusz Bogdanowicz, zespół The Globtrotters, Bernard Maseli, Adam Went, Brandon Furman i wielu innych ...
Marcin Matecki – piano
Urodzony w Szczecinie. Od najmłodszych lat uczył się gry na fortepianie, później również na oboju i kontrabasie. Fascynacja muzyką elektroniczną, jazzową a także rockową sprawiła, iż grywał na instrumentach klawiszowych na przestrzeni wielu lat z różnymi zespołami, które cechowały odmienne bądź zróżnicowane style muzyczne.
Po kilkuletniej grze w zespołach rockowych podejmuje współpracę z instrumentalnym kwartetem jazzowym „J.A.M.M.Quartet”, współpracuje z instrumentalistami i wokalistami ze Szczecina i Gorzowa. Ponadto znajduje miejsce w zespołach grających muzykę Gospel a także Dixieland. Bierze udział w jazzowych i dixielandowych festiwalach muzycznych w Niemczech i Danii.
Jako muzyk sesyjny grywa w różnych konstelacjach instrumentalnych. Dość niespodziewany i oryginalny skład zespołu, w którym uczestniczy to „TRIO M3”.
TRIO M3, jako pierwszy, stały skład – bez tradycyjnej sekcji rytmicznej. Saksofon, gitara elektroakustyczna oraz elektroniczne instrumenty klawiszowe, to zestawienie, które doceniło już wielu słuchaczy i organizatorów imprez plenerowych a także muzyki klubowej.
16 marca, godz. 19:00 – Afryka Nowaka – spotkanie na zakończenie sztafety, wstęp wolny
W listopadzie 2009 roku z Boruszyna w Wielkopolsce wyruszyła bezprecedensowa sztafeta podróżników dla upamiętnienia i spopularyzowania dokonania Kazimierza Nowaka, polskiego reportera, który w latach 1931-1936 przemierzył Afrykę z północy na południe i z powrotem, poruszając się rowerem, ale również pieszo, konno, czółnem i na wielbłądzie.
11. stycznia 2012 roku, w 115 rocznicę urodzin Kazimierza Nowaka, 799 dni od startu sztafeta dobiegła końca. Przez ponad dwa lata uczestnicy przemierzyli Czarny Ląd śladami tego niezwykłego podróżnika. W tym czasie 117 uczestników Sztafety podróżując rowerem, pieszo, konno, kajakami i na wielbłądach przejechali przez 18 państw afrykańskich (prze¬jechali Libię, Egipt, Sudan, Sudan Połud¬niowy, Ugandę, Rwandę, Burundi, DR Konga, Zam¬bię, Zim¬babwe, RPA, Namibię, Angolę, Kongo, RŚA, Czad, Niger, Algierię), pokonując ok. 33 500 km. Powiesili 81 tabliczek wyznaczających trasę podróży Kazimierza Nowaka i odnaleźli 6 osób, które spotkały Nowaka w czasie jego wyprawy w latach 1931-1936. Pojechali tam po to, żeby oddać hołd i przywrócić pamięć o tym wielkim człowieku, ale jak sami mówią: dla każdego z nich udział w Sztafecie był też niezwykłą przygodą i źródłem emocji, jakich nie przeżyliby w innych okolicznościach.
16 marca o godz. 19:00 w Klubie Delta rozpocznie się spotkanie z uczestnikami sztafety. Gośćmi specjalnymi będą: Piotr Sudoł, Zbyszek Sas, Rafał Wierzbicki, Sławomir Ciołczyk, Andrzej Ziółkowski, Janusz Adamski.
Wieczór poprowadzi Marzena Szóstak z Polskiego Radia Szczecin.
Spotkaniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy zdjęć obrazujących przebieg wyprawy.
Wystawa potrwa do 28 marca.
17 marca, godz. 19:00 – Maleo Reggae Rockers – Rzeka dzieciństwa - koncert
Zespół Maleo Reggae Rokcers został założony w 1997 roku przez Dariusza „Maleo” Malejonka. W 1998 roku wydał on swoją pierwszą płytę pt. „Za-Zu-Zi”, a 21 listopada 2006 roku ukazała się druga studyjna płyta zespołu pt. „Reggaemova”. Trzecia studyjna płyta „Addis Abeba”, ukazała się 3 sierpnia 2009 roku. Maleo Reggae Rockers wystąpił podczas czterech Przystanków Woodstock (w 2002 i 2003 roku w Żarach oraz w 2006 i 2010 roku w Kostrzynie nad Odrą). W 2011 roku ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. „Rzeka dzieciństwa”.
Najnowszy album Maleo Reggae Rockers „Rzeka Dzieciństwa” jest wydarzeniem niespotykanym i zupełnie wyjątkowym na rodzimym rynku muzycznym – oto zespól nagrał materiał, na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszechczasów – Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego i innych. Utwory te po raz pierwszy zostały zagrane w wersji reggae, jednocześnie pieczołowicie zachowując charakter oryginałów!
Zespół dostał zgodę nawet od tych którzy nigdy nie godzą się na żadne adaptacje swoich utworów. Seweryn Krajewski i p. Małgorzata Niemen wyrazili zgodę po wysłuchaniu pierwszych wersji ze studia piosenek „Płoną Góry, Płoną Lasy”, „Pod Papugami” i „Jednego Serca”!
Piosenki nawiązują stylistyką do dokonań wczesnych The Wailers – roots reggae z elementami rock steady, blusa i funky, wszystko mocno osadzone w klimacie lat 60 i 70 tych . Osiągniecie takiego efektu było możliwe dzięki nagraniom na tzw. „setkę”, tak jak robiono to w tamtych czasach. Całość materiału została zarejestrowana w studiu Sound &More z użyciem całej palety starego analogowego sprzętu i instrumentów z tamtych lat, jednocześnie wykorzystując możliwości współczesnej technologii audio. Następnie nagrania trafiły do studio As One gdzie zostały zmiksowane przez dwójkę mistrzów reggae i dubu Mario Dziurexa Activatora i Jarka „Smaka” Smoka. Materiał muzyczny dzięki tym wszystkim staraniom zachowuje spójność i świeżość. Dodatkowo zaproszeni goście: wokaliści i raperzy młodego pokolenia (Wilku, Gutek, Lilu, Ras Luta, Pięć Dwa), komentują teksty starszych mistrzów z pozycji XXI wieku, co okazuje się b. ciekawym zabiegiem .
Płytę pointuje zaskakująca wersja Etiudy Rewolucyjnej w wersji Dub!
Track Lista:
1. Pomaluj Moje Sny
2. Płoną Góry, Płoną Lasy feat. Mateo Pospieszalski
3. Pod Papugami feat. Lilu
4. Rzeka Dzieciństwa feat. Ras Luta
5. Jednego Serca
6. Korowód II feat. Gutek
7. Kiedy Byłem Małym Chłopcem feat. Wilku
8. Zegarmistrz Światła
9. Gdybym Był Wichrem
10. Strzeż Się Tych Miejsc feat. Pięć Dwa
11. Etiuda Rewolucyjna Dub
-18 marca, godz. 17:00 – Wiosenny Koncert Gitarowy, wstęp wolny
"Wiosenny koncert gitarowy" to kolejna edycja koncertów gitarowych uczniów szczecińskich szkół muzycznych, która to na stałe wpisała się w kalendarz imprez Klubu Delta.
Korzystając z klimatu dużej sceny młodzi i starsi gitarzyści o różnym stopniu zaawansowania zaprezentują uroki gitarowego brzmienia. Koncert z reguły odbiega od sztywnych ram bardzo poważnych koncertów, a to za przyczyną swobodnej i czasem zabawnej konferansjerki prowadzącego i zarazem organizatora koncertu Przemysława Bielca. To za jego przyczyną już od kilku lat dźwięki gitar klasycznych cieszą uszy widzów Klubu Delta.
25 marca, godz. 17:00 – Twarze Osieckiej – koncert, wstęp wolny
Koncert w wykonaniu artystów współpracujących z Miejskim Ośrodkiem Kultury.
Klub Delta
Racławicka 10
70-811 Szczecin
tel. 91 46 47 923
tel./fax 91 46 47 924
newsletter@klubdelta.pl
www.klubdelta.pl