Archiwum artykułów

Księga Puszczy Bukowej

Po kilkunastu latach starań na lokalnym rynku wydawniczym ukazała się niezwykła książka pt. Księga Puszczy Bukowej. Na ponad sześciuset stronach znalazło się całe kompendium wiedzy dotyczące tego fantastycznego obszaru leśnego, jakim jest Puszcza Bukowa. Wprawdzie o Prawobrzeże zahacza tylko południowa część Puszczy, ale jest to nasza chluba i coś, co przyciąga ludzi w tę część miasta. Warto też wiedzieć, jaki wspaniały skarb przyrody nas otacza. O tym możemy dowiedzieć z nowo wydanej książki. Promocja książki odbyła na początku grudnia 2011 roku.

dodano: 02.01.2012

Prawobrzeże w mijającym roku

Od kilku lat pokutuje twierdzenie, że Prawobrzeże to wielka sypialnia i nic praktycznie się tutaj nie dzieje. Malkontentom, a przede wszystkim mieszkańcom Prawobrzeża, chcielibyśmy przypomnieć kilka wydarzeń z mijającego roku, które miały miejsce w naszej dzielnicy. Wiele nowopowstających inwestycji ważne jest nie tylko dla tej części miasta, ale i dla całego Szczecina.

dodano: 31.12.2011

Kombi, lasery i fajerwerki

W tym roku głównym bohaterem Sylwestra w Szczecinie prócz grupy muzycznej Kombi będzie budynek Urzędu Miejskiego. Budynek oświetlony laserami oraz zespół zaprezentują się podczas Multimedialnego Sylwestra, na który zapraszają gospodarze miasta.

dodano: 29.12.2011

Poszukiwana

MONIKA JARZĘBCZYK UR 1995R ZAM. SZCZECIN wzrost :156 cm, waga :42kg szczupła budowa ciała , włosy ciemne, proste długie, oczy brązowe, W chwili zaginięcia ubrana była w czarną kurtkę pikowaną 3/4, spodnie koloru popielatego, buty sportowe czarne krótkie, na głowie miała apaszkę w czarno-białą kratkę, Dziewczyna ostatni raz była widziana w dniu 21.12.2011r. w miejscu zamieszkania. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionej proszone są o kontakt z Komisariatem Policji Szczecin Dąbie pod nr tel. 91-82-19-105 lub 997 i 112.

dodano: 29.12.2011

Zmiany w ruchu na Sylwestra

W związku z organizacją imprezy sylwestrowej inaczej będziemy jeździć po ulicach przylegających do Jasnych Błoni. Uruchomiana zostanie także dodatkowa komunikacja.

dodano: 28.12.2011

Niebezpieczne skrzyżowanie

Chcemy wskazać kierowcom bardzo niebezpieczne skrzyżowanie na ul. Jasnej. Chodzi o wjazd na ul. Jasną z uliczki osiedlowej pomiędzy budynkami Jasna 101 i 103. Na końcu tej niepozornej uliczki znajduje się parking, bardzo często w uliczkę wjeżdżają i wyjeżdżają samochody dostawcze. Niebezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki.

dodano: 28.12.2011

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz XX

O przygotowaniach do jubileuszowego finału orkiestry będziemy informowali na bieżąco na naszym portalu. Jak co roku od 20 lat bądźcie z nami.

dodano: 27.12.2011

Fajerwerki tylko w Sylwestra!

Jak informuje Straż Miejska - Wojewoda Zachodniopomorki wystosował do starostów powiatów, prezydentów miast pismo dotyczące używania fajerwerków.

dodano: 24.12.2011

Misterium Bożonarodzeniowe w Zdrojach

Wiele wzruszeń, refleksji, a co najważniejsze świątecznego klimatu, dostarczyło Misterium Bożonarodzeniowe, które przygotowali i przedstawili uczniowie Zespołu Szkól nr 1 w Zdrojach.

dodano: 22.12.2011

Życzenia,życzenia,życzenia

Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim czytelnikom Dwutygodnika Prawobrzeże.info oraz portalu internetowego Prawobrzeże.info życzy Redakcja

dodano: 22.12.2011

Facebook