Archiwum artykułów

Straż Pożarna zakorkowana

W ostatnim numerze naszej gazety zwracaliśmy uwagę na rozgrzebane skrzyżowanie na ul. Jasnej od strony Struga. Niestety to nie koniec kłopotów.

dodano: 03.11.2011

Chińczycy na Prawobrzeżu

Do niebywałego zdarzenia towarzysko-sportowego doszło kilka dni temu na kortach tenisowych przy ulicy Dąbskiej. Na korcie naprzeciw siebie z rakietami w ręku stanęły deble w składzie Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz znany z organizacji PEKAO OPEN Ireneusz Maciocha. Po stronie chińskiej Gubernator Prowincji Gunagdong Hang Huahuha wraz z partnerem, który przyjechał specjalnie na ten mecz. Mecz odbył się życzenie strony chińskiej.

dodano: 02.11.2011

Gotowi do zimy

Kilka dni temu Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie podpisał umowy na zimowe oczyszczanie miasta. Prawobrzeże oczyszczać będzie MPO a w tym roku o Lewobrzeżną cześć miasta zimą zadba firma Remondis. Na potrzeby utrzymania zimowego ulic i chodników przygotowano blisko 1800 ton soli. „Akcja Zima” będzie kosztowała około 8 milionów złotych.

dodano: 02.11.2011

Truciciele pod lupą

Czarny śmierdzący i duszący dym, nieprzyjemny zapach, kaszlący i duszący się ludzie, to bardzo częsty obrazek w obliczu rozpoczynającego się sezonu grzewczego. Niestety wielu właścicieli posesji Szczecina i Prawobrzeża nie może zrozumieć, że palenie w piecach gumą ze starych opon, śmieciami lub też wyrobami z plastiku, może spowodować zaczadzenie i zniszczenie urządzeń grzewczych. Jest to też poważny problem z zakresu ochrony środowiska.

dodano: 24.10.2011

Ratownicy pilnie poszukiwani

Coraz więcej osób ginie nad wodą w wyniku niefrasobliwości i braku umiejętności ludzi, którzy chcą pomóc osobie potrzebującej pomocy w wodzie. Dotyczy to rodziców, przyjaciół i przypadkowych świadków zdarzeń nad wodą. Aby uniknąć nieszczęścia WOPR na Prawobrzeżu organizuje kurs młodszego ratownika.

dodano: 24.10.2011

Szczucie psem człowieka

Szczucie psem człowieka ma związek z regulacją prawną, która w pewien sposób może dotknąć każdego z nas, a która może przynieść również szerokie konsekwencje prawne, co w świetle powszechnego posiadania psa i czasami wykorzystywania jego „atutów” bywa elementem naszego funkcjonowania.

dodano: 24.10.2011

Radna z powołania

Irena Śliwińska - Radna Rady Osiedla Dąbie już trzecią kadencję pracuje w władzach samorządowych - jak sama mówi, przede wszystkim dlatego, by pomagać, by radą, doświad-czeniem i własnym zaangażowaniem zmieniać na lepsze życie w najstarszej dzielnicy naszego miasta. A że Dąbie to niełatwa  dzielnica do rządzenia, Pani Irena jak i cała rada ma co w Dąbiu robić.

dodano: 08.09.2011

Rowerem na Lewobrzeże

Nareszcie bezpiecznie będzie można przejechać rowerem z Lewobrzeża na Prawobrzeże. W październiku zostanie oddany do użytku ośmiokilometrowy odcinek Drogi Rowerowej wzdłuż Trasy Zamkowej.

dodano: 08.09.2011

100 000 dla Policji

Laboratorium kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie otrzyma wsparcie z budżetu województwa zachodniopomorskiego w wysokości 100.000 tys. złotych.

dodano: 08.09.2011

Na Dąbskiej nieco optymistycznie

Z wielkimi nadziejami witała dyr. SP nr 59 Dorota Pijanka swoich uczniów podczas inauguracji roku szkolnego 2011/2012. Jest nadzieja, że w przyszłym roku ruszy dawno oczekiwana rozbudowa szkoły, jest też nadzieja, że najmłodsi uczniowie szybko się zaaklimatyzują i bez problemów przebrną przez pierwsze szkolne dni.

dodano: 08.09.2011

Facebook