Archiwum artykułów

Truciciele pod lupą

Czarny śmierdzący i duszący dym, nieprzyjemny zapach, kaszlący i duszący się ludzie, to bardzo częsty obrazek w obliczu rozpoczynającego się sezonu grzewczego. Niestety wielu właścicieli posesji Szczecina i Prawobrzeża nie może zrozumieć, że palenie w piecach gumą ze starych opon, śmieciami lub też wyrobami z plastiku, może spowodować zaczadzenie i zniszczenie urządzeń grzewczych. Jest to też poważny problem z zakresu ochrony środowiska.

dodano: 24.10.2011

Ratownicy pilnie poszukiwani

Coraz więcej osób ginie nad wodą w wyniku niefrasobliwości i braku umiejętności ludzi, którzy chcą pomóc osobie potrzebującej pomocy w wodzie. Dotyczy to rodziców, przyjaciół i przypadkowych świadków zdarzeń nad wodą. Aby uniknąć nieszczęścia WOPR na Prawobrzeżu organizuje kurs młodszego ratownika.

dodano: 24.10.2011

Szczucie psem człowieka

Szczucie psem człowieka ma związek z regulacją prawną, która w pewien sposób może dotknąć każdego z nas, a która może przynieść również szerokie konsekwencje prawne, co w świetle powszechnego posiadania psa i czasami wykorzystywania jego „atutów” bywa elementem naszego funkcjonowania.

dodano: 24.10.2011

Radna z powołania

Irena Śliwińska - Radna Rady Osiedla Dąbie już trzecią kadencję pracuje w władzach samorządowych - jak sama mówi, przede wszystkim dlatego, by pomagać, by radą, doświad-czeniem i własnym zaangażowaniem zmieniać na lepsze życie w najstarszej dzielnicy naszego miasta. A że Dąbie to niełatwa  dzielnica do rządzenia, Pani Irena jak i cała rada ma co w Dąbiu robić.

dodano: 08.09.2011

Rowerem na Lewobrzeże

Nareszcie bezpiecznie będzie można przejechać rowerem z Lewobrzeża na Prawobrzeże. W październiku zostanie oddany do użytku ośmiokilometrowy odcinek Drogi Rowerowej wzdłuż Trasy Zamkowej.

dodano: 08.09.2011

100 000 dla Policji

Laboratorium kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie otrzyma wsparcie z budżetu województwa zachodniopomorskiego w wysokości 100.000 tys. złotych.

dodano: 08.09.2011

Na Dąbskiej nieco optymistycznie

Z wielkimi nadziejami witała dyr. SP nr 59 Dorota Pijanka swoich uczniów podczas inauguracji roku szkolnego 2011/2012. Jest nadzieja, że w przyszłym roku ruszy dawno oczekiwana rozbudowa szkoły, jest też nadzieja, że najmłodsi uczniowie szybko się zaaklimatyzują i bez problemów przebrną przez pierwsze szkolne dni.

dodano: 08.09.2011

2 miliony złotych na remont Komisariatu Policji Szczecin Dąbie

W środę (tj. 09.03.2011r.) o godzinie 9.00 w Komisariacie Policji Szczecin Dąbie przy ulicy Pomorskiej 15 Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie nadinsp. Wojciechem Olbrysiem podpisze porozumienie w sprawie przekazania środków finansowych z Urzędu Miasta w kwocie 2 milionów złotych przeznaczonych na drugi etap remontu powyższego komisariatu.

dodano: 07.03.2011

Konsorcjum firmy Eurovia przejęło plac budowy ul. Struga

 W najbliższych tygodniach wykonawca będzie organizował plac budowy. O planowanych utrudnieniach w ruchu oraz zmianach organizacji przejazdu będziemy informować na bieżąco.

dodano: 22.02.2011

Na rowerze wzdłuż rzeki Płoni

Śniegi puściły i w Dąbiu robota wre! Ruszyła budowa dwukilometrowej trasy spacerowo-rowerowej wzdłuż rzeki Płoni. Aktualnie ukończono blisko 40 procent robót. Planowane oddanie inwestycji to kwiecień 2011 roku. Przede wszystkim jest dobra wiadomość dla rowerzystów. Nareszcie będą mogli bezpiecznie poruszać się na rowerach, po terenach tej części Prawobrzeża.

dodano: 22.02.2011

Facebook