Archiwum artykułów

ŚMIERĆ ZANIECZYSZCZENIOM I BRUDNEJ WODZIE

14 lipca na Wałach Chrobrego w strugach deszczu na przemian ze słońcem uroczyście zakończono tegoroczny, a XVII z kolei Flis Odrzański. Flis, to nie tylko poznawanie regionu i okolic rzeki Odry. Podczas imprezy odbywają się warsztaty ekologiczne na których uczniowie gimnazjów, szkół średnich, oraz studenci z naszego miasta badali czystość akwenów wodnych Szczecina i okolic.

dodano: 16.07.2012

27-29 lipca 2012 – Dąbskie Wieczory Filmowe

Dąbskie Wieczory Filmowe to prezentacje i spotkania filmowe w wakacyjnych warunkach, na plaży nad czwartym co do wielkości jeziorem w Polsce. Takie połączenie sprzyja budowaniu wyjątkowej atmosfery, a światła miasta po drugiej stronie jeziora stwarzają dodatkowe poczucie oderwania od codzienności.Jednym z patronów medialnych imprezy jest Dwutygodnik Prawobrzeze.info oraz portal Internetowy Prawobrzeze.info.

dodano: 16.07.2012

Flis Odrzański wpływa do Szczecina

Dobiega końca tegoroczny 17 Flis Odrzański. 14 lipca do Szczecina wpłyną tratwy oraz jednostki pływające towarzyszące Flisowi. Przypomnijmy Flis Odrzański, to impreza w którą włączone są wszystkie regiony leżące nad Odrą. Flis to promocja Odry, oraz regionów nad nią leżących. W imprezę zaangażowana jest młodzież szkolna oraz studenci. Patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

dodano: 13.07.2012

Przedszkola od września

Podczas konferencji prasowej została zaprezentowana bieżąca sytuacja dotycząca zatrudnienia w przedszkolach publicznych na rok szkolny 2012/2013.

dodano: 12.07.2012

Centrum Żeglarskie bezpieczne

Od tego sezonu, oprócz obowiązkowych apteczek, w Centrum Żeglarskim na ul.Przestrzennej dostępny jest także defibrylator. Mamy nadzieję, że nigdy nie będzie trzeba go użyć, ale na wszelki wypadek wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni z pierwszej pomocy i jego obsługi. Jesteśmy jedyną przystanią, która jest w posiadaniu AED.

dodano: 12.07.2012

Gwiazdy na korcie

W ostatni weekend na kortach w Świnoujściu powiało wielkim światem. Na miejscowych kortach pojawili się artyści estrady, filmu oraz gwiazdy sportu

dodano: 09.07.2012

Przyjaciółka czy handlarka?

To kolejny projekt w Gimnazjum nr 7 im Sybiarków organizowany przez Samorząd Uczniowski rozbudzający w uczniach poczucie świadomości , przynależności szkolnej i społecznej oraz odpowiedzialności za siebie i innych.

dodano: 08.07.2012

Okrągły stół w puszczy

Kochają ją szczecinianie nie bez powodu. Bo jest duża, piękna, ma swój specyficzny mikroklimat, no i dlatego, że można się w niej zrelaksować. Ale nie wszystkim, którzy ją kochają wszystko się podoba. Bo w Puszczy Bukowej hałasują motocykliści i guadowcy, bo wejście do niej od strony ul. Mącznej jest zniszczone przez ciężki sprzęt, a leśnicy zamiast dbać o ten piękny kawałek przyrody, potrafią go niszczyć i to na sporych połaciach. Tak twierdzi część miłośników Puszczy.

dodano: 06.07.2012

Warto być dobrym

Szkoła Podstawowa nr 74 im. Stanisława Grońskiego bierze udział w I edycji akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Dzieci z 1500 szkół w całej Polsce brały udział w konkursie na dobre uczynki w ramach akcji, laureaci z każdej placówki wygrali rowery górskie marki KROSS. Laureatką akcji „Warto być dobrym” w szkole SP 74 została uczennica kl. 4c Marta Falińska

dodano: 05.07.2012

Turniej piłkarski VIP ORLIK CUP 2012

MUKS ŻAKI serdecznie zaprasza do zgłaszania drużyn na turniej piłkarski VIP ORLIK CUP 2012.

dodano: 03.07.2012

Facebook