Wicemistrz olimpijski najlepszy w Szczecinie

10.09.2012, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Bjorn Otto z Niemiec zwyciężył w VIII Mitingu Skoku o Tyczce który odbył się w 9 września 2012 r na Palcu Lotników w Szczecinie. Niemiec pokonał poprzeczkę na wysokości 5m 60 cm

W Mitingu wystartowało 9 zawodników z Polski, Ukrainy, Niemiec i Kuby. Zawodnicy startujący w Szczecinie są doskonale znani w tej dyscyplinie sportu. Startowali na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Niemiec Bjorn Otto zdobył srebrny medal podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Drugie miejsce w zawodach wywalczył Kubańczyk Lazaro Borges, trzecią pozycję zajął Polak Przemysław Czerwiński. Zawody jak zwykle przyciągnęły liczne rzesze mieszkańców Szczecina, którzy w piękne niedzielne słoneczne popołudnie znakomicie dopingowali skaczącym zawodnikom. Podczas imprezy w licznych konkursach z nagrodami swoją wiedzę o sporcie mogli sprawdzić mieszkańcy Szczecina. Zabawa była doskonała i wiele cennych nagród trafiło w ręce mieszkańców Szczecina. Poniżej fotoreportaż z zawodów Tekst i foto Andrzej Wiśniewski