XIII Wiosenny Rajd Kniejołaza

17.05.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy
Już w najbliższą niedziele Klub Kniejołaza wyruszy w kolejną trasę

Za oknem fantastyczna pogoda, a każdemu z nas należy się chwila odpoczynku i odejścia od szarej codzienności. Klub Kniejołaza gwarantuje to podczas rajdu w głąb Puszczy Bukowej.

Będzie to już trzynasta (mamy nadzieję, że nie pechowa) edycja Rajdu Kniejołaza. Rozpocznie się ona 19 maja przy pętli autobusowej na osiedlu Bukowym i tam również będzie miała swoją metę. Czas trwania to około siedem godzin, a trasa obejmuje około 16 kilometrów. W podróży mogą towarzyszyć nam dzieci oraz zwierzęta. Bierzemy je na własną odpowiedzialność.

A co będzie głównym „bohaterem” niedzielnej podróży?
"Charakterystyczną cechą krajobrazu ukształtowanego przez lodowiec są liczne głazy narzutowe. Pochodzą z dalekiej Skandynawii. Przesuwający się ku południowi lądolód wyrywał je z podłoża jako różnej wielkości bloki skalne i transportował dalej, by w końcu pozostawić w miejscu , gdzie się wytapiał. Według legend jednak to, że na naszym terenie jest tak wiele eratyków (z łac. errare – błądzić), sprawiły przed wiekami olbrzymy zamieszkujące ziemię. Jak było naprawdę? ...Odpowiedź na to pytanie, oraz wiele innych ciekawostek dotyczących głazów poznają wszyscy którzy ruszą z Klubem Kniejołaza w Knieję – Szlakiem Leśnych Olbrzymów." - czytamy na stronie Klubu Kniejołaza.

 

Autor: Rafał Czajkowski

 

Galeria zdjęć

Już w najbliższą niedziele Klub Kniejołaza wyruszy w kolejną trasę

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.