Niewyraźne znaki

22.05.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jeżdżąc po Szczecinie nie można nie zauważyć problemów ze znakami drogowymi. Jedne zaprzeczają samym sobie, drugie zaś są bardzo niewidoczne.

Jak ważne dla bezkolizyjnego ruchu są znaki drogowe, wiedzą wszyscy zmotoryzowani. Wiedzą to również autorzy pytań teoretycznych na egzaminie na prawo jazdy. Zwiększająca się ilość wypadków na polskich drogach to bardzo często wina kierowców, jednak zdarzają się również przypadki, w których tłumaczą sie słabą widocznością znaków, lub po prostu brakiem jakiejkolwiek informacji na drodze.

Jeden z naszych czytelników, Pan Jacek, zwrócił nam uwagę na jeden z tych problemów, które iały miejsce na Prawobrzeżu:

- Na skrzyżowaniu ulicy Pszennej i Mącznej jest niewyraźne (wyblakłe) oznakowanie poziome ulicy, przez co dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

 Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego:

- Obecnie trwa odnawianie pozimowe oznakowania poziomego na terenie całego miasta.
Przyjęty jest harmonogram odnawiania, zgodnie z którym w pierwszej kolejności odnawiane jest oznakowanie poziome na drogach krajowych i wojewódzkich. Ulica Pszenna i Mączna są ulicami powiatowymi i zostaną odnowione w ciągu najbliższych tygodni.

[Aktualizacja na dzień 17.05] Słowa ze strony Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego znalazły pokrycie w czynach. Stare, wyblakłe znaki zostały wymienione na nowe i widoczne z daleka.

Autor: Rafał Czajkowski

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook