Archiwum artykułów

Toniemy w śmieciach?

Kilka tygodni temu sejm wprowadził do życia ustawę „śmieciową”. Brak okresu przejściowego sprawił, że ustawa zamiast ułatwiać - utrudnia. Przez brak kontenerów Prawobrzeże tonie w śmieciach.

dodano: 26.07.2013

Prace przy SST

Mimo upałów za oknem robotnicy nie mają dnia przerwy przy budowie trasy SST. Mija już trzeci miesiąc od rozpoczęcia pierwszych prac.

dodano: 26.07.2013

Wycieczka do Prenzlau

Mimo okresu wakacyjnego Rada Osiedla Bukowe-Klęskowo nie próżnuje. Na dzień 18 sierpnia zorganizowany został wyjazd do Prenzlau.

dodano: 26.07.2013

Nowy parking

Staraniem samorządowej Rady Osiedla Słoneczne, przy ulicy Jasnej powstał parking na około dziesięć samochodów.

dodano: 25.07.2013

Koniec udręki

Po kilku latach starań, wielu skargach od mieszkańców, przyszedł wreszcie kres udręki. Tak mieszkańcy komentują załatwienie sprawy rezonującej siatki ochronnej na boisku Orlik w Centrum Kształcenia Sportowego przy ulicy Rydla.

dodano: 24.07.2013

Sonda

W tym wydaniu naszego dwutygodnika postanowiliśmy zapytać naszych czytelników o wielką imprezę, która zbliża się wielkimi krokami do naszego miasta. Mowa o The Tall Ship Races w dniach od 3 do 6 sierpnia. Co sądzą o tym mieszkańcy Prawobrzeża?

dodano: 23.07.2013

Likwidują place zabaw

Plac zabaw na skwerze przy placu Słowiańskim w Dąbiu (obok Delty), do natychmiastowej likwidacji! Taka jest konkluzja pisma Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony środowiska UM w Szczecinie do Rady Osiedla Dąbie.

dodano: 22.07.2013

SCR przechodzi do historii

Szczecińskie Centrum Renowacyjne przestaje już istnieć. Zastąpi je Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Prawobrzeże".

dodano: 22.07.2013

Z Prawobrzeżem.info po Europie – Wiedeń

Lipiec to czas wakacji, kąpieli, zarówno tych wodnych jak i słonecznych oraz odpoczynku. Przez pierwsze dwa tygodnie redaktor, Rafał Czajkowski, odwiedzi Pragę, Wiedeń oraz Budapeszt, szukając cech wspólnych ze szczecińskim Prawobrzeżem.

dodano: 21.07.2013

Sukces szpitala w Zdrojach

Lekarze oddziału neurochirurgii w Zdrojach odnieśli niemały sukces. Przeprowadzili oni udaną operację na u pacjentów cierpiących na chorobę moyamoya.

dodano: 20.07.2013

Facebook