Archiwum artykułów

Jak uwolnić się od nałogu

Miejski Ośrodek Kultury w Dąbiu był organizatorem finansowanych przez Urząd Miasta Szczecin warsztatów plastycznych pn. "Wolni od nałogu". Był to projekt skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych oraz młodzieży licealnej. Formą realizacji projektu były: wykłady, zajęcia warsztatowe jak również konsultacje indywidualne z instruktorami.

dodano: 29.11.2012

Herbatka na uspokojenie i Święty Mikołaj

Śnieżynki, pyszne ciasto własnej roboty oraz herbatkę melissa na uspokojenie zafundowała dyrekcja Gimnazjum Nr 7 rodzicom podczas ostatniego w tym roku spotkania rodziców przed klasyfikacją na półrocze. Z tych atrakcji rodzice mogli skorzystać podczas Kiermaszu Świątecznego, który odbył się w Gimnazjum przy ul. Nałkowskiej.

dodano: 28.11.2012

(Nie)szybki tramwaj

Unia Europejska, spotkanie na szczycie, budżet. Te słowa jak mantra przewijają się przez wszystkie kanały informacyjne w Polsce. Jednak na wydarzenia mające miejsce w Brukseli, również Prawobrzeże musi patrzeć z szeroko otwartymi oczyma.

dodano: 28.11.2012

Boisko niezgody

Kiedy blisko dwa lata temu oddawano do użytku zespół boisk Orlik na Osiedlu Majowym nikt nie przypuszczał, że ten piękny obiekt sportowy stanie się przedmiotem sporów pomiędzy Gimnazjum nr 7, a mieszkańcami domków jednorodzinnych usytuowanych tuż przy boisku. Problem dotyczy piłek wpadających na posesje właścicieli domków podczas gry w siatkówkę.

dodano: 27.11.2012

Zdunowo na rolkach

Już niedługo mieszkańcy Prawobrzeża będą mogli korzystać z nowo otwartego placu do jazdy na rolkach, a podczas mrozów do ślizgania się na nim. Przy ulicy Drwali w Zdunowie w życie wchodzi nowy projekt, który będzie kosztował Zakład Usług Komunalnych 88,6 tysiąca złotych.

dodano: 27.11.2012

Turniej o Puchar Redaktora Naczelnego

Czwartego grudnia w Gimnazjum nr 7 przy ul. Zofii Nałkowskiej 33 rozegrana zostanie siódma edycja siatkarskiego turnieju dla młodzieży. Organizatorami imprezy są Dwutygodnik Prawobrzeże.info oraz Gimnazjum nr 7.

dodano: 26.11.2012

Goście z WORD-u

Przedszkole Publiczne nr 9 odwiedzili goście z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

dodano: 26.11.2012

Opiekunka na zadzwonienie

„Każdy inaczej reaguje na śmierć. Zabrzmi to okrutnie, ale czasem pierwszą reakcją jest śmiech. Nie jest to śmiech złośliwy. To bardziej taki odruch, którego nie można powstrzymać. Najpierw trzeba się wyśmiać, by później móc płakać.” Tak wygląda codzienność opiekunki osób starszych.

dodano: 26.11.2012

Ruszaj się, bo zardzewiejesz

Jesteś aktywny fizycznie? Lubisz ruch na świeżym powietrzu? Dołącz do nas. Uczniowski Klub Kolarski CKS „Trygław” organizuje biegi na os. Bukowym. Udział może wziąć każdy. Biegi odbywają się raz w miesiącu na oznakowanej trasie.

dodano: 26.11.2012

Europa zawitała do Szczecina w Centrum Urody Venisse.

Wykwalifikowany personel, miła obsługa, pięknie urządzone i przestronne wnętrze. Przede wszystkim powiew europejskich standardów. Tego wszystkiego można doświadczyć w Centrum Urody Venisse przy ulicy Jasnej 1/12.

dodano: 24.11.2012

Facebook