Archiwum artykułów

Problematyczne miejsca parkingowe przy ul. Jasnej

Popularne koperty dla osób niepełnosprawnych często generują liczne problemy. Nierzadko są zajmowane przez nieuprawnionych do tego kierowców. W przypadku ul. Jasnej na miejscach przeznaczonych dla dwóch aut staje ich więcej.

dodano: 06.11.2012

Zaatakowali w tramwaju - teraz spędzą czas w areszcie

Szczecińscy wywiadowcy zatrzymali trzech sprawców odpowiedzialnych za rozbój, w wyniku którego pokrzywdzony mężczyzna został pobity. Napastnicy ukradli reklamówkę z ulotkami oraz portfel z pieniędzmi. Cała trójka zatrzymanych trafiła do aresztu na trzy miesiące.

dodano: 05.11.2012

Spełnione obietnice

Magistrat dotrzymał słowa! 12 października ruszyła przebudowa Szkoły Podstawowej nr 59 usytuowanej przy ul. Dąbskiej. Aktualnie trwa niwelacja terenu pod budowę sali gimnastycznej i budynku dydaktycznego.

dodano: 02.11.2012

Gimnazjum nr 7 z pasją

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem postanowili wesprzeć trzecioklasistów w podjęciu tak trudnej decyzji, jaką jest decyzja o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i przygotowali cykl spotkań zawodoznawczych pod hasłem „Kocham to co robię”.

dodano: 02.11.2012

Dla rodziny – targi MAMY DZIECKO 2012

Tylko raz w roku jest okazja, by w regionie zachodniopomorskim kompleksowo skorzystać z rozmaitych porad dotyczących ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa, by poznać w jednym miejscu ofertę produktów dla dzieci i rodziców, a do tego zapewnić swoim maluchom świetną zabawę. Taką okazją są Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO. Ich druga edycja odbyła się w dniach 20-21 października 2012 roku w hali MTS w Szczecinie. Zgromadziła 70 wystawców i 4000 zwiedzających.

dodano: 01.11.2012

ZUS informuje !!

Informacja w sprawie godzin pracy ZUS 2 i 17 listopada

dodano: 31.10.2012

Nim zapłoną znicze

Święto Zmarłych tradycja, która na stałe wrosła w kulturę i tradycję naszego narodu. Co roku spotykamy się przy grobach by powspominać tych, którzy odeszli, których nie ma wśród nas ale jednak „żyją” gdyż przetrwali dzięki temu, że o nich pamiętamy. Warto, aby w tym zabieganym świecie choćby na chwilę przystanąć, pomyśleć, bo tyle po człowieku jak długo pozostanie w pamięci.

dodano: 31.10.2012

Jesienny Turniej Recytatorski ROMANTYCZNIE 2012

JTR ROMANTYCZNIE to organizowane po raz siedemnasty ogólnopolskie spotkania miłośników żywego słowa oraz literatury. Uczestnikami Romantycznie jest „czołówka” recytatorów z naszego kraju. Konkurs odbędzie sie 8-11 listopada

dodano: 31.10.2012

Akcja Zima

9 milionów złotych czyli o 100 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym przeznaczono na Akcję Zima na terenie Szczecina. W tym roku Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zawarł umowy na Zimowe oczyszczanie miasta z firma Remondis i MPO. O Prawobrzeże Zimą zadba MPO Lewobrzeżną częścią miasta tej Zimy zaopiekuje się firma Remondis.

dodano: 29.10.2012

Na pomoc dziecku

Co raz więcej dzieci krzywdzonych jest przez rodziców lub też opiekunów. Często wynika to z frustracji, trudnej sytuacji materialnej, braku pracy, alkoholizmu lub też patologii w rodzinie. Niestety problem dzieci poddawanych przemocy w rodzinie nie maleje biją na alarm pedagodzy. Bagatelizowanie tego zjawiska może spowodować nieodwracalne zmiany w psychice dziecka lub doprowadzić do jego śmierci!

dodano: 29.10.2012

Facebook