Archiwum artykułów

Big-beat znów w Szczecinie

Rytmy big-beatu można było usłyszeć 10 czerwca w Klubie Delta. W ramach przedsięwzięcia „Jazz na rogatkach” odbyły się tam: pokaz filmu i koncert -wspomnienie szczecińskich początków big-beatu.

dodano: 11.06.2012

Plażowa Piłka Ręczna w Dąbiu

Od 2007 roku dąbska plaża miejska gości zespoły biorące udział w młodzieżowych rozgrywkach w plażowej piłce ręcznej. Organizatorem tego niespotykanego na skalę naszego miasta wydarzenia jest Uczniowski Miejski Klub Sportowy Dąbie działający przy Zespole Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana. Bliskość miejskiej plaży oraz zamiłowanie organizatorów do piłki ręcznej dały Prawobrzeżu możliwość obserwowania niezwykle widowiskowej dziedziny sportu, jaką jest piłka ręczna na plaży.

dodano: 11.06.2012

Dni Morza 2012

Zlot oldtimerów, koncerty, najpiękniejsze żaglowce i tysiące szczecinian - tak wyglądały Dni Morza 2012, które odbyły się w dniach od 8 do 10 czerwca. Odbyła się także msza ekumeniczna, która miała miejsce na żaglowcu Baltic Beauty. Dla ludzi niepełnosprawnych zorganizowano zajęcia na żaglowcu Zjawa IV. W Szczecinie gościły też okręty wojenne: okręt podwodny Orzeł i Okręt Transportowo-Minowy ze Śwnoujścia. Hitem imprezy były warsztaty ekologiczne i naukowe oraz wielka parada morska w wykonaniu uczniów szczecińskich szkół. Nie zabrakło też parady żaglowców.

dodano: 11.06.2012

Junaki i inne stalowe rumaki

8 – 10 czerwca: podczas gdy jedni spędzali czas w żeglarskich klimatach Dni Morza, inni zjechali się w Dąbiu na zjazd motocyklowy. Była parada ulicami Szczecina, były zabawy i różne konkurencje motocyklowe, koncerty zespołów rockowych, wystawcy związani z branżą motocyklową, a przede wszystkim był to czas wspólnie spędzony przez wszystkich miłośników motocykli.

dodano: 11.06.2012

Angielski przy piwie

Zapraszam wszystkich na "Angielski przy piwie"

dodano: 06.06.2012

14 czerwca, godz. 19:00, Heya Club – Luxtorpeda – koncert (+ support – Charlie Monroe)

14 czerwca 2012 r. w Heya Club w Szczecinie wystąpi zespół LUXTORPEDA – muzyczne odkrycie 2011 roku, nominowani w 4 kategoriach do nagrody Fryderyk 2011 r., laureaci tej nagrody w kategorii Album Roku – Rock. To zespół–kolektyw, supergrupa, w skład której wchodzą muzycy znani od lat z wielu muzycznych przedsięwzięć.

dodano: 05.06.2012

Dąbski Bieg Uliczny

1 czerwca na terenie Zespołu Szkół Nr 2 w Dąbiu odbył się IX Dąbski Bieg Uliczny, którego organizatorem jest Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji „Talent Promocja Postęp”. Udział wzięło w nim 310 osób, w tym: przedszkolaki i uczniowie szczecińskich szkół oraz mieszkańcy naszego miasta, a także przedstawiciele służb mundurowych.

dodano: 04.06.2012

Nauczyciel ratuje życie uczennicy

O wielkim szczęściu może mówić jedna z uczennic Zespołu Szkół nr 2 w Dąbiu. Tylko szybki refleks nauczyciela wychowania fizycznego, oraz umiejętności ratownika medycznego spowodowały, że podczas omdlenia uczennica natychmiast uzyskała pierwszą pomoc. Dzisiaj jej życiu nie grozi niebezpieczeństwo. Wtedy natychmiastowej pomocy udzielił Robert Karbownik nauczyciel w-f oraz trener piłki ręcznej.

dodano: 03.06.2012

Hurra kładki gotowe do użytku

Po dwóch latach budowy!! 2 czerwca zostaną oddane do użytku kładki dla pieszych przy ul Gdańskiej i przy ulicy Merkatora. Wcześniej po kładkach mieliśmy chodzić w 2011 roku. Po rocznym poślizgu kładki są.

dodano: 01.06.2012

„Mundial 2006” - fotoreportaż w Delcie

Korzystając z bliskości Berlina, gdzie odbywały się mecze, fotograficy Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego uwiecznili okołostadionową atmosferę towarzyszącą meczom.

dodano: 30.05.2012

Facebook