Archiwum artykułów

Bezwzględny właściciel

W Dąbiu, przy ulicy Pomorskiej, znaleziona została suczka dobermana. Pies był przywiązany do drzewa i miał na szyi ostrą kolczatkę.

dodano: 15.05.2013

Zmiany drogowe na Hangarowej i Eskadrowej

W związku z rozpoczęciem budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju na kierowców czeka bardzo długa lista zmian na drogach. Na pierwszy ogień idą ulice Hangarowa i Eskadrowa.

dodano: 15.05.2013

Szkoła muzyczna w willi Gruneberga?

Zabytkowa willa Gruneberga, która będzie przesunięta z powodu budowy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, będzie miała nowe zastosowanie. Powstać ma tam szkoła muzyczna.

dodano: 13.05.2013

NOC MUZEÓW W KSIĄŻNICY POMORSKIEJ „…gwiazd szukam, przewodniczek łodzi…” 18 maja 2013 (sobota), godz. 18.00-24.00 Książnica Pomorska, budynek od ul. Dworcowej 8

Zapraszamy na Noc Muzeów do Książnicy Pomorskiej. Temat przewodni tegorocznej nocy odsyła do cytatu Adama Mickiewicza ze Stepów Akermańskich „Patrzę w niebo, gwiazd szukam, przewodniczek łodzi..” Pokażemy zbiory Książnicy związane z morzami i ocenami: będzie rzadka okazja zobaczyć oryginalny dziennik okrętowy z XVII w. czy fotografie z wodowania statku M/s Gałczyński w 1964 r. Będą zdjęcia przywołujące morski Szczecin, archiwalne czasopisma o tematyce morskiej. Książki z kolekcji starych druków zilustrują wyobrażenia o morskich głębinach i żyjących w nich potworach. Pisarka Monika Szwaja opowie o swoich morskich podróżach i zaprezentuje własne szanty. Wystąpi Chór Concertinoz pieśniami z egzotycznych wysp i tańcem hula. Żeglarze: Willi Kryska i Piotr Owczarski powspominają swoje rejsy. Można będzie zobaczyć, jak konserwujemy stare dokumenty, zwiedzić przedwojenny magazyn biblioteki, posłuchać anegdot z mesy pisarza marynisty Henryka Mąki w interpretacji Stanisława Heropolitańskiego. Dla dzieci mamy w programie zabawy i warsztaty.

dodano: 13.05.2013

Policja chwali zmiany w funkcjonowaniu buspasa

Ulica Energetyków od kilkunastu tygodni elektryzuje kierowców całego Szczecina. Przed tygodniem doszło tam do kilku zmian. Szczecińska policja ocenia te zmiany pozytywnie.

dodano: 11.05.2013

Piknik nad Odrą

Już w najbliższy weekend, na Wałach Chrobrego, będzie miał miejsce kolejny Piknik nad Odrą. Będzie to połączenie turystycznego festynu z targami żywności.

dodano: 10.05.2013

V Szczeciński Bieg Nocny

Już w sobotę, 18 maja 2013 roku, odbędzie się Szczeciński Bieg Nocny. To już piąta edycja tej imprezy, która praktycznie na stałe zagościła w kalendarzu wszystkich fanów wieczornych zmagań w Puszczy Bukowej.

dodano: 08.05.2013

Sonda

Za nami niewątpliwa przyjemność przeżycia jednego z najdłuższych weekendów w roku. Jak popularną „majówkę” spędzali mieszkańcy Prawobrzeża?

dodano: 07.05.2013

Panaceum

Ostatni film Stevena Soderberga jest zaskakującym thrillerem z podtekstem społecznym, który spodoba się zarówno miłośnikom dobrych zagadek kryminalnych jak i filmowej krytyki zachodniego społeczeństwa. Główną bohaterką Panaceum jest Emily (Rooney Mara), która od lat zmaga się z depresją.

dodano: 07.05.2013

Mistrzowie Parkowania nie odpoczywają

Majowy weekend sprzyja ogólnie pojętemu relaksowi oraz rozwijaniu pasji Polaków jaką jest grillowanie. Jednak nie wszyscy postanowili w ten schemat się wpasować. Mistrzowie Parkowania nie robią sobie wolnego od utrudniania życia mieszkańcom Szczecina.

dodano: 06.05.2013

Facebook