Archiwum artykułów

PEKAO OPEN 2012 rozpoczęte

Za nami – no, prawie – pierwszy dzień Pekao Szczecin Open 2012 (17-23 września, pula nagród 106.500 euro + hospitality, korty Promasters w Szczecinie). W chwili kiedy piszemy te słowa na korcie numer 1 walczy jeszcze Michał Przysiężny z Ukraińcem Artemem Smirnowem, a na korcie centralnym trwa jeszcze „mecz dnia”, w którym Albert Montanes (Hiszpania, 4) zmaga się z Potito Starace (Włochy). Jednak dla nas najważniejsze, że dziś grali Polacy. Z różnym skutkiem…

dodano: 17.09.2012

Konsultacje społeczne w sprawie gospodarki odpadami

Szczecin rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie nowej gospodarki odpadami. W tym celu rusza specjalna strona internetowa, na której można opowiedzieć się za jedną z trzech metod naliczania opłat za wywóz śmieci, skorzystać z kalkulatora opłat i zapoznać się z projektami uchwał.

dodano: 17.09.2012

Jaskra – ciche niebezpieczeństwo

Przychodzi okres w życiu człowieka gdy zaczyna coraz częściej zauważać problemy ze zdrowiem, których wcześniej nigdy nie miał. Choroby układu krążenia, cukrzyca, problemy ze wzrokiem. Co się dzieje? Zaniepokojeni udajemy się do lekarza i okazuje się, że nadciśnienie wynika z szalonego trybu życia, a problem z oczami to jaskra - choroba oczu, która pojawia się nie wiadomo skąd. Po konsultacji z okulistą pada diagnoza: to jest choroba nieuleczalna, która może doprowadzić do ślepoty. Diagnoza brzmi jak wyrok! Okazuje się jednak, że jaskra leczona w porę może mieć znacznie łagodniejszy przebieg.

dodano: 17.09.2012

Targi WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne

Urządzasz dom, remontujesz mieszkanie, zmieniasz wystrój pokoju, planujesz aranżację biura? Te targi są dla ciebie - 21. Targi Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz "WSZYSTKO DLA DOMU + wnętrza komercyjne". Odbędą się one w dniach 5-7 października w hali MTS.

dodano: 16.09.2012

Procesja w Zdrojach

15 września w Zdrojach między godz 10:00 a 11:00 wystapią utrudnienia w ruchu drogowym w związku z organizowaną w tym czasie procesją.

dodano: 14.09.2012

Szkoła mistrzów

Od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 59 przy ul. Dąbskiej uczestniczą w niecodziennych lekcjach wychowania fizycznego. Zamiast gnieździć się w małej salce gimnastycznej w ramach lekcji wychowania fizycznego i godzin wychowawczych przychodzą na sąsiadujące ze szkołą korty Szczecińskiego Centrum Tenisowego. Sprzęt do gry i miejsce na kortach dzieci otrzymują bezpłatnie.

dodano: 14.09.2012

BABI TARG – po raz drugi w Szczecinie!

We wrześniu odbędzie się w Szczecinie druga edycja niezwykle popularnego BABIEGO TARGU organizowanego przez poznański Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD. Zapisy trwają od 4 września i już teraz można powiedzieć, że impreza spodobała się Szczeciniankom i Szczecinianom – swój udział zapowiedziało już blisko 100 osób! Ciekawą inicjatywą podczas drugiej edycji przedsięwzięcia będzie kiermasz rękodzieła i biżuterii artystycznej. To doskonała okazja, aby zdobyć wyjątkową biżuterię czy dodatki. Nowością będzie także MAMI BABI TARG. Organizatorzy przewidzieli specjalne miejsce dla mam, które chcą wymienić się odzieżą dziecięcą czy ciążową. Przedsięwzięciu będą towarzyszyły eko-warsztaty dla dzieci. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, należy wcześniej mailowo zgłosić swój udział (info@babilad.pl).

dodano: 12.09.2012

Święto Wojsk Lądowych

10 września w rocznicę zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem w Wojsku Polskim obchodzone było Święto Wojsk Lądowych. Przypomnijmy na pamiątkę wiktorii Wiedeńskiej od niedawna obchodzone jest to święto w Wojsku Polskim. Tak jak we wszystkich jednostkach Wojsk Lądowych w Polsce i poza jej granicami saperzy z Podjuch również obchodzili uroczyście swoje święto.

dodano: 10.09.2012

Wicemistrz olimpijski najlepszy w Szczecinie

Bjorn Otto z Niemiec zwyciężył w VIII Mitingu Skoku o Tyczce który odbył się w 9 września 2012 r na Palcu Lotników w Szczecinie. Niemiec pokonał poprzeczkę na wysokości 5m 60 cm

dodano: 10.09.2012

Wskocz na wyższy poziom edukacji!

Nikt nie podważy Twojej wiedzy, jeśli będziesz prezentował wysoki poziom. Osiągniesz go decydując się na naukę w Szczecińskim Centrum Edukacyjnym.

dodano: 10.09.2012

Facebook