Archiwum artykułów

"Zbieraj makulaturę, ratuj konie"

Klub Gaja był organizatorem akcji zbierania odpadów pod nazwą "Zbieraj makulaturę, ratuj konie". Najwięcej uzbierali jej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 59 z Prawobrzeża.

dodano: 07.09.2013

Jobs

Mający swoją premierę w ostatni piątek film opowiadający o założycielu kultowej firmy Apple, podzielił widzów na dwie grupy. Ci, którzy nie czytali książki i nie za bardzo orientowali się wcześniej w biografii Steve'a Jobsa wyszli z kin zadowoleni, a nawet wzruszeni. Natomiast wieloletni obserwatorzy rynku komputerowego, dla których postać Jobsa nie miała wcześniej żadnych tajemnic, podeszli do produkcji bardziej krytycznie, zarzucając jej zbytnią skrótowość i pomijanie istotnych wątków.

dodano: 03.09.2013

Turniej tenisowy na Prawobrzeżu

Już w najbliższą sobotę, 7 września, odbędzie się turniej tenisowy na Prawobrzeżu. Rywalizować w nim będą mogły dzieci oraz młodzież.

dodano: 02.09.2013

Drobne remonty i duża budowa

Dobiegają końca wakacje, a wraz z nimi okres wytężonych remontów w placówkach oświatowych Szczecina. W tym roku zdecydowana większość szkół wykonywała remonty we własnym zakresie i były to głównie prace malarskie, drobne naprawy i generalne porządki. Wykonane kilka lat temu gruntowane remonty toalet, wymiana stolarki okiennej czy renowacje dachów, dziś owocują wyłącznie drobnymi poprawkami i dają spokój na wiele lat.

dodano: 01.09.2013

Przeszczep płuc w Zdunowie

Szpital w Zdunowie odniósł kolejny, niemały sukces. Udało się przeszczepić płuco u pacjenta chorego na mukowiscydozę.

dodano: 01.09.2013

Ukryty fotoradar

Na Basenie Górniczym wskutek wielu wypadków i zbyt szybkiej jazdy samochodów postawiono fotoradar. Kierowcy narzekają jednak, że jest on niewidoczny i nie robi prawidłowych pomiarów prędkości.

dodano: 31.08.2013

Bukowy Dżem 5

Już 31 sierpnia odbędzie się kolejna edycja "Bukowego Dżemu". Będzie to piąta odsłona, zdobywających coraz większą liczbę fanów, zawodów deskorolkowych.

dodano: 28.08.2013

Antyterroryści nad Szmaragdowym

Nie był to nalot w stylu obławy ale akcja mogła się wydać dość zagadkowa, kiedy do Centrum Informacji Turystycznej przy Jeziorze Szmaragdowym w Zdrojach zjechał oddział policyjnych antyterrorystów.

dodano: 27.08.2013

Pożegnanie Wakacji 2013

31 sierpnia głównie dla dzieci oraz młodzieży kończy się czas wakacji. Rada Osiedla Zdroje postanowiła hucznie zakończyć ten okres roku kalendarzowego.

dodano: 26.08.2013

Kolejne zmiany związane z SST

Od poniedziałku (26.08) na Prawobrzeżu pojawią się kolejne zmiany w organizacji ruchu. Tym razem wystąpią one na ulicy Zwierzynieckiej oraz Basenie Górniczym.

dodano: 25.08.2013

Facebook